back

Чернігів. Зміни в правилах виписування рецептів

12-02-2014 | 15:24

Рецепт це медичний документ у вигляді (формі) припису до аптеки, аптечного пункту, виписаний фахівцем на рецептурному бланку, який має на це право відповідно до законодавства, на підставі якого здійснюється виготовлення та/або відпуск лікарського засобу з аптек та аптечних пунктів за встановленими правилами.

У 2005 році було видано Наказ МОЗ України № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень», в якому було зазначено, що рецепти виписуються тільки по торгівельним назвам. Це дало привід для розвитку корупційних схем та нав’язування пацієнтам конкретних ліків.

Щоб запобігти такому розвитку було змінено правила виписування рецептів. Зокрема, зміни до наказу МОЗ України № 360 передбачають, що в рецепті буде зазначено:

«… Назва лікарського засобу, а саме: міжнародна непатентована назва, торговельна назва у випадках, визначених цим пунктом, назва формоутворюючих та корегуючих речовин, склад лікарського засобу, лікарська форма, звернення лікаря до фармацевтичного працівника про виготовлення та видачу лікарських засобів пишуться латинською мовою.…»

Тобто рецепти будуть виписуватися із зазначенням міжнародної непатентованої назви, а не із зазначенням торговельної назви лікарського засобу, як було прийнято.

Такі зміни дозволять:

• створити однакові умови конкуренції для виробників лікарських засобів;

• прибрати корупційну схему «дистриб’ютор – лікар – аптека»;

• громадянам обирати – купувати дороговартісні іноземні препарати чи дешевші вітчизняні з такою самою діючою речовиною.

Лікарські засоби на фармацевтичному ринку України повинні бути якісними, ефективними та доступними для кожного громадянина нашої країни.


Державна служба з лікарських засобів у Чернігівській області