back

До кінця року мають запрацювати ЦНАПи ще у 17 громадах області

28-09-2023 | 14:30

На Чернігівщині мережа центрів надання адміністративних послуг наразі налічує 40 таких одиниць, зокрема по 12 – у Чернігівському та Ніжинському районах, 8 – у Прилуцькому, 5 – у Корюківському та 3 – у Новгород-Сіверському. Ще 17 ЦНАПів мають запрацювати до кінця поточного року (найбільше – 8 – у Чернігівському районі). Це питання – на контролі в Офісі Президента.

Як триває процес у громадах, де ЦНАПи ще не функціонують, обговорили голови цих ТГ, очільники відповідних РВА під час онлайн-наради за участі першого заступника начальника ОВА Костянтина Мегема.

За словами заступниці директора Департаменту економічного розвитку ОВА Світлани Полторацької, у жовтні заплановано відкриття ЦНАПу в  Гончарівській громаді, у листопаді – в Малодівицькій та Яблунівській, у грудні – аж у 13 громадах: Добрянській, Киїнській, Киселівській, Комарівській, Любецькій,  Мринській, Новобасанській, Олишівській, Понорницькій, Седнівській, Сухополов’янській, Талалаївській сільській та Тупичівській.

Минулого місяця, згідно зі складеним графіком, ЦНАП мав відкритися у Лосинівській громаді. Як прокоментували у Ніжинській РВА, наразі все готове до відкриття, проблема, розв’язанням якої займаються, – відсутність працівника.

Загалом у кожній зі згаданих громад готуються до відкриття центрів (від розв’язання організаційних моментів до проведення ремонтних робіт та забезпечення технікою/меблями). Дві громади – Новобасанська та Добрянська – для ремонтів приміщень залучили субвенцію з державного бюджету. Деяким, як-от Понорницькій та Киселівській, варто значно пришвидшитися: першій – визначитися з розміщенням ЦНАПу у наявних будівлях, другій – з виділенням самого приміщення. Варіантом вирішення питання відсутності приміщення може стати організація мобільного ЦНАПу.

«До кінця поточного року в усіх територіальних громадах області мають працювати ЦНАПи. Це однозначно спростить доступ наших громадян до отримання необхідних послуг у комфортних умовах. Часу вже не так і багато. Тому зволікати не варто. Потрібно використати всі можливості, в тому числі й ті, що пропонують міжнародні партнери, зокрема інституційний супровід», – зазначив Костянтин Мегем.

Так, суттєву допомогу у процесі надає Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні». За участі експертів цієї ініціативи цьогоріч відкрились центри у Деснянській та Ладанській ТГ. Проєкт продовжує супроводжувати інституційне створення ЦНАПів ще в трьох громадах: Добрянській, Лосинівській та  Cеднівській.

Крім того, в межах Проєкту шістьом громадам, де ще не утворені ЦНАПи, для надання адміністративних послуг передано техніку (комп’ютери, ноутбуки, багатофункціональні пристрої). Такою можливістю скористалися Добрянська, Киїнська, Комарівська, Новобасанська, Понорницька та Седнівська ТГ.

Консультаційну підтримку з питань створення ЦНАПу може отримати будь-яка громада, відправивши заявку на сайті проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні»

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації