Приїзд медиків з Чернігова – часто єдина можливість для мешканців громад області побувати на прийомі у кваліфікованого вузькопрофільного спеціаліста, здати деякі аналізи та отримати вичерпну консультацію щодо подальшого поводження з хронічною хворобою.
Так, 7 вересня вузькопрофільні спеціалісти з медичних закладів обласного центру відвідали Сновськ.
Загалом протягом робочого дня лікарі прийняли понад 180 людей. Зокрема, офтальмолог проконсультував 38 пацієнтів, невропатолог – 37, ревматолог – 37, ендокринолог – 29, гастроентеролог – 19, отоларинголог – 17. З метою профілактики серцево-судинних захворювань 154 громадянам проведено вимірювання артеріального тиску, 63 – вимірювання цукру у крові.
Крім того, за ініціативи заступника начальника Чернігівської ОВА Жанни Шерстюк до мобільних медичних бригад долучились психологи, які консультують дітей та дорослих.
Разом з тим, проводилась робота з профілактики захворювань. Так, співробітники Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України поширювали серед населення друковані матеріали щодо симптомів соціально значущих хвороб, необхідності щеплень проти низки вакцинокерованих інфекцій та інші рекомендації щодо дотримання здорового способу життя.
Також досліджено 73 проби питної води з колодязів, яку кожний громадянин міг принести з собою. В 10 з них виявлено перевищення по вмісту нітратів, які негативно впливають на здоров’я людини, особливо дітей до одного року.

За інформацією Чернігівського обласного центру
контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Останні новини
- Чи зміняться субсидії з 1 жовтня 2023 року? Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) українці отримуватимуть більшого розміру.
- Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності.
- Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі.
- Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету. Попередній спалах в Україні був у 2017–2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей.
- Виклики та проблеми, з якими стикаються підприємці на звільнених від російських військ територіях, обговорили сьогодні учасники міжрегіонального круглого столу «Відновлення ділової активності в умовах війни: національний та регіональний аспекти» в Івано-Франківську.
- П’ять тисяч школярів та вихованців дитячих садків із Чернігівської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей незабаром матимуть комфортні укриття на випадок повітряної тривоги.
- Цього року за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тис. грн, отримали 109 мешканців області.
- В обласному центрі триває відновлення Чернігівської міської лікарні № 3, яка була пошкоджена росіянами ще у перші місяці повномасштабної війни.
- На нещодавніх спортивних змаганнях всеукраїнського рівня представники Чернігівщини продемонстрували хороші результати.
- Свято започатковано Генеральною конференцією ЮНЕСКО за ініціативою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU) та відзначається щороку 20 вересня.
- Дуже дякую! Я вітаю всіх, хто підтримує спільні зусилля! І я обіцяю: якщо будемо по-справжньому об'єднані, ми зможемо гарантувати справедливий мир для всіх народів. Ба більше, єдність може запобігти війнам.
- Щорічно 17 вересня відзначається свято мужньої та героїчної професії – День рятівника. Сьогодні ж працівників Головного управління ДСНС в області привітали і подякували за щоденну самовідданість представники влади, правоохоронних органів та військові.
- У рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва сьогодні в області з ознайомчим візитом перебувають представники однієї з інвестиційних японських компаній, що спеціалізується на транскордонній електронній комерції.
- На Чернігівщині розпочався збір технічних культур. Станом на 14 вересня аграріями Чернігівщини намолочено 28,4 тис. тонн соняшнику (5% до прогнозу) та 4,5 тис. тонн сої (3% до прогнозу).
- Чернігівська обласна премія імені Михайла Коцюбинського відзначає авторів літературних, мистецьких, наукових досягнень, пов'язаних з Чернігівщиною. Її вручення щорічно з 1991 року приурочується до дня народження письменника – 17 вересня.









































