back

16 серпня – Міжнародний день безпритульних тварин

14-08-2015 | 13:47

При підтримці Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації у рамках виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012—2015 роки «Чернігівська громада» на протязі травня — серпня 2015 року в області реалізувався громадський проект «Разом за життя».

Проект проводився на основі результатів проведеного громадськістю моніторингу виконання Програми охорони тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у м. Чернігові на 2011—2015 роки та попередніх висновків діяльності Робочої групи при Чернігівській обласній раді щодо вирішення питань гуманного поводження з тваринами.

Для вирішення проблеми безпритульності тварин повинна проводитися системна діяльність, одним із напрямків якої є робота з власниками тварин і саме тому основне завдання проекту — зміна громадської думки щодо відповідального та гуманного ставлення до тварин шляхом проведення інформаційно-просвітницької кампанії.

З того часу, як людина зайнялася одомашненням тваринного світу, їй стало ясно, що є тварини, яких краще так і залишити в їх природному дикому середовищі. Навпаки - тварини, які цілком підкорилися їй, влилися в суєтний світ людини настільки, що стали невід’ємною частиною її власного середовища проживання. Здавалося б всі основні крапки були розставлені і межі визначені. Людина сміливо взяла на себе відповідальність і встановила правила, що дозволило їй з успіхом вести своє домашнє господарство, а його домашні тварини гармонійно доповнювали цю картину.

Бездомні тварини стали з’являтися практично відразу і це було обумовлено цілком природними причинами. Десь вони втрачали своїх господарів, десь їх втрачали самі господарі, десь вони попросту були викинуті за непотрібністю...

Проблеми бездомних тварин в більшості випадків вирішуються на локальному рівні: знаходять цим тваринам новий притулок або ж виробляється достатньо лояльне ставлення громадськості до цих тварин. Це не складно і багатьом з нас відомі ці відносини. Але бувають серед нас і ті, для кого саме поняття «доброта» і «турбота» чужі навіть за своєю суттю. Їхнє ставлення до братів наших менших завжди викликає у нас «м’яко кажучи» тихий жах і невимушене занепокоєння. Не менше занепокоєння може викликати і байдужість, так як саме цим і досягається та гострота конфлікту, коли проблема безпритульних тварин може віроломно і беззастережно вторгнутися і в життя будь-якої, навіть самої далекої від цих питань людини. Це не дивно, адже тварини також жадають життя, вони можуть хворіти, вони можуть приносити з собою масу серйозних і страшних недуг.

Знайти баланс і практичне стимулювання уваги широкої громадськості покликаний Всесвітній день бездомних тварин. Цей день відзначається з ініціативи Міжнародного товариства прав тварин - ISAR, США. У 1992 році ISAR виступило з пропозицією відзначати кожну третю суботу серпня як Національний день бездомних тварин. Девізом для багатьох співтовариств, що займаються допомогою бездомним тваринам, стали слова Пітера Скотта, засновника WWF (Всесвітнього фонду дикої природи): «Нехай ми не зможемо врятувати всіх, кого б нам хотілося, але ми врятуємо набагато більше, ніж ті, хто навіть не намагався».

Безпритульні тварини, їх винахідливість і миролюбність, їх любов до життя — це відмінний привід згадати про ці гарні якості, властиві і нам, людям. Давайте поділимося з ними і своєю добротою, проявимо до них нехай маленьку, але турботу, адже вони абсолютно завжди готові відгукнутися на нашу доброту. Вони завжди готові радувати нас, виляти хвостом або ніжно муркотіти, стрибати від радості і по своєму посміхатися нам. Вони люблять нас, людей, адже так і не покинули наше, дуже часто вороже середовище проживання. Давайте і ми будемо любити їх, висловлюючи цю любов у практиці свого життя.


Команда проекту «Разом за життя»