back

Відбулася творча зустріч «У сузір’ї кобзи та ліри» з Василем Нечепою

16-11-2015 | 10:26

9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва і День української писемності та мови. Наймогутніші основи основ – древня культура та величне слово – поєдналися задля одного – пробудити дух Українця в кожному з нас. Дуже символічно, що саме в цей день у великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася творча зустріч «У сузір’ї кобзи та ліри» з чернігівським кобзарем-лірником, лауреатом Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Народним артистом України Василем Нечепою.

Гру на кобзі й лірі артист опановував у майстра світової слави Олександра Корнієвського, який був учнем славетного кобзаря Терентія Пархоменка.

Василь Нечепа – унікальний співак-музикант, нині єдиний представник старосвітської чернігівської кобзарської школи, яку Гнат Хоткевич, загальновизнаний авторитет з історії кобзарства, вважав найдавнішою в Україні. Він – прямий спадкоємець і продовжувач творчості Т. Пархоменка та його учня – лірника О. Гребеня.

Василь Григорович – автор і виконавець концертних програм «Пісні з берегів зачарованої Десни», «Чумацький шлях», «Чого в сльозах калина», «Материні пісні» та ін., з якими він виступав в Україні та країнах Європи, Азії, Північної Америки, Австралії. Багато з них записані на компакт-диски.

Поспілкуватися з талановитим земляком прийшли студентська молодь міста та шанувальники його творчості. Митець любить проводити свої зустрічі саме в бібліотеці, бо це, на його думку, найважливіший культурно-просвітницький центр. Він співпрацює не тільки з бібліотеками України, а й Європи та Америки, представляючи українську культуру та традиції на міжнародній арені, «даруючи «слово Шевченка» по всьому світу». До ювілею Великого Кобзаря артист провів понад 200 концертів.

Свою розповідь про величну українську історію співак доповнював патріотичними піснями. Коли слухаєш спів кобзаря, відчуваєш себе вільним українцем (що дуже актуально на сьогодні), який з надією дивиться в майбутнє.

Спілкування пройшло у вигляді уроку-настанови для молоді. Кобзар закликав пишатися своїм корінням, не забувати історію, пізнавати культуру і примножувати духовні багатства своєї Батьківщини. Департамент культури і туризму,

національностей та релігій ОДА