back

Про підтримку малого і середнього бізнесу в області – на засіданні профільної координаційної ради

04-08-2023 | 17:33

Питання підтримки малого і середнього бізнесу в регіоні, а також зміни до податкового законодавства обговорили учасники засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва. Керував роботою начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Постраждалий під час війни бізнес (нині офіційно – майже пів тисячі пошкоджених та зруйнованих суб’єктів господарювання) може отримати з обласного бюджету часткове відшкодування витрат на визначення шкоди та обсягу завданих збитків. Виплата – одноразово у розмірі 50% від фактичних витрат, але не більше 20 тис. грн. Отримають не всі – є умови, яким суб’єкт має відповідати. Заяви приймає Регіональний фонд підтримки підприємництва по області. Порядок надання такої фінансової підтримки затвердила сьогодні координаційна рада.

Також для малих та середніх підприємств діє такий регіональний інструмент підтримки, як часткове відшкодування витрат:

- на участь у виставково-ярмаркових заходах на національному та міжнародному рівнях (координаційна рада працюватиме над тим, щоб до списку увійшли й мікропідприємства, тобто ФОПи);

- з сертифікації/оцінки відповідності продукції або систем управління.

Детальніше - у презентації:

Зазначимо, що з 1 серпня набули чинності зміни у податковому законодавстві, зокрема скасовано єдиний податок у розмірі 2%. Тобто відбулося повернення на «довоєнну» систему оподаткування. Встановлено умови перехідного періоду.

Продовжено мораторій на позапланові документальні перевірки. Але бюджетне відшкодування, припинення юридичної особи – перевірятимуться. Як і підприємства (планово до кінця року), які виготовляють/реалізують підакцизну продукцію, працюють у галузі грального бізнесу (в області таких нема), надають фінансові і платіжні послуги. На розгляді до включення у такий план – 127 об’єктів.

З 1 жовтня відновлюється відповідальність за порушення у сфері застосування РРО.

Роз’яснення щодо всіх нововведень  – податкова готова до консультацій.

Крім того, під час воєнного стану перевірки у сфері охорони праці та додержання відповідного законодавства не проводяться. Але якщо до Держпраці надійде звернення/скарга від працівника, перевірка обов’язково відбудеться (лише вказаного у зверненні факту).

«Кожен підприємець має пам’ятати, що рано чи пізно всі перевірки «повернуться». Тому попри всі ліберальні моменти, наявні під час війни, планувати свою діяльність потрібно виключно у правовому полі», – наголосив В’ячеслав Чаус.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації