back

Обласне козацьке свято в смт Батурин Бахмацького району

08-06-2008 | 18:10

8 червня, у славнозвісній гетьманській столиці - Батурині відбулось традиційне козацьке свято. Народні депутати, керівництво обласної адміністрації та місцевої влади, представники козацтва, громадських і національно-патріотичних політичних партій та всі небайдужі свідомі українці зібралися разом на великому козацькому святі в гетьманській столиці на Чернігівщині.

Урочистості розпочалися ходою та покладанням квітів біля пам'ятного знаку жертвам Батуринської трагедії 1708 року, Кургану слави, каплички 'Остання Тарасова дорога' та пам'ятника 'Скорботна мати - України'. Потім відбувся святковий концерт, який розпочався дивовижним дефіле музикантів військово-музичного центра сухопутних військ ЗСУ.

На сцені виступили найкращі творчі колективи та виконавці з обласного центру: духовий оркестр, ансамбль пісні і танцю 'Сіверські клейноди' обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, окремі виконавці - заслужений артист України Володимир Гришин, композитор, заслужений артист України Микола Збарадський, лауреат Всеукраїнських пісенних конкурсів Тетяна Олійник, лауреати міжнародних конкурсів Сергій Сулімовський та Віктор Кожан, солісти філармонійного центру фестивалів та концертних програм Іван Круш, Наталія Линицька, Іванна та Ніна Коцур, солісти естради Юлія Венська, Ольга Печко, Євген Мацак учасники Чернігівської дитячої спортивної школи, артисти обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка, заслужені артисти України Валентин Судак та Ірина Одинцова, артисти Діна Лобур, Влад Лещенко, Альберт Лукашов, артисти балету театру, аматорські колективи Бахмацького району. Всі присутні на святі мали нагоду оглянути виставки майстрів народної творчості навчально-методичного центру культури і мистецтв, Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського <Я козачка твоя>, на виставку управління культури і туризму облдержадміністрації 'Чернігівщина туристична запрошує'. Також були представлені дитячий та козацькі курені.

У рамках святкування просто неба відбулися показові виступи членів федерації історичного фехтування та інші козацькі забави.

Територія сучасного Батурина та його найближчі околиці були щільно заселені ще в добу неоліту. Після перенесення сюди 1669 року козацької столиці на території урочища Цитадель постав гетьманський палац. У ньому свого часу порядкували Дем'ян Многогрішний (1669-1672), Іван Самойлович (1672-1687) та Іван Мазепа (1687-1708). 1708 року Батурин захопило військо Олександра Меншикова, яке спалило місто і знищило 21 тисячу його захисників та жителів.