Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ провів дводенну мотиваційну сесію “Всеукраїнська програма ментального здоров'я: координація впровадження послуги”. Мета — налагодити ефективну взаємодію відомств на національному та регіональному рівнях, щоб забезпечити громадянам ефективну допомогу у сфері психічного здоров’я. Від Чернігівщини участь взяла заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.
Наразі центральні органи виконавчої влади працюють над створенням якісної послуги у сфері психічного здоров’я. Це має стати одним з пріоритетів держави під час повномасштабного вторгнення та після нього. Питання охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки є комплексним, тож потребує системного підходу у ключових галузях, з урахуванням потреб усіх соціальних груп.
Під час сесії учасники обговорили, зокрема, координацію та міжвідомчу взаємодію, потреби населення та як правильно їх визначати, як має працювати система надання відповідних послуг, наявні успішні моделі тощо.
«Ти як? Питання, на яке іноді не хочеться відповідати навіть собі. Чи не кожному здається, що є речі важливіші за власний психологічний стан. Але ж ментальне здоров’я таке важливе, як і фізичне. Тому зараз працюватимемо над тим, щоб жителям області в кожній громаді була доступна відповідна фахова допомога. Шлях непростий, але дуже потрібний нашим людям, які продовжують проживати травматичний досвід. Для цього потрібна синергія з громадами та активною громадськістю», — прокоментувала Жанна Шерстюк.
Трохи цифр та фактів
За соціологічними опитуваннями, понад 90% українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% – перебувають в зоні ризику розвитку труднощів, повʼязаних з психічним здоровʼям.
Розвиток певних форм ментальних порушень значно впливає на продуктивність людей та громад і економіку загалом – втрати від проблем, пов’язаних з психічним здоров’ям, можуть сягати 4-5% ВВП.
Рівень споживання антидепресантів у 2022 році сягнув піка, а на безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн грн (дані аудиту ресурсів наявної системи надання послуг у сфері психічного здоров’я, проведеного у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я).
40-50% населення України потребуватиме психологічної підтримки різного ступеню інтенсивності (аудит потреб громадян у послугах з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки).
Довідково
За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, ментальне здоров’я (або психічне) – це стан благополуччя, при якому людина може реалізувати власний потенціал, долати життєві стреси, продуктивно і плідно працювати, а також робити внесок у життя своєї спільноти.
Мотиваційна сесія відбулася у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабміну.






Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- У суботу вперше після повномасштабного вторгнення у Чернігові провели велосипедний пробіг «Велодень». Акцію організував Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА спільно з ГО «Вело ЧЕ».
- Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.
- Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» присвоюється представникам медицини за сприяння розвитку галузі охорони здоров'я та медичної науки, видатні особисті заслуги в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності та інші здобутки в галузі охорони фізичного та духовного здоров'я населення.
- Станом на 25 травня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами вже посіяно 977,8 тис. га ярих культур.
- На річці Остер 12 травня виникла аварійна ситуація поблизу селища Козелець – відбувся обрив стального канату, який підтримує в експлуатаційному режимі металевий затвор для дотримання рівнів води в річці.
- Про це говорили сьогодні на черговому засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.
- З початку року на Чернігівщині виникло 310 пожеж в природних екосистемах, це на 56% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Вогонь пройшовся майже 250 га, знищив або пошкодив 8 будівель різного призначення.
- На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації під час наради із керівниками обласних медичних закладів та структурних підрозділів ОВА.
- Зростання тарифу на електроенергію — невідворотний та безальтернативний шлях для того, щоб забезпечити виживання енергосистеми України. Такої думки дійшли учасники тематичного круглого столу, що відбувся учора в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.
- Латвійська Республіка однією з перших надала практичну підтримку Чернігівщині після повномасштабного вторгнення. Зокрема область вже отримала медичне обладнання, оргтехніку, гуманітарні вантажі соціальним закладам.
- Більше 608 тисяч ламп розжарювання жителі області вже обміняли через поштові відділення на нові світлодіодні, аби зменшити споживання електроенергії у своїх оселях. Загалом Чернігівщина отримала 711 тисяч LED-ламп. На сьогодні понад 545 тисяч обміняних ламп вже утилізовано, решта – у процесі.
- 23 травня в Україні відзначається День Героїв. Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України.
- Про це детально розповіли під час брифінгу у пресцентрі Чернігівської ОВА перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем, в.о. начальника Управління містобудування та архітектури ОВА Сергій Куреня та голова Іванівської ТГ Олена Швидка.
- Пам’ять жертв політичних репресій в Україні вшановують щорічно у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року. Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 21 травня.
- У третю неділю травня українці вшановують жертв радянського політичного терору. День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, запроваджений Указом Президента від 21 травня 2007 року.







































