02-03-2017 13:53

 

Підсумкові висновки за результатами моніторингу реалізації проектів ІГС у 2018 році

 

*****

 

Комісія розглянула результати реалізації громадських проектів

Про результати реалізації конкурсних пропозицій за кошти обласного бюджету в 2018 році звітували інститути громадянського суспільства сьогодні, 21 грудня.

Загалом цьогоріч в рамках Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» фінансову підтримку з обласного бюджету отримали сім громадських проектів.

 

*****

 

Анонс. Засідання конкурсної комісії з оцінки проектів ІГС

 

21 грудня, у п’ятницю, відбудеться четверте засідання конкурсної комісії Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації для розгляду конкурсних пропозицій та проведення моніторингу виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) інститутів громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься підтримка за рахунок коштів обласного бюджету в 2018 році.

 

Початок заходу: 10:00 год.

Контактний телефон: (0462) 67-86-94.

 

*****

 

Оновлено склад конкурсної комісії

Новий склад затверджений у зв'язку із кадровими змінами. З інформацією про членів комісії можна ознайомитися за посиланням.

 

*****

 

Досвідом виховання підростаючого покоління поділилася Новгород-Сіверщина

Науково-дослідницькі та соціальні проекти як засіб формування соціальної та громадянської компетентності сучасних учнів – тема семінару, який відбувся минулого тижня на базі Новгород-Сіверської державної гімназії імені К.Д. Ушинського.

В обговоренні взяли участь учителі географії, біології, екології, історії та учні з більшості шкіл області. Свій практичний досвід представили автори проекту «Living lesson», що реалізується Новгород-Сіверською районною громадською організацією «КНЯЖИЙ ГРАД» на виконання Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету.

 

*****

 

Громадськість запрошує на обговорення актуальних питань зоозахисту

Тема зустрічі – напрацювання сучасних правил утримання тварин в області, а також поширення практики гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин.

Крім того, мова йтиме про діяльність «Тимчасового пункту перетримки тварин» у Чернігові та «Реабілітаційного центру для безпритульних тварин» у Прилуках.

 

*****

 

Писати про громади предметно та цікаво

Тренінг «Як зробити свою громаду відомою в області та Україні» для представників ОТГ Чернігівщини провела громадська організація «Асоціація регіональних засобів масової інформації» 21 вересня.

Учасники вчилися писати цікаві та читабельні новини, взаємодіяти з журналістами та ЗМІ, писати прес-релізи, які б зацікавили не тільки місцеві, але й регіональні та всеукраїнські медіа.

 

*****

 

До уваги представників інститутів громадянського суспільства!

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 25.07.2018 № 419 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету» звіти про реалізацію проектів необхідно подавати за новими формами:

форма підсумкового звіту про виконання договору

форма фінансового звіту про обсяг використаних коштів

 

*****

 

Як бути хорошим господарем своїм тваринкам – у сюжеті громадської організації

Про особливості догляду і виховання домашніх улюбленців розповіла власниця 6 котів Арія Малкова.

Відеосюжет підготувала громадська організація «Громадське телебачення: Чернігів» у рамках проекту «Разом за життя».

 

*****

 

Автори проекту «Разом за життя» продовжують розповідати історії про домашніх улюбленців

Як уживаються разом собаки з різними звичками та життєвим досвідом – розповідає власниця породистого вест-тер’єра та колишньої підопічної Пункту тимчасової перетримки тварин у Чернігові.

Відеосюжет підготувала громадська організація «Громадське телебачення: Чернігів» у рамках проекту «Разом за життя».

 

*****

 

Як стерилізація впливає на тварин?

Відповідь на це питання підготувала громадська організація «Громадське телебачення: Чернігів» у відеоролику, знятому в рамках проекту «Разом за життя».

 

*****

 

Громадськість реалізує проект, спрямований на розвиток зооволонтерського руху на Чернігівщині

У липні стартував проект «Разом за життя», запропонований громадською організацією «Громадське телебачення: Чернігів».

Мета даної ініціативи – розвиток та підтримка зооволонтерського руху на Чернігівщині, формування культури відповідального та гуманного поводження з тваринами.

Яким має бути хороший господар для тваринки? – тема першого відеоролика, підготовленого в рамках вищезазначеної конкурсної пропозиції.

 

*****

 

Медзаклади Чернігівщини подали заяви до НСЗУ щодо укладання угоди
на державне фінансування за новою системою

До реформи фінансування медичної сфери мають намір долучитися 16 центрів первинної медико-санітарної допомоги області та 2 фізичні особи-підприємці.

Уже 15 серпня буде відомо, з якими саме закладами НСЗУ підпише угоди та які суми за новою системою фінансування отримає кожен з них.

Як повідомлялося раніше, на сьогодні Корюківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги – єдиний медзаклад Чернігівщини, який підписав угоду з НСЗУ і з 1 липня фінансується за новою системою.

 

*****

 

Чернігівські журналісти вже знають, звідки в об’єднаних громад гроші

Дохідливо і детально про формування фінансових скарбниць новостворених ОТГ розповів журналістам у рамках тренінгу «Медіа про децентралізацію» регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Микола Силенко.

Джерела надходження коштів, механізм їх розподілу, інфраструктурні субвенції, трансферти з державного бюджету, прямі міжбюджетні відносини, залучення інвестицій у громади, фінансування проектів, ініційованих жителями населених пунктів, що входять до ОТГ, структура власних ресурсів громад, ефективні моделі місцевої влади – усі ці поняття стали журналістам зрозумілішими.

Учасники заходу усвідомили, що фінансовий аспект – один із найсуттєвіших для життєдіяльності громад. Саме від нього великою мірою залежить ефективність та успішність функціонування ОТГ.

 

*****

 

Тренінг: журналістам – про децентралізацію

Триває реалізація проекту громадської організації «Асоціація регіональних засобів масової інформації» під назвою «Децентралізація у медіа: доступно, достовірно, актуально».

У рамках проекту заплановане проведення у Чернігові тренінгу  «Медіа про децентралізацію» для медійників області.

 

*****

 

«Калиновою дорогою змін»

Проект із такою назвою реалізувала громадська організація «Епоха свідомості». Присвячений він питанням соціально-психологічної реінтеграції жінок, які перебувають у конфлікті із законом.

Серед проведених заходів – серія навчальних тренінгів для спеціалістів державних установ і організацій, а також громадських активістів, які працюють безпосередньо із жінками даної категорії.

 

*****

 

Як писати про децентралізацію – для медіа та громадськості

У липні стартував проект громадської організації «Асоціація регіональних засобів масової інформації» під назвою «Децентралізація у медіа: доступно, достовірно, актуально».

Мета даної конкурсної пропозиції – сприяти висвітленню діяльності органів влади в об’єднаних територіальних громадах, а також формуванню фахового та неупередженого підходу до висвітлення проблем децентралізації у місцевих медіа.

 

*****

 

На Новгород-Сіверщині триває реалізація екологічного проекту «Living lesson»

Його ідея полягає у вихованні в підростаючого покоління любові до рідного краю та формуванні відповідального ставлення до екологічного стану і благоустрою свого міста.

Проект розробила Новгород-Сіверська районна громадська організація «Княжий Град». До його реалізації долучилися й інші представники громадськості та педагоги міста і району.

 

*****

 

У Чернігові презентували проект «Чернігівці в Українській революції: 25 біографій»

Цього тижня в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» відбулася презентація та обговорення проекту «Чернігівці в Українській революції: 25 біографій».

У заході взяли участь представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко, директор комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр» Чернігівської обласної ради Олена Потапенко, місцеві історики та представники громадськості.

 

*****

 

Корюківська лікарня підписала угоду з Національною службою здоров'я України

Корюківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги – єдиний медзаклад Чернігівщини, який підписав угоду з НСЗУ і з 1 липня  буде фінансуватися за новою системою. В угоді та відповідному наказі Міністерства охорони здоров’я України визначений перелік медичних послуг, що надаватимуться на первинці безкоштовно.

Детальніше про основні положення угоди – у відеоролику громадської організації «Громадське телебачення: Чернігів».

 

*****

 

Як проходить медична реформа в Семенівській ОТГ

Представники громадської організації «Громадське телебачення: Чернігів» поспілкувалися з лікарями медзакладів Семенівщини та міським головою ОТГ Сергієм Діденко. Останній розповів, що громада дофінансовує медицину, оскільки субвенції з державного бюджету вистачило лише на 3 місяці.

– Це для Семенівщини є великим тягарем, тому що власний дефіцит фонду заробітної плати в місцевому бюджеті становить близько 8 мільйонів гривень, – зазначає Сергій Діденко.

Як працюють, лікують та вирішують проблеми в медичній сфері ОТГ – у відеосюжеті, підготовленому в рамках проекту «Реформа медицини стосується кожного!».

 

*****

 

Як працює прикордонний ФАП у Чернігівській області

Мова йде про Тимоновицький фельдшерсько-акушерський пункт Семенівського району – найпівнічніший в Україні. Заклад знаходиться за 4 кілометри від російського кордону. Там працює 2 медики і санітарка. ФАП обслуговує 316 осіб з двох сіл.

Як надають допомогу, викликають швидку та вирішують інші питання – у відеосюжеті громадської організації «Громадське телебачення: Чернігів», підготовленому в рамках проекту «Реформа медицини стосується кожного!».

 

*****

 

Як держава фінансуватиме лікування пацієнтів у медичних закладах

Доки всі українці не оберуть сімейного лікаря, існуватиме поділ на червоний та зелений списки. До червоного входять пацієнти, які не підписали декларації з лікарями. Держава фінансуватиме лікування таких хворих через медичну субвенцію. На кожного такого пацієнта медичним закладам первинної ланки нараховуватиметься тариф у розмірі 240 гривень на рік, затверджений постановою Уряду в квітні цього року. Зелений список – пацієнти, що підписали декларацію. На їхнє лікування виділятиметься 370 гривень на рік. Проте залежно від віку людини до цієї суми нараховуватимуть коефіцієнти. Докладніше про фінансування лікування пацієнтів первинної ланки – у відеосюжеті громадської організації «Громадське телебачення: Чернігів», підготовленому в рамках проекту «Реформа медицини стосується кожного!».

 

*****

 

В історичному квесті «Патріоти Чернігівщини» перемогли старшокласники зі Сновська

Фінальний етап змагань знавців історії рідного краю відбувся минулими вихідними в Чернігові. У заході взяли участь школярі з різних куточків Сіверщини.

Ініціювала проведення історичного квесту для старшокласників області громадська організація «Чернігів Європейський». Партнерами проекту виступили Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів Стародавній» та Чернігівський національний технологічний університет.

Змагання юних патріотів проходили в два етапи. Завданням першого було написання есе на тему «Земляк, яким пишається моя громада». У ньому взяли участь 39 загальноосвітніх закладів області, які надіслали 45 письмових робіт. Найкращі твори були відзначені, а 15 команд-переможців запрошені до другого етапу – історичного квесту.

 

*****

 

Як у Парафіївській ОТГ вдосконалюють медичну сферу

Шість об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині взяли на себе відповідальність керувати первинною ланкою медичної допомоги. Серед них – Парафіївська ОТГ. У 2016 році тут був створений комунальний заклад «Парафіївський центр надання первинної медико-санітарної допомоги».

Центр, як і вся первинка, фінансується державою. Проте дві третіх суми витрачають на вторинну медицину. Селищна рада дофінансовує первинку. Також у Центрі удосконалюють систему керівництва. Є директор – Валентин Бурч та головна лікарка – Людмила Котляр. Які функції вони мають, дивіться у сюжеті, підготовленому громадською організацією «Громадське телебачення: Чернігів» у рамках проекту «Реформа медицини стосується кожного!».

 

*****

 

Перші результати медичної реформи в Парафіївській ОТГ

Парафіївська об’єднана територіальна громада – одна з небагатьох в Чернігівській області, що взяла на себе відповідальність обслуговувати первинну ланку медицини. На 19 населених пунктів тут працює 5 терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. Вони обслуговують трохи більше 6 тисяч населення. Громада шукає молодого педіатра, адже лише дітей до року мають 38.

Відеоматеріал про перші результати медичної реформи в Парафіївській ОТГ підготувала громадська організація «Громадське телебачення: Чернігів» у рамках проекту «Реформа медицини стосується кожного!».

 

*****

 

Як на практиці повинна діяти співпраця із сімейним лікарем?

Про це та інші аспекти медичної реформи в Україні йдеться у відеоматеріалі «Базовий алгоритм дій співпраці з сімейним лікарем», який підготувала громадська організація «Громадське телебачення: Чернігів» у рамках проекту «Реформа медицини стосується кожного!».

Як повідомлялося раніше, зазначена пропозиція – одна з переможців конкурсу проектів громадських організацій на 2018 рік, що реалізується в рамках Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету.

 

*****

 

Громадськість розпочинає реалізацію проектів

П’ять конкурсних пропозицій інститутів громадянського суспільства реалізовуватимуться на Чернігівщині з березня.

Серед них – інформаційна кампанія про реформу системи охорони здоров’я «Реформа медицини стосується кожного!». Упродовж трьох місяців ініціатор проекту – громадська організація «Громадське телебачення: Чернігів» інформуватиме жителів області про медичну реформу: на якому етапі вона перебуває, що потрібно робити вже зараз, а до чого готуватися громадянам як пацієнтам, як оминути підводне каміння реформи, чи є воно взагалі, де шукати відповіді на насущні питання тощо.

 

*****

 

Комісія визначила переможців конкурсу громадських проектів на 2018 рік

Цьогоріч у рамках обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» реалізовуватимуться 7 проектів інститутів громадянського суспільства.

Таке рішення прийняла конкурсна комісія сьогодні, 23 січня.

Як повідомлялося раніше, на конкурс громадських проектів, що фінансуватимуться за рахунок коштів обласного бюджету в 2018 році, було подано 8 заявок від 7 громадських організацій Чернігівщини.

 

*****

 

Анонс. Засідання конкурсної комісії з оцінки проектів інститутів громадянського суспільства

23 січня, у вівторок, відбудеться третє засідання конкурсної комісії Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації для розгляду конкурсних пропозицій та проведення моніторингу виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) інститутів громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься підтримка за рахунок коштів обласного бюджету в 2018 році.

Тема обговорення – визначення переможців конкурсу проектів на 2018 рік відповідно до сформованого рейтингу.

Початок заходу: 10:00 год.

Місце проведення: зала засідань № 5 Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА (вул. Шевченка, 7, І поверх).

Контактний телефон: (0462) 67-86-94.

 

*****

 

Комісія затвердила рейтинг громадських проектів на 2018 рік

У п’ятницю, 23 червня, на засіданні конкурсної комісії відбувся захист проектів інститутів громадянського суспільства (ІГС), які будуть фінансуватись з обласного бюджету в 2018 році.

Представники громадських організацій презентували свої конкурсні пропозиції. Першочергово увага акцентувалась на визначених завданнях та цілях розроблених проектів. Також були окреслені основні шляхи і методи їх реалізації. 

 

*****

 

Анонс. Засідання конкурсної комісії з оцінки проектів інститутів громадянського суспільства

23 червня, у пятницю, відбудеться друге засідання конкурсної комісії Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації для розгляду конкурсних пропозицій та проведення моніторингу виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) інститутів громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься підтримка за рахунок коштів обласного бюджету в 2018 році.

Початок заходу: 11:00 год.

Місце проведення: зала засідань № 5 Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА (вул. Шевченка, 7, І поверх)

Контактний телефон: (0462) 67-86-94.

 

*****

 

Конкурсна комісія схвалила громадські проекти на 2018 рік

Конкурсні пропозиції інститутів громадянського суспільства на 2018 рік погоджені на першому етапі конкурсу з визначення програм, проектів, заходів, що частково фінансуватимуться коштом обласного бюджету наступного року.

Відповідне рішення прийняла конкурсна комісія на засіданні сьогодні, 23 травня.

Загалом цьогоріч надійшло 8 заявок від 7 громадських організацій.

 

*****

 

Анонс. Засідання конкурсної комісії з оцінки проектів інститутів громадянського суспільства

23 травня, у вівторок, відбудеться перше засідання конкурсної комісії Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації для розгляду конкурсних пропозицій та проведення моніторингу виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) інститутів громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься підтримка за рахунок коштів обласного бюджету в 2018 році.

Початок заходу: 15:00 год.

Місце проведення: зала засідань № 5 Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА (вул. Шевченка, 7, І поверх)

Контактний телефон: (0462) 67-86-94.

 

*****

 

ОГОЛОШЕННЯ 
про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету в 2018 році

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації оголошує конкурс програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету
в 2018 році.

Конкурс проводиться з метою забезпечення прозорості та ефективного використання коштів, які передбачаються в обласному бюджеті для фінансової підтримки інститутів громадянського суспільства на виконання Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада», затвердженої рішенням Чернігівської обласної ради від 10.09.2015.

Конкурс проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1049 «Про порядок проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами та доповненнями), розпорядження голови облдержадміністрації від 01.04.2016 № 182 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету», наказу директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації від 15.03.2017  № 13 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету в 2018 році».

Проекти (програми, заходи) для участі в конкурсі можуть подавати інститути громадянського суспільства, які зареєстровані в установленому порядку не пізніше ніж за два роки до оголошення конкурсу.

Проекти (програми, заходи), що подаються для участі в конкурсі, мають бути спрямовані на реалізацію наступних цілей та пріоритетних завдань:

1. Вивчення громадської думки з питань оцінки діяльності органів влади та місцевого самоврядування.

1.1.  Проведення соціологічних опитувань, фокусних груп, анкетувань та інших заходів з визначення основних проблем територіальних громад області (область, район, місто, селище, село) та ступеня їх вирішення місцевими органами влади.

1.2.  Організація аналітичного дослідження щодо суспільних потреб певної соціальної групи жителів територіальних громад області.

1.3.  Оцінка стану співпраці місцевих органів влади та інститутів громадянського суспільства (обласний, міський, районний рівні) та вироблення пропозицій щодо їх покращання.

1.4.  Оцінка стану виконання в області заходів з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки.

1.5.  Оцінка стану запровадження механізмів участі громадськості у формуванні та реалізації політики (консультацій з громадськістю, роботи громадських рад, сприяння проведенню громадської експертизи).

1.6.  Підготовка пропозицій до проектів програм соціально-економічного розвитку (обласний, міський, районний рівні) на основі вивчення потреб соціальних груп жителів області.

1.7.  Вироблення критеріїв та методології оцінки ефективності діяльності місцевих органів влади щодо вирішення проблем територіальних громад області (область, район, місто, селище, село).

2. Організація процесу інформування жителів області щодо здійснення реформ.

2.1.  Проведення інститутами громадянського суспільства інформаційно-роз’яснювальних заходів з реформування галузі ЖКГ, освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, пенсійного забезпечення, регуляторної політики, державних закупівель (в тому числі запровадження електронних державних закупівель), аграрного сектору, державного управління, державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, сфери надання адміністративних послуг; з реалізації антикорупційного законодавства; з питань проведення децентралізації влади та забезпечення регіонального розвитку територій; дерегуляції підприємницької діяльності.

2.2.  Інформаційний супровід практичної діяльності інститутів громадянського суспільства щодо реформування галузі ЖКГ, освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, пенсійного забезпечення, регуляторної політики, державних закупівель (в тому числі запровадження електронних державних закупівель), аграрного сектору, державного управління, державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, сфери надання адміністративних послуг; реалізації антикорупційного законодавства; проведення децентралізації влади та забезпечення регіонального розвитку територій; дерегуляції підприємницької діяльності.

2.3. Проведення експертизи проектів актів органів виконавчої влади, метою яких є виконання Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року.

3. Організація навчальних форумів, семінарів, лекцій, для громадських рад при районних державних адміністраціях, виконавчих комітетах міських рад та їх структурних підрозділах.

4. Забезпечення захисту інформаційного простору Чернігівської області.

5. Проведення інформаційних кампаній, спрямованих на розвиток патріотичного і волонтерського рухів на території області, а також заходів, що пропагують ідею єдності та цілісності країни.

6. Організація заходів гуманітарної політики та політики національної памяті щодо відзначення видатних подій, вшанування відомих діячів та історичних постатей, які зробили вагомий внесок в історію країни та області.

7. Популяризація літератури та читання, гуманітарної ролі книги.

Інститут громадянського суспільства може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.

У межах конкурсу можуть бути підтримані такі види діяльності:

Організація спрямованих на реалізацію цілей та пріоритетних завдань конкурсу конференцій, круглих столів, конгресів, симпозіумів, тренінгів, курсів, навчальних семінарів, фестивалів, виставок тощо.

1. Випуск книжок, підручників, довідників, брошур, інформаційних листівок.

2. Розробка та друк методичних матеріалів.

3. Підготовка та друк аналітичних матеріалів.

4. Проведення соціологічних опитувань, фокусних груп, анкетувань.

5. Проведення інформаційних кампаній.

6. Організація висвітлення у ЗМІ певного виду діяльності.

Фінансування програм (проектів, заходів) здійснюється безпосередньо Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації як головним розпорядником бюджетних коштів, через суб’єкти господарської діяльності (на підставі договорів).

Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів однієї програми (проекту, заходу), що подається для участі в конкурсі, становить 25 тис. гривень.

За рахунок бюджетних коштів може бути профінансовано не більше як 75% вартості програми (проекту, заходу). Решта 25% необхідного обсягу фінансування проекту (програми, заходу) мають бути забезпечені інститутом громадянського суспільства у вигляді матеріальних чи нематеріальних ресурсів, у тому числі: оплата вартості приміщення, техніки, обладнання, проїзду.

Програмою сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» на проведення конкурсу проектів у 2018 році передбачено 350 тис. гривень. Загальний фонд конкурсу визначатиметься після затвердження обласного бюджету на 2018 рік.

До участі в конкурсі не допускаються інститути громадянського суспільства, які:

- перебувають у стані припинення діяльності;

- щодо яких встановлено факт порушення бюджетного законодавства протягом одного або двох попередніх бюджетних періодів.

Для участі в конкурсі інститути громадянського суспільства подають конкурсну пропозицію, що має бути складена державною мовою і повинна містити:

1. Заяву про участь у конкурсі, складену за формою, що додається, за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріпленим печаткою інституту (в разі наявності).

2. Копії свідоцтва про реєстрацію, статуту (положення) інституту громадянського суспільства, скріплені його печаткою (в разі наявності).

3. Копію документа про включення інституту громадянського суспільства до Реєстру неприбуткових установ та організацій, виданого територіальним органом ДФС не раніше, ніж за 30 днів до дати оголошення проведення конкурсу.

4. Опис програми (проекту, заходу) за формою, що  додається.

5. Розрахунок витрат (кошторис), необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), та інформація про джерела фінансування за формою, що додається,

6. Листи-підтвердження від органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій, залучених до виконання (реалізації) програми (проекту, заходу).

7. Інформацію про діяльність, досвід виконання (реалізації) програм (проектів, заходів) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування, матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення (у довільній формі).

Відповідальність за достовірність інформації, що міститься в конкурсній пропозиції, покладається на учасника конкурсу.

Конкурсна пропозиція має подаватися у друкованому та електронному вигляді.

Конкурсна пропозиція не повертається учасникові конкурсу.

Рейтинг конкурсних пропозицій буде сформований до 01.09.2017. Переможці конкурсу визначатимуться після затвердження обласного бюджету на 2018 рік.

Конкурсні пропозиції приймаються з 20.03.2017 до 21.04.2017 включно, щоденно, крім суботи, неділі за адресою: 14000, м. Чернігів, Шевченка, 7, каб. 2, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, з 8:00 год. до 17:00 год., перерва з 13:00 год. до 14:00 год.

Конкурс проводиться трьома етапами.

На першому етапі конкурсу члени конкурсної комісії індивідуально оцінюють конкурсні пропозиції за такими критеріями:

1. Відповідність запланованих заходів визначеним цілям і пріоритетним завданням, а також Програмі сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада», затвердженій рішенням Чернігівської обласної ради від 10.09.2015.

2. Відповідність адміністративно-територіальному рівню виконання (реалізації) програми (проекту, заходу).

На другому етапі конкурсу проводиться відкритий захист конкурсних пропозицій.

На третьому етапі конкурсу члени конкурсної комісії індивідуально оцінюють шляхом проставляння балів від 0 до 5 конкурсні пропозиції за такими критеріями:

1. Відповідність програми (проекту, заходу) її (його) меті.

2. Реалістичність досягнення і значущість очікуваних результатів та результативних показників виконання (реалізації) програми (проекту, заходу).

3. Очікувана ефективність використання бюджетних коштів (співвідношення кошторису витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), та очікуваних результатів виконання (реалізації) програми (проекту, заходу).

4. Рівень кадрового та матеріально-технічного забезпечення, необхідного для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), досвід провадження діяльності у відповідній сфері.

Рішення конкурсної комісії розміщуються протягом трьох робочих днів на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації.

Учасникові конкурсу на його вимогу видається копія протоколу засідання конкурсної комісії.

Виконання (реалізація) проектів (програм, заходів), що подаються для участі в конкурсі, має відбуватися протягом березня-жовтня 2018 року.

За додатковою інформацією звертатися до головного спеціаліста відділу інформаційної та видавничої діяльності управління інформаційної діяльності та видавничої справи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, секретаря конкурсної комісії – Легейди Олени Вікторівни, щоденно, крім суботи, неділі за адресою:
14000, м. Чернігів, Шевченка, 7, каб 2, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, з 8:00 год. до 17:00 год., перерва з 13:00 год. до 14:00 год., тел. 67-86-94 або за адресою електронної пошти: legeyda040477@gmail.com.

У разі потреби для представників інститутів громадянського суспільства Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації буде проведено навчання щодо особливостей підготовки та реалізації конкурсних програм (проектів, заходів). Відповідні заявки необхідно надати на вказану вище електронну адресу або телефон до 30.03.2017. Навчання відбудеться за умови участі в ньому представників не менше 7 інститутів громадянського суспільства. 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

 

Наказ директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації від 15.03.2017 №13 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету в 2018 році»
 

Розпорядження голови облдержадміністрації від 01.04.2016 № 182 «Про проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1049 «Про порядок проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами та доповненнями)

 

ГО Активне Суспільство України