back

«Прозорість і підзвітність»: про можливі варіанти залучення до діалогу КП «Шкільне», а також про підтримку вітчизняного виробника та якість послуг

21-05-2024 | 14:50

Питання закупівель продуктів харчування для загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів обласного центру, що здійснюють КП «Шкільне» та Управління освіти Чернігівської міської ради, досі є актуальним і знову включено до порядку денного засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність».

Щоб отримати пояснення щодо суттєвої різниці у вартості деяких продуктів харчування, які закуповуються для закладів освіти міста, що дуже непокоїть громадськість, робоча група направила звернення до міської ради. Однак, письмової відповіді у визначені строки так і не отримала. На сьогоднішнє засідання робочої групи представники КП «Шкільне» не з’явилися, попри завчасно надіслане запрошення. Представники Управління освіти міської ради зазначили, що не можуть доповідати з порушеного питання, адже КП їм не підпорядковується.

«КП «Шкільне» свідомо ігнорує запити громадськості. Ми вимушені звернутися до Державної аудиторської служби України щодо включення згаданого КП у графік позачергових перевірок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області», - зауважив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем, голова робочої групи.

 

Також увагу громадськості привернула медична галузь області. Зокрема мова йшла про закупівлі та прийняття на баланс медичного обладнання іноземного виробництва. Таке обладнання є дорогим в обслуговуванні, потребує перенавчання фахівців та часто терміни введення його в експлуатацію перевищують півроку. А обладнання, яке передається як гуманітарна допомога, здебільшого має вже вичерпаний ресурс експлуатації, що суттєво зменшує його життєвий цикл. Відтак, громадськість спільно з представниками Департаменту економічного розвитку ОДА, опрацювали питання про внесення медичного обладнання та комплектуючих до нього до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва. Представники громадськості наголосили, що формуючи потребу в обладнанні для закладів охорони здоров’я, перевагу варто надавати вітчизняному виробнику з метою його підтримки, що є надважливим під час воєнного стану.

«Департамент економічного розвитку ОДА спільно з Управлінням охорони здоров’я ОДА впорядкує відповідний список та направить до Міністерства економіки пропозиції з локалізації. Це питання не лише якості надання послуг в медичній сфері, а й підтримки загальнонаціональної програми «Зроблено в Україні»», - акцентував Костянтин Мегем.

Нагадаємо: робоча група «Прозорість і підзвітність» відкрита до співпраці, працює електронна пошта [email protected], куди можна надсилати повідомлення про можливі корупційні чи пов’язані з корупцією випадки, які будуть обов’язково розглянуті.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації