01-03-2011 | 09:16
В останній зимовий день в Чернігівському обласному художньому музеї відбувся мистецький захід "Апостол духовності" до 180-річчя від дня народження Миколи Ґе - російського живописця, майстра портретів, історичних і релігійних полотен. На заході були присутні заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, начальник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Сергій Мойсієнко, перший заступник управління Леонід Смоляк, а також представники громадськості, студентство.
Саме 27 лютого 1831 року у Воронежі народився Микола Ґе. У вітальному слові директор обласного художнього музею Ірина Ральченко акцентувала увагу на тому, що Микола Миколайовича Ґе можна вважати не тільки російським, але й українським художником. Бо саме у 1876 році він переїжджає до села в Чернігівській губернії. Саме на Чернігівщині він повертається до біблійної тематики, яка є однією з фундаментальних частин його творчості.
Про життєвий та творчий шлях Миколи Миколайовича розповіла заступник директора з наукової робити художнього музею Світлана Власенко.
Роботи останнього періоду творчості Ґе, за деякими винятками, не знайшли схвальних відгуків його сучасників. Картини «Суд синедріона», «Христос і Пілат» були заборонені для експонування. Щодо останньої, Ґе розумів, що картину не зрозуміють у Росії. Та її було показано на виставках Європи, Америки, але й там вона не знайшла прихильників.
На мистецькому святі не обійшлось без романсів. "Гуде вітер вельми в полі" та "Не щебечи, соловейко" пролунали в музеї у виконанні Владислава Неліна - студента другого курсу музичного училища ім. Ревуцького.
Також, всі присутні мали змогу оглянути виставку художньої літератури обласної бібліотеки ім. Короленка, що присвячена життю та творчості Миколи Ґе.