Художня виставка, присвячена презентації альбому, відбулась сьогодні в Чернігівському обласному історичному музеї. До заходу долучилася і заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк.
Учасниками проєкту є громада села Авдіївка Куликівської ТГ Чернігівського району, Чернігівський обласний історичний музей ім. В. В. Тарновського та козацька громада кафедрального собору Святої Катерини міста Чернігова. Автор ідеї та куратор ініціативи — заступник директора музею Андрій Лісовий. Втілили задум в життя та зафіксували в портретах, натюрмортах і пейзажах сучасний архетип українського села члени Національної спілки художників України Дарія Добрякова та Юрій Кутілов.
З початком повномасштабного вторгнення російських загарбників Чернігівщина стала однією з гарячих точок на мапі України. Під час активних бойових дій дві третини регіону перебувало в окупації, а внаслідок російської військової агресії було зруйновано 12 тисяч об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, промислових та сільськогосподарських підприємств, багатоповерхових та приватних житлових будинків. Минув рік, як Чернігівщина звільнена від російських окупантів і поступово за допомогою міжнародних партнерів відновлює свої території.
«Рашизм – це людиноненависницька ідеологія, яка несе з собою геноцид українського народу. На портретах ми бачимо дітей і дорослих, жінок та чоловіків, електриків та бджолярів, землеробів і воїнів. Коли прийшло горе в хату, люди об’єдналися і всі як один стали на захист країни. Кожен обрав свій фронт. Саме ці герої творять державу та націю. Націю незламних та нескорених», — наголосив Андрій Лісовий.
Невелике село Авдіївка налічує понад 300 дворів, в яких до війни мешкали майже півтисячі жителів. Так сталося, що після повномасштабного вторгнення рф маленьке село разом із сусідніми стало відрізком дороги життя, якою в березні 2022 року рятувались мешканці Чернігова та приміських сіл. Селяни надавали тимчасовий прихисток, тепло, дах над головою, їжу та ліки втомленим і наляканим чернігівцям. Місцева влада організувала центр допомоги біженцям, який ледь не щоденно приймав сотні людей.
«Рік, що минув довів нам і ми довели всьому світу, що Україна є дійсно нація героїв. І ми довели навіть більше, що героїзм це не лише про військових і не лише про поле бою. Це прості буденні справи простих людей. Саме в ці дні ми відзначаємо річницю звільнення Чернігівщини. І вся Україна і весь світ говорить про міста-герої і міста героїв. Тобто про всі міста і села Чернігівщини», — підкреслила заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк.
Буклети художнього альбому, які підготовлені в межах цього проєкту, будуть відправлені в іноземні представництва в Україні і за кордоном.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- У суботу вперше після повномасштабного вторгнення у Чернігові провели велосипедний пробіг «Велодень». Акцію організував Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА спільно з ГО «Вело ЧЕ».
- Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.
- Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» присвоюється представникам медицини за сприяння розвитку галузі охорони здоров'я та медичної науки, видатні особисті заслуги в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності та інші здобутки в галузі охорони фізичного та духовного здоров'я населення.
- Станом на 25 травня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами вже посіяно 977,8 тис. га ярих культур.
- На річці Остер 12 травня виникла аварійна ситуація поблизу селища Козелець – відбувся обрив стального канату, який підтримує в експлуатаційному режимі металевий затвор для дотримання рівнів води в річці.
- Про це говорили сьогодні на черговому засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.
- З початку року на Чернігівщині виникло 310 пожеж в природних екосистемах, це на 56% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Вогонь пройшовся майже 250 га, знищив або пошкодив 8 будівель різного призначення.
- На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації під час наради із керівниками обласних медичних закладів та структурних підрозділів ОВА.
- Зростання тарифу на електроенергію — невідворотний та безальтернативний шлях для того, щоб забезпечити виживання енергосистеми України. Такої думки дійшли учасники тематичного круглого столу, що відбувся учора в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.
- Латвійська Республіка однією з перших надала практичну підтримку Чернігівщині після повномасштабного вторгнення. Зокрема область вже отримала медичне обладнання, оргтехніку, гуманітарні вантажі соціальним закладам.
- Більше 608 тисяч ламп розжарювання жителі області вже обміняли через поштові відділення на нові світлодіодні, аби зменшити споживання електроенергії у своїх оселях. Загалом Чернігівщина отримала 711 тисяч LED-ламп. На сьогодні понад 545 тисяч обміняних ламп вже утилізовано, решта – у процесі.
- 23 травня в Україні відзначається День Героїв. Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України.
- Про це детально розповіли під час брифінгу у пресцентрі Чернігівської ОВА перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем, в.о. начальника Управління містобудування та архітектури ОВА Сергій Куреня та голова Іванівської ТГ Олена Швидка.
- Пам’ять жертв політичних репресій в Україні вшановують щорічно у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року. Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 21 травня.
- У третю неділю травня українці вшановують жертв радянського політичного терору. День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, запроваджений Указом Президента від 21 травня 2007 року.







































