back

Цьогорічне водопілля пройшло у межах русел річок

24-04-2015 | 10:43

Весняні процеси на річках області розпочалися у першій декаді лютого. Внаслідок теплої погоди розпочалося танення нестійкого снігового покриву і поступове підвищення рівнів води на річках області, повідомляє обласний центр з гідрометеорології.

Водопілля на малих річках пройшло практично не поміченим. Скресання льодового покриву на малих річках області спостерігалось у першій декаді лютого. Максимальні рівні води спостерігались у другій декаді лютого і перевищували перед паводкові рівні на 0,2-0,4 м. Вода залишалась у межах русел.

На р. Білоусі біля с. Кошівка пік весняної повені відмічався 1 лютого з відміткою 240 см над нулем поста, вода залишалась у межах русла.

На середніх та великих річках остаточне руйнування неповного льодового покриву почалося у кінці лютого, повністю вони звільнились від криги у кінці першої декади березня.

Протягом березня та квітня на середніх та великих річках області спостерігалась історично низька повінь, що характеризувалась проходженням декількох паводкових хвиль з незначними амплітудами підняття та спадів рівнів води.

На р. Снов біля м. Щорс пік повені відмічався 14-17 березня з відміткою 102 см над нулем поста, що нижче максимального рівня історично низької повені на 0,55 м.

На р. Дніпрі біля с. Неданчичі пік весняної повені відмічався 14-17 березня з відміткою 376 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,39 м); біля с. Дніпровського – 31 березня з відміткою 318 см над нулем поста, яка є близькою до максимального рівня історично низької повені.

На р. Десні пік повені біля м. Н.Сіверського спостерігався 24-25 березня з відміткою 306 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,70 м); біля с. Розльоти – 4 березня з відміткою 388 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,57 м); біля с. Макошине – 10 березня з відміткою 358 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,51 м); біля м. Чернігова – 15-16 березня, 25-27 березня з відміткою 305 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,90 м); біля с. Моровська – 29 березня-4 квітня з відміткою 246 см над нулем поста (нижче максимального рівня історично низької повені на 0,65 м).

На р. Сеймі біля с. Мутин пік весняної повені спостерігався 4-5 квітня з відміткою 587 см над нулем поста, яка є близькою до максимального рівня історично низької повені.

Максимальні рівні води весняної повені 2015 року на річках області були:

на р. Дніпрі нижчими за середні багаторічні значення максимальних рівнів весняної повені на 1,4-2,3 м; на р. Десні - на 2,5-4,1 м; на р. Сеймі - на 1,4-1,5 м, на р. Снові - на 1,9-2,0 м.

В цілому повінь 2015 року, за інформацією фахівців, характеризувалась показниками нижчими історичних мінімумів максимальних рівнів води водопілля за весь період спостережень на гідрологічних постах Чернігівського ЦГМ (що на деяких постах перевищує 130 років). Вода під час повені не виходила за межі русел річок.

На сьогодні на річках області спостерігається спад рівнів води весняної повені.


За інформацією обласного центру з гідрометеорології