22-09-2023 | 14:24
Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.
«Триває другий етап державної програми «єВідновлення» щодо надання компенсацій громадянам, чия оселя була знищена через війну. Наразі можна подати заявки на отримання житлового сертифіката для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках. Грошові компенсації на відбудову українці отримають дещо пізніше, адже питання ще на доопрацюванні у профільному міністерстві», – наголосив він.
Ще один позитивний момент стосується зміни до порядку нарахування виплат для відновлення пошкодженого майна. Зросла сума граничних компенсацій: раніше 200 тисяч, тепер – 350 тисяч гривень для відбудови квартири і 500 тисяч – для приватних будинків.
«Загалом в області зафіксовано понад 10 тисяч пошкоджень житлового сектора. Наразі подано більше 2500 заяв щодо пошкодженого майна, із них – 1469 у роботі комісій, створених у громадах. Вже отримали компенсацію на загальну суму більше 81 мільйонів гривень 734 заявники», – зазначив в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА.
Першість у питанні опрацювання заявок тримають Іванівська, Новобілоуська та Киїнська громади. Аутсайдерами залишаються Чернігівська та Киселівська.
Нагадаємо алгоритм дій у випадку пошкодженого житла
Для отримання житлового сертифіката – такий же алгоритм, за винятком відкриття рахунку. На підставі рішення комісії система згенерує сертифікат, який можна буде використати впродовж п’яти років з моменту отримання.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації