27 січня 2011 в рамках заходів до 120-річчя від дня народження Павла Григоровича Тичини на будівлі колишнього Чернігівського оціночно-статистичного бюро, де працював поет, відкрито меморіальну дошку, в обласному молодіжному театрі відбувся урочистий вечір.
Відкриваючи меморіальну дошку, заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Тканко наголосив на необхідності вшанування видатних особистостей Чернігівщини. «Ім’я Павла Григоровича Тичини по праву належить до тих безсмертних імен, які вічно житимуть у пам’яті українського народу, а незгасний вогонь його чарівного слова продовжуватиме зігрівати людські серця. Вони потрібні людям, як хліб душі, як гірське повітря, як джерельна вода.» - зазначив Віктор Тканко.
На урочистому вечері з нагоди вшанування видатного земляка заступник голови облдержадміністрації зазначив, що ми по-новому відкриваємо для себе поета – Павла Тичину. Дізнаємося і усвідомлюємо, що через усю творчість поета проходить і тема єдності, яка знову набуває колосальної ваги. Про важливість єдності особливо сьогодні наголошував у своєму виступі на урочистому зібранні, присвяченому Дню Соборності України, Президент України Віктор Янукович.
«Чернігівську літературну палітру неможливо уявити без цього видатного українського поета, перекладача - одного з тих письменників, чиє поетичне слово чарує душу та возвеличує помисли» - наголосив заступник голови облдержадміністрації. На завершення виступу він побажав, щоб древня і завжди молода Чернігівська земля – така щедра на талановитих митців, енергійних і далекоглядних будівничих Української держави і надалі славилася здобутками своїх синів.
Поезії П.Г.Тичини і власні вірші, присвячені Павлу Григоровичу, читав лауреат Національної премії ім.Т.Г.Шевченка Дмитро Іванов. Артисти обласного молодіжного театру, обласного музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка і обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм декламували вірші, виконували музичні твори на поезії Тичини, вперше звучали його «Панахидні співи».
Ведучий і автор програми – заслужений артист України Володимир Банюк.
Останні новини
- У День Захисників та Захисниць в Україні о 9 годині ранку відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання.
- У 2023 році Україна вперше відзначає День захисників і захисниць 1 жовтня. Це свято відзначається в Україні на державному рівні від 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.
- Аграріями Чернігівщини станом на 28 вересня обмолочено 63,6 тис. га соняшнику – 26 % до прогнозованих обсягів (намолочено 147,55 тис. тонн) та 24,8 тис. га сої, а це – 30% до прогнозу (намолочено 49,85 тис. тонн).
- З нагоди Дня захисників та захисниць України, який цього року відзначаємо 1 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, у селі Лукашівка Іванівської громади відкрили меморіальний комплекс захисників України, які загинули тут у березні 2022 року.
- Новий поштовий блок продовжує випуск 2022 року «Зброя Перемоги» та включає зображення найкращих зразків техніки, наданої іноземними партнерами – бойових танків Challenger 2 (Велика Британія) та Leopard 2 (Німеччина), зенітно-ракетного комплексу Patriot (США), самохідної артилерійської установки CAESAR (Франція), а також бойової машини піхоти M2 Bradley (США).
- У селі Іванівка Чернігівського району Агентство відновлення розпочало відбудовувати приміщення їдальні місцевого ліцею.
- Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
- Напередодні професійного свята кращим освітянам Чернігівщини вручили обласні премії імені Софії Русової та Георгія Вороного. Нагородження лауреатів відбулось в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського.
- На Чернігівщині мережа центрів надання адміністративних послуг наразі налічує 40 таких одиниць, зокрема по 12 – у Чернігівському та Ніжинському районах, 8 – у Прилуцькому, 5 – у Корюківському та 3 – у Новгород-Сіверському. Ще 17 ЦНАПів мають запрацювати до кінця поточного року (найбільше – 8 – у Чернігівському районі).
- Такий меседж в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен» сьогодні озвучила під час брифінгу в медіацентрі ОВА Людмила Ключник, директорка обласного центру зайнятості.
- Першим рішенням сьогоднішньої п’ятнадцятої сесії облради депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за I півріччя поточного року.
- «Програма медичних гарантій реагує на виклики війни. Про це свідчать пакети послуг, додані Національною службою здоров’я України наприкінці минулого року», – зауважила голова НСЗУ Наталія Гусак під час сьогоднішньої зустрічі із головами ТГ області – власниками закладів охорони здоров’я області.
- У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.
- Вже понад півтора року повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії Міністерства охорони здоров’я з партнерами близько 4 тисяч українців евакуйовано до клінік Євросоюзу.
- У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки».









































