back

Тривожний сигнал з мисливських господарств

24-11-2014 | 08:36

21 листопада — за ініціативи Чернігівського ОУЛМГ — на термінову нараду зібралися директори мисливських господарств нашого регіону.

В роботі цього заходу взяв участь представник Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області, член Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА Микола Мазигула.

Тема наради тривожна й болюча: виникнення випадків африканської чуми свиней в деяких мисливських господарствах Городнянського та Ріпкинського районів.

Микола Пиріг, начальник відділу мисливського господарства облуправління, проінформував присутніх про ситуацію з АЧС в області і назвав її такою, що наближається до критичної межі. На жаль, не досягають поставленої мети профілактичні заходи, які проводяться Чернігівським ОУЛМГ. Адже понад 400 кілометрів сягає кордон Сіверського краю з Російською Федерацією та Республікою Білорусь. У цих державах декілька років триває АЧС.

Нинішньої осені сусіди-білоруси майже всю кукурудзу скосили на силос, щоб не було поживи для диких свиней. Тварини знайшли вихід — і через водойми , і сушею проникають на українські поля, на яких кукурудза стоїть до весни. Зараз популяція диких свиней в області різко зросла.

Взявши слово, Микола Мазигула наголошував на проведенні всіх заходів по недопущенню міграції диких кабанів і їх депопуляції на території Чернігівщини.

Виступили на нараді директор мисливського господарства «Придеснянське» Михайло Соловей з Козелецького та директор мисливського господарства «Залісся» з Городнянського районів і голова Чернігівської обласної організації УТМР Олена Сачок.

Ветеринарна медицина не повинна перекладати свої функції на «інші плечі» по виявленню випадків виникнення АЧС у мисливських угіддях — такий головний висновок їх виступів.

Мисливці говорили й про те, що зменшити депопуляцію диких свиней надзвичайно важко, виявити їх у всіх лісах і болотах неможливо. Треба слідкувати за тим, щоб ці тварини не розбіглися по інших областях України.

Підбив підсумки наради начальник Чернігівського ОУЛМГ Андрій Пивовар, доповівши, що конкретно робиться обласним управлінням для недопущення поширення диких свиней на території Чернігівщини й інших областей. Ставлення до цієї проблеми дуже серйозне. Андрій Олексійович додав, що полювання ніхто не відміняв. Потрібно, аби у полюванні брали участь місцеві ветеринари і забезпечували відбір діагностичного матеріалу.

Ситуація з АЧС у області на контролі Кабінету Міністрів України і Чернігівської ОДА.



За повідомленням
Чернігівського ОУЛМГ