back

Чернігів. Відбулося обговорення науково-документального видання «Чернігівщина в роки окупації 1941 – 1943 рр.»

31-10-2013 | 09:42

30 жовтня у приміщенні Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка відбулося обговорення науково-документального видання «Чернігівщина в роки окупації 1941 – 1943 рр.», яке видається відповідно до Указу Президента України № 604/2012 «Про заходи у зв'язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимира Хоменка від 9 листопада 2012 року № 415 «Про відзначення в області 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

В обговоренні взяли участь автори-упорядники Коваленко Олександр – кандидат історичних наук, професор, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, Подкур Роман – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України, відповідальний секретар Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», Лисенко Олена – директор Комунального закладу «Пошукове агентство по створенню науково-документальних серіалів «Книга Пам’яті» та «Реабілітовані історією» Чернігівської обласної ради.

Авторами-упорядниками було представлено план-проспект та короткий зміст науково-документального видання, озвучено принципи та критерії відбору документів, що будуть опубліковані, норми та правила їх археографічного опрацювання.

Акцентувалася увага на тому, що науково-документальне видання «Чернігівщина в роки окупації 1941 – 1943 рр.» дасть змогу прослідкувати вплив нацистського окупаційного режиму на повсякденне життя населення, реакцію пересічних людей на дії нацистів, типи настроїв та поведінки, механізм виживання людей на окупованій території.

Метою видання є введення до наукового обігу нових архівних документів, що висвітлюють повсякденне життя людей в умовах нацистської окупації. Такі дослідження, глибоким переконанням авторів, реконструюють складну, мозаїчну картину життя нашого суспільства у 1941 – 1945 рр. Автори-упорядники намагатимуться показати життя на окупованій території Чернігівщини без звичних агітаційно-пропагандистських прийомів, всебічно розкрити проблему формування історичної пам’яті суспільства.