06-10-2023 | 15:57
Цього разу мова про Кіптівську громаду, де сформовано другий в області сертифікат на придбання нового житла замість знищеного — на суму більше 1,5 мільйона гривень. На сьогодні у роботі в регіоні перебувають 69 заявок на таку компенсацію із 248 поданих.
Ще з суттєвого – відкрито шлях до компенсації коштів за будівельні роботи та матеріали власникам пошкодженого житла, які відбудувалися за власний рахунок. Відповідний Закон уже ухвалений цього тижня Верховною Радою. Про алгоритм отримання компенсації буде відомо дещо пізніше.
Повідомив про це сьогодні в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня під час брифінгу в медіацентрі ОВА.
«Якщо ж говорити загалом про компенсацію за пошкоджене майно, то наразі у роботі 1598 заяв із 2680 поданих. Вже отримали компенсацію на загальну суму більше 87 мільйонів гривень 837 заявників».
Ситуація із обробкою заявок комісіями, створеними в громадах, покращилася. Першість тримає Іванівська ТГ – 350 заявникам нарахована компенсація.
Проте залишає бажати кращого кількість неопрацьованих заяв в обласному центрі: 855 ще необхідно розглянути.
Нагадаємо алгоритм дій у випадку пошкодженого житла:
Для отримання житлового сертифіката – такий же алгоритм, за винятком відкриття рахунку. На підставі рішення комісії система згенерує сертифікат, який можна буде використати впродовж п’яти років з моменту отримання.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації