27-02-2024 | 16:42
Якщо діяльність суб’єкта господарювання пов’язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, то такі підприємства обов’язково мають отримати відповідний дозвіл на викиди.
Про це наголосив під час брифінгу в медіацентрі ОВА Олександр Лось, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА.
«Усі об’єкти, що здійснюють викиди у повітря (наприклад, автомобільні заправки, котельні, теплові установки, зерносушарки, генератори, фермерські господарства, супермаркети та магазини, лабораторії, державні установи тощо) поділяються на 3 групи», – пояснив спікер.
І група – об'єкти, що взяті на державний облік та мають виробництва або устаткування, де необхідно використовувати екологічно безпечні технології та методи управління (наприклад Чернігівська ТЕЦ або Корюківська фабрика технічних паперів).
ІІ група – об'єкти, які взяті на державний облік і не мають такого виробництва або устаткування, де необхідно використовувати екологічно безпечні технології та методи управління (елеватори, свинокомплекси, ферми, нафтобаза);
ІІІ група – всі інші об'єкти.
У першому випадку дозвіл видається Міндовкіллям на 7 років, для об’єктів ІІ та ІІІ груп – Департаментом екології та природних ресурсів ОДА на 10 років та на необмежений термін відповідно.
За словами спікера, щоб отримати дозвіл на викиди, суб’єкт господарювання:
Потім суб’єкт господарювання звертається до Чернігівського ЦНАПу з наступним пакетом документів:
ЦНАП передає документи Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, який упродовж 20 робочих днів їх опрацьовує і видає дозвіл на викиди або відмову.
Також Олександр Лось зауважив, що з поточного року і надалі суб’єкти господарювання не пізніше 31 березня мають подавати Департаменту звіти про дотримання умов дозволів на викиди.
Якщо ж підприємство немає дозволу або ж його порушує, то у цьому випадку передбачена відповідальність, а точніше штраф – від 7570 до 12112 гривень.
Поговорили на брифінгу і про шкоду, заподіяну довкіллю Чернігівщини внаслідок збройної агресії та бойових дій.
За словами Олександра Лося, загалом Державною екологічною інспекцією в області нараховано понад 23 мільярди гривень збитків. Зокрема, шкода від викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря – більше 5,6 мільярдів гривень.
Спікер також повідомив, що в регіоні діє Програма державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря зони «Чернігівська» на 2021-2025 роки.
«За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проводяться дослідження стану атмосферного повітря у Бахмачі, Корюківці, Ніжині та Прилуках. Результати показали, що основні показники вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі знаходяться в межах гранично допустимих концентрацій. Що стосується обласного центру, то тут загальний рівень забруднення повітря оцінюється взагалі як низький», – наголосив спікер.
Радіаційний фон в атмосферному повітрі Чернігівщини досліджується щодня на 7 метеорологічних станціях Чернігівського обласного центру з гідрометеорології. Упродовж року цей показник в середньому по області становив 12 мкР/год при нормі – 30 мкР/год.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації