back

Вирішення питань з активізації роботи будівельного комплексу Чернігівщини

27-10-2015 | 11:13

«Залучення науково-технічного потенціалу інженерно-будівельного факультету до розробки проектів інвестиційно-інноваційного розвитку будівельної галузі Чернігівського регіону», таку тему мала робоча нарада Управління капітального будівництва ОДА з науковцями Чернігівського Національного технологічного університету, що відбулася на днях в приміщенні інженерно-будівельного факультету ЧНТУ.

Відкрили робочу зустріч начальник Управління капітального будівництва Людмила Шкуріна та декан інженерно-будівельного факультету ЧНТУ Олексій Терещук. Вони коротко ознайомили присутніх з основними завданнями установ та відомостями про них.

У ході проведення заходу професорсько-викладацьким складом інженерно-будівельного факультету представлено ряд науково-технічних розробок, з метою ознайомлення та можливого використання їх у будівельній галузі області. Адже наукові досягнення ЧНТУ уже активно впроваджуються як в Україні, так і за кордоном.

Зокрема, впродовж зустрічі, свої напрацювання презентували кандидат технічних наук, професор, декан інженерно-будівельного факультету ЧНТУ Олексій Терещук, кандидат фінансово-математичних наук, доцент, завідувач кафедри  промислового і цивільного будівництва Сергій Завацький, доцент кафедри, Народний архітектор України Володимир Павленко, викладач кафедри, Заслужений будівельник України Андрій Сергєєв, старший викладач кафедри Василь Булат та інші.

Жваво обговорювались такі наукові роботи, як: Дослідження стану об’єктів промислово-комунальної архітектури Чернігова та розробка програми їх реабілітації; Перспективи містобудівного розвитку історичних міст України; Розвиток методики покращення експлуатаційних характеристик малоповерхової забудови Чернігова; Розробка проекту підвищення енергоефективності будинків житлового сектору центральної частини Чернігова; Пропозиції щодо реконструкції очисних споруд Чернігівської області; Геодезичні методи 3D сканування архітектурно-історичних пам’яток Чернігівщини, моніторинг інженерних споруд, новітні технології лазерного сканування в будівництві та інші.

В той же час, про можливості КП «Центр державно-приватного партнерства» розповів директор Олександр Козлов.

Зацікавило присутніх повідомлення керівника про розробку підприємством «Будівельно-енергетичного кластеру», який мають намір презентувати для широкого загалу уже у листопаді цього року.

Заслухавши і обговоривши доповіді фахівців містобудівної діяльності, щодо необхідності інноваційного розвитку будівельної галузі Чернігівської області, модернізації інженерних мереж тощо, учасники робочої наради відзначили, що в останні роки на державному рівні прийнято ряд документів щодо суттєвого поліпшення містобудівної діяльності в України, що сприятиме повнішому забезпеченню сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Реалізація загальнодержавних програм позитивно вплине на інтенсифікацію будівельної і супутньої промисловості регіону.

Питання взаємодії органів державної влади та науковців щодо впровадження новітніх технологій в будівельну галузь Чернігівщини має велике значення для економічного розвитку нашого регіону. Важливим чинником такої діяльності все в більшій мірі повинні ставитися заходи із залучення інвестицій, в першу чергу прямих іноземних, вирішенню питань енергозбереження у будівельному комплексі, а також модернізації існуючих інженерних мереж – підсумувала роботу наради Людмила Шкуріна.







Управління капітального будівництва ОДА