27-12-2023 | 17:29
Останнє цього року засідання Ради територіальних громад Чернігівської області провів сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус за участі голови обласної ради Олени Дмитренко.
Розпочали з приємного – вручення державних нагород та подяк.
Указами Президента України за значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, відстоювання національних інтересів нашої держави, сумлінне виконання професійного обов’язку нагороджено:
Також присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України» генеральному директору Прилуцької центральної районної лікарні Володимиру Колейку.
Подяку Всеукраїнської асоціації громад та Програми USAID з аграрного та сільського розвитку оголошено Ічнянській міській територіальній громаді – за допомогу громадам, постраждалим від підриву Каховської ГЕС, – та Кіптівській сільській ТГ – за співпрацю в рамках проєкту «Згуртовані громади» та допомогу громадам, постраждалим від підриву Каховської ГЕС.
«Формат роботи Ради громад довів свою ефективність ще у березні минулого року. На жаль, збираємося не так часто, як хотілося б, але це не заважає відчувати підтримку один одного в такий складний час. Дякую кожному за те, що зосереджуєте увагу на обговоренні та пошуку рішень як для локальних, так і глобальних питань», – звернувся до зібрання В’ячеслав Чаус.
На порядку денному – низка питань, більшість з яких стосувалися безпекової ситуації у громадах.
Перший, хто допомагає формувати безпекове середовище на місцях, – поліцейський. За словами начальника Головного управління Нацполіції в області Івана Іщенка, наразі відновили роботу 9 відділків поліції, найближчим часом додається у Сосницькій ТГ та взята в роботу пропозиція по Талалаївській ТГ Прилуцького району. Крім цього, триває реалізація проєкту «Поліцейський офіцер громади», що також допоможе підтримувати громадську безпеку. Це – надважливо у час війни та ще й у прикордонні. В області вже функціонують 14 поліцейських станцій, у планах – відкриття ще 21-ї. Практичні аспекти втілення ініціативи будуть обговорені в кожній громаді, як і можливість встановлення систем відеонагляду.
Не менш важливою є модернізація системи оповіщення. У семи громадах триває робота з проєктування та розбудови місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення, планується встановлення 133 електросирен/гучномовців у 60 населених пунктах. Першочергово – у Сновській, Корюківській, Любецькій та Михайло-Коцюбинській ТГ. У 12 громадах створені автоматизовані робочі місця та встановлені 66 електросирен/гучномовців у 35 населених пунктах.
Не оминули увагою укриття, зокрема протирадіаційні.
«Непридатні протирадіаційні укриття, які за своєю природою не можуть ними бути, але чомусь колись були взяті на облік, треба з нього вилучати. Чекаю від голів громад та РВА обґрунтовані звіти з фото-, відеопідтвердженням стану укриттів. За результатами готуватиму лист до Кабміну», – сказав В’ячеслав Чаус.
Начальник ОВА також наголосив на важливості вчасного освоєння громадами субвенції на ремонт наявних укриттів та будівництво нових. Насамперед це стосується закладів освіти та відповідно – безпечної організації навчального процесу офлайн.
Щодо закладів освіти: наразі триває реформа шкільного харчування. У 2024 році на реалізацію стратегії передбачена державна субвенція (на умовах співфінансування), яка буде спрямована, зокрема, на модернізацію та переоснащення харчоблоків.
«Розпочніть роботу вже зараз. Якщо ви хочете отримати фінансування, а відтак – організувати якісне та безпечне харчування для дітей, маєте розробити відповідну проєктно-кошторисну документацію до 1 березня наступного року», – наголосила для представників громад заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.
Також обговорили підсумки виконання бюджетів ТГ за 11 місяців цього року та особливості бюджетного процесу у 2024-му.