back

Команда EGIS працює над діагностикою руйнувань через війну в межах Чернігівської області

16-05-2023 | 16:40

На Чернігівщині з робочим візитом перебувають представники спільного підприємства EGIS Villeset Transports/Dassault Systèmes/B4D&E, які реалізовують у регіоні пілотний проєкт «Виконання діагностики та розробки цифрової платформи для відновлення України». Проєкт — частина Меморандуму з Чернігівською ОВА, підписаного наприкінці минулого року. Мета візиту — обговорити напрацювання та поділитися ідеями щодо точкових планів.

«Сьогодні підписав розпорядження про розробку Програми комплексного відновлення області. Мета дуже глобальна, тож без ефективного консультування та проєктного менеджменту не обійтися. Дякуємо вам за допомогу, адже діагностика руйнувань на Чернігівщині і стане частиною цієї масштабної програми», — наголосив під час зустрічі з експертами EGIS начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

На важливості такої співпраці акцентувала заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська, яка долучилася до обговорення. Як зазначила заступниця міністра, законодавчо передбачено розроблення органами місцевого самоврядування і обласними державними адміністраціями програм відновлення територій, які зазнали системних перетворень через війну (маються на увазі руйнування, переселення людей, міграція економічної складової тощо). Тому зараз потрібно розробити узагальнений підхід до втілення таких програм з урахуванням як прямих, так і непрямих збитків.

За словами представників EGIS, основним результатом реалізації проєкту буде комплекс заходів із діагностики руйнувань від війни в межах Чернігівської області, розроблення комплексної оцінки постраждалих територій та оцінки потенційної вартості реконструкції. А ще — проведення містобудівної діагностики Чернігова (розроблення стратегічного майстерплану пріоритетного району міста, створення проектів QIP «Проєкт швидкого впливу»).

З виконанням цих завдань має допомогти система штучного інтелекту, яка на основі високоякісних знімків надасть попередні обрахунки щодо вартості. Однак, на цьому етапі мають допомогти місцеві фахівці, які розуміють ситуацію зсередини. Тож у ході роботи спільно аналізуватиметься кожен пункт.

Усі розробки відображатимуться на 3D-платформі. Зокрема, обласний центр матиме свою цифрову модель, яку можна буде використовувати для подальшого планування і напрацювання різних сценаріїв. Експерти EGIS зазначили, що узагальнена діагностика вже є. Але для її деталізації та ретельного аналізу потрібна інформація щодо наявних мереж та стану комунікацій, а також місцеве бачення щодо напрацювання так званих проєктів швидкого впливу (з порівняно невеликим бюджетом, але значним ефектом для самого міста). З їх реалізацією команда EGIS також готова допомогти.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації