back

06-06-2008 17:33

 

ПРИЛУЦЬКА МІСЬКА РАДА

 

Міський голова: Попенко Ольга Михайлівна

Адреса: 17500, м. Прилуки , вул. Незалежності , 82

тел.: (04637) 3-20-59

e-mail:  plmrada_post@cg.gov.ua

сайт:http://pryluky.cg.gov.ua/

Прилуцька міська рада та її виконавчий комітет діє відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", інших Законів та регламентів роботи міської ради та виконкому. Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконком міської ради здійснює делеговані повноваження через підготовку і реалізацію Програми соціально-економічного розвитку міста, здійснення контролю за дотриманням платежів до місцевого бюджету, цін і тарифів на комунальні послуги, розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства, транспорту, зв`язку, торгівлі, освіти, медицини, забезпечення пільгових категорій населення лікарськими засобами, організацію роботи щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх, яку виконує відділ в справах неповнолітніх, реєстрацію суб`єктів права власності на землю, користування землею, здійснення контролю за виконанням проектів і схем землеустрою, які затверджуються рішеннями виконкому. Вся робота ради будується на основі річних планів роботи, затверджених сесією міської ради. Сесії міської ради проводяться згідно регламенту роботи ради.

Виконком міської ради підтримує зв`язок з громадськими об`єднаннями через зустрічі з керівниками, запрошення на розширені засідання виконкому, сесії міської ради, наради, громадські слухання, проведення спільних заходів. При виконкомі створено комісії по використанню земельних ресурсів, адміністративна комісія, комісія зі спірних питань по призначенню субсидій, комісія з питань поновлення прав реабілітованих, комісія по розгляду питань з надання допомоги малозабезпеченим сім`ям, комісія по благоустрою міста, санітарна комісія, містобудівна комісія, комісія з питань забезпечення сплати податків, внесення інших обов`язкових платежів та ефективного використання бюджетних коштів. Комісії працюють відповідно до планів.

Місто Прилуки обласного значення, залізничний вузол, один із адміністративних, економічних і культурних центрів області.

Розташоване у південній частині області на берегах ріки Удай, притоки р. Сули.

Має зручне автомобільне та залізничне сполучення з іншими регіонами України, Росії, Білорусії.

Знаходиться на відстані 135 км від столиці нашої держави м.Києва.

Територія міста - 42,8 кв. км.

Населення - 59, 2 тис. чол.

Перша згадка про місто зустрічається у 1085 році в "Повчанні" князя Володимира Мономаха своїм дітям, як місто-фортеця, що захищало кордони Київської Русі від набігів половецьких орд з боку Дикого Степу.

На території міста знаходяться 8 унікальних пам`яток архітектури та археологічна пам`ятка - Прилуцьке городище періоду Київської Русі.

Прилуки розташовані на Полтавській рівнині. Рельєф погорбований; підняті рівнини чергуються з "блюдцями" понижень, ярами, долинами. Прилуччина багата на горючі корисні копалини (нафта, газ, торф), будівельну сировину (піски, глини) є бішофіт, водний розчин якого має цінні лікувальні якості.

Клімат помірно-континентальний з теплим, іноді жарким літом (середні температури +20, +25), м`якою зимою (середні температури 7). Опадів за рік випадає близько 500 мм.

Сьогоднішні Прилуки – це сучасний діловий центр.

Промисловий комплекс міста налічує 19 підприємств, які представляють легку, харчову, тютюнову, видобувну, поліграфічну та машинобудівну галузі промисловості. Найбільші підприємства, вироби яких відомі за межами країни, – АТ тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки», ВАТ Прилуцький завод «Білкозин», ТОВ «Алітоні», ТОВ «Укратекс», ЗАТ «Прилуцька швейна фабрика», що діють за участю іноземного капіталу, НГВУ «Чернігівнафтогаз» ВАТ «Укрнафта». Крім того функціонують такі підприємства ЗАТ «Вербена» (виробництво шкіргалантерейних виробів); ВАТ «Будмаш» (машинобудування); КВТФ головних уборів «Корона» (легка промисловість); ТОВ ВКП «Прилуки-Агропереробка», ЗАТ «Прилуцький м’ясокомбінат», ТОВ «Мак-Бест» (харчова промисловість); Агропромислове об’єднання ім. Івана Супруненка ВАТ «Прилуцький хлібозавод» (харчова промисловість), ін.

Місто Прилуки має позитивний досвід роботи з інвесторами. Третина промислових акціонерних товариств міста є підприємствами з іноземними інвестиціями. Прилуки традиційно займають перше місце на Чернігівщині за обсягами прямих іноземних інвестицій. За даними на початок 2009 року, в економіку міста залучено 43,7 млн. дол. США, або близько 740 дол. США на 1 мешканця.

У місті працює 16 філій банків, серед них філії ВАТ Банк «Демарк», АБ «Приватбанк», ВАТ «Державний Ощадний Банк України», Акціонерного Поштово-пенсійного банку «Аваль», «Промінвестбанку», АБ «Приватінвестбанк», АКБ «Полікомбанк», АКІБ «Укрсиббанк», АКБ «Правекс-Банк», ВАТ КБ «Надра», АКБ «Укрсоцбанк», ТОВ «Укрпромбанк».

Розвинута інфраструктура ринкового середовища в місті сприяє розвитку підприємництва. Станом на 01.07.2009 року в місті зареєстровано 4367 фізичних та 449 юридичних осіб.

Прилуки за соціально-економічним розвитком випереджають інші територіальні одиниці Чернігівщини, забезпечуючи близько третини обсягів промислового виробництва області та наповнює більш як на половину обласний бюджет.

Прилуччина – регіон, сприятливий для інвестицій. Саме так виписано у Стратегічному плані сталого розвитку Прилуччини до 2011 року, розробленому спільно міською владою, представниками бізнесу та громади міста і затвердженому сесією міської ради в рамках проекту Євросоюзу ТАСІS «Сталий місцевий розвиток в Україні». На основі детального аналізу всіх напрямів життєдіяльності міста стратегічними цілями його розвитку визначено поліпшення інвестиційного клімату, створення сприятливого середовища для існуючого бізнесу і започаткування нового, налагодження партнерських відносин між владою та бізнесом.

Місто Прилуки має значні напрацювання у царині створення позитивного іміджу своєї адміністративно-територіальної одиниці. І в цьому значну роль відіграло впровадження Маркетингового плану дій із залучення інвестицій, розробленого в рамках реалізації Стратегії сталого розвитку Прилуччини (проект USAID «Економічний розвиток міст»), активна виставково-ярмаркова діяльність, робота міської влади в напрямі створення привабливого для інвестора муніципального продукту, а саме підготовка вигідних інвестиційних пропозицій.

Стратегією сталого розвитку Прилуччини передбачено й розпочато робота в напрямі підвищення якості життя в місті, що також, як показує досвід, досить важливо для залучення інвесторів, особливо іноземних.

Плідними є дружні стосунки з польськими містами-побратимами Прилук – Косцєжиною та Остроленкою.

Лідери Прилуцької громади переконані, що тільки кроки в напрямі запровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку дадуть нам можливість стати містом комплексно розвиненим, з потужною інфраструктурою, сприятливим навколишнім середовищем, високим духовним і соціальним рівнем життя населення.

Інфраструктура

На території міста працює 9 закладів культури: 5 бібліотек, дитяча музична школа та школа мистецтв, міський Будинок культури з філією та краєзнавчий музей з філією.

Міський Будинок культури по акустиці входить в десятку найкращих по Україні. Навколо Будинку культури – парк з атракціонами та танцювальним майданчиком, які працюють у весняно-літній період та новостворена Театральна площа з пам’ятником видатному земляку, народному артисту України Миколі Яковченку.

Місто Прилуки є фестивальним центром області. Традиційним стало проведення Міжнародного молодіжного фестивалю «Мистецькі барви», Всеукраїнського відкритого конкурсу акторської майстерності імені Миколи Яковченка, Міського фестивалю самодіяльної народної творчості «Пісні над Удаєм».

Вперше у травні 2009 року в місті було проведено Всеукраїнський відкритий фестиваль аматорських театрів «Театральне коло», який став правонаступником Всеукраїнського фестивалю аматорських театрів «Театральна осінь». Двічі на рік місто поринає у яскраве ярмаркове дійство: у травні – на Миколиному ярмарку «Колорит української душі» та у вересні – під час проведення Воздвиженського ярмарку.

У фондах краєзнавчого музею налічується близько 40 тис. музейних експонатів. Серед них зброя та предмети народного побуту, починаючи з ХVІІ століття, художні картини XVIII-XIX ст., старовинні меблі з маєтку Галаганів, медалі Російської імперії та СРСР, ордени, холодна зброя (кинджали, шаблі, багнети) XVI-XVIII ст., ікони XVII-XIX ст., сідла коней козацьких полковників XVII-XVIII ст. В 1978 р. створено філію музею, в якій представлені експонати щодо життя та діяльності Героя Радянського Союзу О.Кошового та учасників Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів – наших земляків.

У місті виходить 10 газет, працює та розвивається місцева телекомпанія «Прилуки», редакція міськрайонного радіомовлення та 2 радіохвилі FM.

Функціонує 4 вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації та 1 професійний ліцей, 8 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, 2 гімназії, 1 навчально-виховний комплекс «Школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад», 14 дошкільних навчальних закладів, 3 позашкільні навчальні заклади – Центр творчості дітей та юнацтва, Дитячо-юнацька спортивна школа, Центр науково-технічної творчості молоді.

Медичні заклади міста функціонують у рамках державної, регіональної та місцевої політики у галузі охорони здоров’я, сформованої у відповідності до концепції розвитку охорони здоров’я населення України та з урахуванням європейського вибору держави.

У місті працює відповідна мережа медичних закладів міста: КЛПЗ «Прилуцька центральна міська лікарня», відділення акушерства і гінекології та репродуктивного здоров’я КЛПЗ «ПЦМЛ», Прилуцька міська дитяча лікарня, протитуберкульозний диспансер, відділення шкіряно-венерологічного диспансеру, міська станція швидкої медичної допомоги, стоматологічна поліклініка, наркологічний диспансер.

Велика увага в місті приділяється розвитку фізичної культури та спорту. У місті діє три дитячо-юнацькі спортивні школи. У місті живе та працює бронзова призерка Олімпійських ігор у Лілліхамері володарка першої олімпійської нагороди незалежної України Валентина Цербе-Несіна.

Славетні земляки

Завжди, в усі часи, Прилуки славилися й пишалися своїми людьми: воїни, зодчі, літописці, поети, художники, артисти, майстри й землероби, усіх їх не злічити. Так, уродженцем Прилуцького полку був полковник Іван Шкурат-Мельниченко, який героїчно загинув у знаменитій битві під Берестечком. Прилуцьким полком у різні часи командували сподвижники Богдана Хмельницького Тиміш Носач, Петро Дорошенко, сотником Прилуцького полку починав свою кар’єру гетьман Іван Самойлович. Одним із найвідоміших культурних і релігійних діячів козацьких часів був і Яким Андрійович Горленко, відомий як Йоасаф Білгородський, прилучанин, канонізований православною церквою. Прилучанами були й добре знані в Україні козацькі літописці 17-18 століть Самійло Величко, Яків Маркович, Степан Лукомський.

У 19 столітті були широко відомі імена Антона Антоновича Антонського-Прокоповича (1762-1848) видатного педагога, ректора Московського університету, Павла Павловича Білецького-Носенка (1774-1856) – педагога, письменника, філолога, етнографа, фольклориста, художника, автор одного з найперших українських словників. З Прилуками пов’язані імена Григорія Павловича Галагана (1819-1888) видатного діяча української культури, мецената, громадського і державного діяча, Івана Михайловича Скоропадського (1805-1887) українського мецената, засновника всесвітньовідомого Тростянецького дендрологічного парку.

Прилуки – батьківщина української поетеси Любові Василівни Забашти, народних артистів України - актора Миколи Федоровича Яковченка та співака Володимира Івановича Бойка, справжнього патріота Олега Кошового. З Прилуками і Прилуччиною тісно пов’язане життя й творчість видатних українців Тараса Шевченка, Панаса Мирного, Остапа Вересая.

Останні новини

Анонси 

 

Погода