back

У Чернігові започатковано спеціальний проект з метою подолання психологічних травм та відновлення ресурсів військовослужбовців - учасників бойових дій в зоні АТО

12-09-2014 | 11:28

Відомі українські психологи та науковці взялися допомагати долати важкі психологічні травми і розлади у військовослужбовців, котрі виконували завдання в зоні антитерористичної операції, та членів їхніх сімей.

У складі мобільної групи, психологи та науковці разом з військовими психологами працювали з військовослужбовцями однієї з бригад Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

Спираючись на отриманий досвід та під егідою київської Асоціації Психодрами і чернігівської громадської організації "Конкордія", фахівці започаткували проект з назвою "Психологічна травма, її подолання та відновлення ресурсів".

Старший науковий співробітник Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України Людмила Царенко, кандидат психологічних наук Віктор Мозговий та інші експерти поділилися своїми напрацюваннями з представниками військових частин Чернігівського гарнізону, соціальними працівниками та фахівцями освітніх закладів обласного центру під час спеціального науково-практичного семінару.

Психологи представили учасникам заходу розроблену ними методику, що базується на використанні ефективних технік психофізіологічної саморегуляції. Зокрема, блоки вправ методики передбачають аспекти поведінки солдата в бою, застосування першої психологічної допомоги при травматичному шоковому стані, вихід із бою, застосування техніки для зниження у бійців адреналінової фази, подолання наслідків "вічного" очікування солдатом наказу командира та підготовка до бою, що потребує тверезого мислення та зосередженості в екстремальних умовах врятувати життя собі та іншим товаришам.

Додатково фахівці розробили пам'ятку солдата, аби кожен міг собі допомогти у кризовій ситуації.

Окремим питанням учасники семінару розглянули застосування психологічної допомоги родинам військовослужбовців та населенню прикордонної області в цілому. За словами психологів, інформація про бойові дії в зоні АТО, звістку про поранених та загиблих мешканців Чернігова і області, психологічний інформаційний тиск призводить до переживання частиною населення важкої психологічної травми. Результатом цього з'являються такі психологічні розлади як криза ідентичності, зневіра у покращення ситуації, неможливість адекватно пережити травму або горе, яке спіткало родину.

Такі семінари планується проводити найближчим часом і в інших містах України, адже сьогодні підтримка та допомога професійних психоекспертів надзвичайно важлива.


Регіональний медіа-центр Міноборони України