back

Чернігівщина має стати територією пріоритетного розвитку

15-02-2023 | 18:43

Сьогодні з робочим візитом на Чернігівщині перебуває голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України Олена Шуляк. Серед пріоритетів її роботи в регіоні – вивчення реального стану економіки та пошук варіантів її стимулювання.

Відтак, народна обраниця, спільно з колегами Олегом Семінським та Сергієм Гривком, зустрілися з підприємцями області. В обговоренні актуальних питань взяв участь і начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

Під час активних бойових дій у лютому-березні 2022 року бізнес Чернігівщини зазнав значних втрат. Про пошкодження заявили більше 450 суб’єктів підприємництва, у тому числі понад 60 промислових, більше 50 сільськогосподарських підприємств та 220 – торгівлі. Фіксація руйнувань ще триває. При цьому, більшість підприємств, вже запускаються. Та обсяги виробництва 20-70% від довоєнних. Бізнесу треба дати можливість оговтатися.

«Нам вже вдалося відпрацювати алгоритм співпраці з «Чернігівобленерго» в частині забезпечення підприємств електроенергією  (з огляду на об’єктивні технічні можливості) та дещо «приземлити» проблему блокування податкових накладних, - зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус. – Однак, найбільше ми прагнемо, аби Чернігівщина отримала преференції території пріоритетного розвитку (як аналогу спеціальної економічної зони) з реальним пільговим режимом ведення господарської діяльності та оподаткування. Адже, навіть після перемоги, з урахуванням географічного розташування, область залишатиметься ризиковою територією для ведення бізнесу. Нам треба зробити все можливе, щоб втримати в області бізнес.
Напрацювання з цього питання вже є: спільно з народними депутатами та бізнесовими колами створений відповідний законопроект. Необхідно винести його на голосування».

Підприємці повністю підтримують таку ініціативу.

«Важливо врахувати ще й ступінь збитків індивідуально кожного господарства чи виробництва. Адже когось знищили вщент, хтось втратив 20%, хтось вцілів. І за таких умов не може бути однаково підходу до компенсації», – наголосив голова ФГ «Напорівське» Григорій Ткаченко.

Заступник директора ПБП «Вимал» Сергій Лазар зосередив увагу на врегулюванні податкового законодавства та налаштування його під воєнні реалії. Представники легкої промисловості зауважили про відтік кваліфікованих кадрів.

«Для мене бізнес, який залишився/повернувся/відновився в прикордонні – це герої, -  акцентувала Олена Шуляк.  – Не секрет, що більша частину бюджету цього року зосереджена на обороні. А надходження до бюджету – це бізнес. Для мене важливо почути про реальні перепони на шляху підприємництва, особливо про ті, які можна врегулювати, пристосовуючи чинне законодавство. Я готова підіймати ці питання у ВРУ».

Принагідно, голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України відвідала ТОВ «ЮТЕКС Україна». Підприємство було знищене вщент, однак змогло налагодити роботу на новому місці в межах області.

Також Олена Шуляк ознайомилася з ходом відновлення приміщень Чернігівської районної лікарні  та побувала в Ягідному (Іванівська ТГ).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації