back

На Чернігівщині незабаром визначать благодійника року

13-11-2008 | 15:19

Заявки на участь в обласному конкурсі «Благодійник року» імені меценатів Тарновських управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації прийматиме до 30 листопада. Про це йшлося на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово» управління у справах преси та інформації.

Цей конкурс проводиться відповідно до розпорядження голови обласної держадміністрації і передбачає визначення переможців за шістьма номінаціями: благодійник року – всеукраїнська бізнес-структура, регіональна бізнес-структура, банк або фінансова установа, приватна особа (три лауреати), благодійник-початківець та представник малого бізнесу.

Заявити про участь у конкурсі (за згодою мецената) може будь-яка облагодіяна ним установа чи особа. А надання додаткової інформації про благодійника (публікації, відгуки, фотографії, рекомендації) не тільки вітається, а й додає переваги під час розгляду кандидатур.

Проголошення підсумків конкурсу та урочисте нагородження його переможців відбудеться 14 грудня, у День благодійництва, який відповідно до Указу Президента вперше відзначатиметься в Україні.

Як повідомила начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Надія Молочко, для участі в конкурсі вже надійшло близько тридцяти заяв. Значна їх частина – від лікарняних закладів.

На засіданні прес-клубу, також було приділено увагу і темі Голодомору. Зокрема, виданню книжок, присвячених цій темі.

Видання книжок, присвячених темі Голодомору, на Чернігівщині здійснюється з 2003 року. Вже вийшло в світ понад 20 збірок спогадів очевидців, документів, наукових праць, художніх творів. Всі вони були представлені на тематичній виставці у прес-клубі «Ділове слово» управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

Як розповів під час засідання прес-клубу заступник начальника управління Дмитро Никоненко, до великої пошукової роботи долучилися не лише державні службовці та науковці, а й школярі, студенти, інші небайдужі до історії своєї держави люди. Книжки видаються за сприяння управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, центру підвищення кваліфікації держслужбовців, районних адміністрацій, бібліотек.

Незабаром побачить світ обласний том Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років та декілька інших видань. Але пошукова робота, спрямована на відновлення історичної пам’яті українського народу, триває.