back

Заклади освіти та медицини області обміняють лампи розжарювання на світлодіодні

12-06-2023 | 18:27

Проєкт обміну ламп розжарювання на світлодіодні серед населення реалізовується з 30 січня 2023 року. Загалом для Чернігівської області було виділено 711 тисяч ламп, з них обміняно – більше 640 тисяч.

Тепер обміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи можуть заклади освіти та медицини. За словами директорки Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА Наталії Грудницької, попередньо була зібрана інформація щодо потреби в обміні від закладів відповідних сфер. Загалом – це більше 57 тисяч ламп, що повністю покривається залишком світлодіодних ламп, отриманих для потреб фізичних осіб.

Доставку самих ламп до пунктів збору обговорили сьогодні на нараді за участі першого заступника начальника ОВА Костянтина Мегема, заступниці директора філії з операційної роботи АТ «Укрпошта» Світлани Василенко та представників профільних структурних підрозділів ОВА.

«В ідеалі бажано, щоб заклади охорони здоров’я та освіти змогли обміняти лампи на місцях. Тож зараз маємо напрацювати можливі варіанти та прорахувати вигідні логістичні маршрути для обміну, які мають бути незатратними для самих закладів», – зазначив Костянтин Мегем.

Учасники зібрання розглянули декілька варіантів розв’язання цього питання. Зокрема можливість створення пунктів обміну в кожній територіальній громаді, відправка ламп розжарювання посилкою або забезпечення перевезення силами самих громад.

Нагадаємо, що проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та уряду Франції, які профінансували закупівлю світлодіодних ламп. Заходи зі збирання, перевезення та утилізації отриманих від населення старих ламп в Чернігівській області здійснюватимуться за рахунок коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Відповідальним за реалізацію цих заходів визначено Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації