Чернігівська область

Утворена 15 жовтня 1932 року. За площею - одна з найбільших областей України (31,9 тис. км 2 ). Населення - 1055,7 тис. жителів (на 01.01.2015 року). Розташована у північній частині України і межує з Російською Федерацією (199 км держкордону), Республікою Білорусь (227 км держкордону), Сумською, Полтавською та Київською областями.

Чернігівщина - край з потужним економічним, інтелектуальним і природним потенціалом. У галузевій структурі промисловості пріоритетними є харчова, паливна, машинобудівна і металообробна, деревообробна, целюлозно-паперова, легка. Помітну роль відіграють електроенергетика, хімічна та нафтохімічна промисловість.

Потенційні можливості підприємств дають змогу виготовляти унікальні вироби виробничо-технічного призначення, широкий спектр товарів народного споживання, здатних задовольняти потреби національного і зовнішнього ринків.

Чернігівщина має значний сільськогосподарський потенціал і є однією з найбільш аграрно-розвинутих в Україні. У поліській частині більше разом із зерновими вирощується картоплі і льону, в лісостепу - зернових культур і цукрових буряків.

Значне місце належить тваринництву, в основному це - скотарство молочно-м`ясного напрямку, свинарство і птахівництво. Географічне розташування на межі трьох держав, природні можливості, розгалужена мережа автомобільних шляхів, доступ до ринків України і країн СНД створюють можливості для збільшення експортного потенціалу.

 

Загальні відомості про Чернігівську область

Площа — 31.9 тис. км2 (5,3 % території України), За площею Чернігівщина посідає 2-е місце серед областей.

Відстань від м. Чернігова до м. Києва:
– залізницею 209 км;
– автошляхом 141 км.

Географічні дані

Область розташована на півночі України, в поліській та лісостеповій зонах Придніпровської низовини. Лісами вкрито 20 % території.

Територією області протікає 1200 річок загальною довжиною близько 8,5 тис. км. Найбільші річки: Дніпро, Десна з притоками Сейм, Остер, Снов, Убідь, на півдні — Удай.

Географічні координати крайніх точок Чернігівської області:
Північ — 52 град. 22 хв 45 с пн. широти
Південь — 50 град. 04 хв 50 с пн. широти
Захід — 30 град. 30 хв 00 с сх. довготи
Схід — 33 град. 30 хв 00 с сх. довготи

Клімат помірно-континентальний. Середньорічні температури: січня -7 °С, липня +19 °С.

Середньорічна кількість опадів: 550–660 мм.

Кордони

Межує на півночі з Російською Федерацією (183 км держкордону), на північному заходи — з Білоруссю (225 км держкордону), на сході — з Сумською областю, на півдні — з Київською та Полтавською областями.

На кордонах розташовано 13 пунктів пропуску: 
автомобільні - 6 (Грем`яч - Погар, Миколаївка - Ломаківка, Сеньківка - Нові Юрковичі, Сеньківка - Веселівка, Нові Яриловичі - Нова Гута, Славутич - Комарин);
залізничні-пасажирські - 3 (Хоробичі - Терехівка, Горностаївка - Терюха, Неданчичі - Йолча);
залізничні-вантажні – 2 (Чернігів – Терюха, Щорс – Терехівка);
місцеві - 4 (Кам`янка - Лоєв, Добрянка - Піддобрянка, Ільмовка - Глибоцьке, Деревини - Андріївка).