back

Рік «єВідновлення» на Чернігівщині: понад 700 млн гривень у вигляді різних компенсацій

10-05-2024 | 16:15

Починати відбудову потрібно, не чекаючи закінчення війни. Такого принципу Україна дотримується від самого початку повномасштабного вторгнення росії.  Рік тому Міністерство інфраструктури України запровадило програму "єВідновлення", мета якої допомогти українцям, чиє житло понівечили або зруйнували росіяни.

«За цей рік мешканці області отримали понад 700 млн гривень у вигляді різних компенсацій (на відбудову, ремонт чи придбання житла) Територіальні громади лідери: Іванівська, Новобілоуська, Киїнська. Аутсайдер – Чернігівська ТГ», - зауважив голова ОДА В’ячеслав Чаус.

Першим етапом реалізації «єВідновлення» стали виплати компенсацій на ремонт пошкоджених помешкань. Максимальний розмір виплати - 200 тисяч гривень.  Другим - виплати коштів на капітальні ремонти. Для квартир максимальна сума передбачена в розмірі 350 тисяч гривень і  півмільйона - для капітального ремонту приватних будинків. 

Для власників зруйнованих осель існує інший вид допомоги - житлові сертифікати. Це можливість, гарантована державою, придбати нове житло замість знищеного внаслідок бойових дій. Принципово важливим є те, що власники житлових сертифікатів після їх отримання та нарахування компенсації, мають скласти право власності на знищене житло. Це стосується як квартир, так і приватних будинків. А на земельну ділянку, де розташований житловий об”єкт, право власності лишається.

На стадії розробки ще компенсація за ремонти, які люди вже зробили власним коштом.

Для отримання компенсації принципово важливо, щоб право власності на житло були внесені до Державного реєстру речових прав. Для цього потрібно звернутись до нотаріуса або в ЦНАП або до державного реєстратора з усіма правоустановчіми документами, для перевірки чи є в Реєстрі об’єкт нерухомості і в разі потреби внести його туди. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації