back

Зарплата в «конверті»: багатий роботодавець, бідний працівник

18-11-2014 | 11:44

Ще досить поширеною залишається практика, коли роботодавці офіційно не оформляють найманих працівників. У такий спосіб вони економлять свої кошти на податках, а працівників переконують, що вигідніше одержувати зарплату в «конвертах». На жаль, багато хто не замислюється, що за цю «вигоду» вони платять надто дорого, інформує Головне управління Державної фіскальної служби в області.

Як зазначають фахівці, по-перше, від такого працівника роботодавець може позбавитися у будь-який момент, оскільки офіційно немає перед ним ніяких зобов’язань. По-друге, не варто розраховувати й на оплату відпустки, лікарняних, соціального захисту на випадок нещасних випадків тощо. По-третє, із зарплати в «конверті» пенсія не нараховується. Навіть на випадок втрати роботи нелегальний працівник не може розраховувати на гідне нарахування допомоги з безробіття.

Податківці опікуються вирішенням цієї проблеми, щоб захистити найманих працівників і проконтролювати наскільки достовірно роботодавці сплачують до бюджету податки при виплаті доходів громадянам. Їх увагу, перш за все, привертають суб’єкти господарювання, які мають відповідні ризики. Приміром, діяльність потребує додаткових трудових ресурсів, а найманих працівників немає. Таких порушників податкового законодавства виявити нескладно - аналізується податкова звітність, порівнюються обсяги виручки, види діяльності платників податків, опрацьовується інформація, яка надходить від інших органів влади.

З недобросовісними підприємцями проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання ними трудового та податкового законодавства.

За інформацією Головного управління ДФС у Чернігівській області, протягом десяти місяців працівники податкової служби посприяли офіційному оформленню трудових відносин 3078 найманих працівників, до державної реєстрації залучено 857 громадян. До бюджету додатково надійшло 1мільйон 870 тисяч гривень податку на доходи з фізичних осіб та єдиного соціального внеску.


Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Чернігівській області