back

Більше 100 мільйонів виплат по пошкодженому майну, 34 сертифікати – по знищеному та виїзди в громади – про головне в деталях в медіацентрі ОВА

01-11-2023 | 13:43

Спікер сьогоднішнього брифінгу Сергій Куреня, в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА в подробицях розповів про нові результати та майбутні перспективи державної програми «єВідновлення».

«Майже 1000 громадян вже отримали компенсацію за пошкоджене майно, а найближчим часом – ще 180 осіб одержать кошти, адже їхні заяви вже опрацьовані комісіями та передані на виплати».

Загальна кількість заяв на отримання компенсації  – 2902, з них – 1052 поки що очікують обробки.

Провідними громадами у питанні опрацювання заявок залишаються Іванівська, Новобілоуська та Киїнська громади.

Пришвидшити роботу бажано Чернігівській міській раді, де обробки потребує майже 900 заяв.

Також в області сформовано 34 сертифікати на придбання нового житла замість знищеного на загальну суму більше 50 мільйонів гривень: в Іванівській ТГ – 17, Новобілоуській – вісім, Бобровицькій – п’ять, Михайло-Коцюбинській – 2 та по одному в Кіптівській та Седнівській громадах.   

«До речі, наразі тільки одноосібні власники можуть отримати такий сертифікат, але профільне міністерство опрацьовує таку ж можливість і для випадків, коли житло має декілька власників. Дана процедура проходить тестову обробку в реєстрі», – зауважив Сергій Куреня.

Та нагадав, що з 1 січня 2024 року можна буде подати заявку в Дії на виплати за будівельні роботи та матеріали власникам пошкодженого житла, які відбудувалися за власний рахунок.

Розповів в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА і про таку  корисну практику як спільні виїзди профільного управління разом з представниками громадських організацій до тергромад.

«Наші спеціалісти надають консультативну підтримку, а представники ГО – юридичну допомогу тим, хто має певні проблеми у подачі заяв, переоформленні житла та ін. Візити до найбільш постраждалих від збройної агресії ТГ дуже результативні. Вже побували в Киїнській, Новобілоуській, плануємо візит до Киселівської».

Нагадаємо алгоритм дій у випадку пошкодженого житла:

  • Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно (через Дію, ЦНАП чи нотаріуса).
  • Відкрити в одному з банків-партнерів програми «єВідновлення» картковий рахунок (онлайн – через застосунок банку, офлайн – безпосередньо у відділенні банку).
  • Подати заявку в Дії (звертаємо увагу, що максимальний розмір виплати за пошкоджене майно становить 350 тисяч гривень для відбудови квартири і 500 тисяч – для приватних будинків).
  • Дочекатися огляду майна місцевою комісією, яка складе відповідний акт та встановить суму компенсації (чек-лист).

Для отримання житлового сертифіката – такий же алгоритм, за винятком відкриття рахунку. На підставі рішення комісії система згенерує сертифікат, який можна буде використати впродовж п’яти років з моменту отримання.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації