26-04-2023 | 13:29
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року стала найбільшою в світі техногенною та екологічною катастрофою, сам факт якої довго замовчувала комуністична влада. Між тим, уже в перші дні майже дев’ять мільйонів людей отримали значні дози опромінення. До ліквідації наслідків катастрофи були залучені понад 600 тисяч людей.
Сьогодні, у Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, в обласному центрі відбувся тематичний пам’ятний захід. Участь у ньому взяли, зокрема, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш, заступник міського голови Сергій Фесенко.
«Чернігівська область – одна з найбільш постраждалих: 244 населених пункти регіону віднесені до радіоактивно забруднених. Від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції постраждали 22% населення області, майже 15 тисяч – ліквідатори. Пам'ятаю! Дякую!», − зазначив В’ячеслав Чаус.
Хвилиною мовчання зібрання вшанувало тих, хто першими став до нерівного бою з невидимим ворогом. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля».
Заупокійну літію за загиблими ліквідаторами та жертвами аварії на ЧАЕС провів секретар Чернігівської єпархії Православної Церкви України отець Роман.
Нагадаємо, що 26 квітня 1986 року під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу вирвалась хмара радіоактивного пилу. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Її наслідки дотепер залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти.