back

Межам регіонального ландшафтного парку бути!

19-02-2021 | 15:05

Такий висновок зроблено учасниками спільного засідання чотирьох комітетів Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації: з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини»; з економічного розвитку; з питань охорони та використання культурної спадщини; з питань санепідблагополуччя та життєдіяльності людини.

На засідання були запрошені представники департаментів облдержадміністрації: екології та природних ресурсів; культури і туризму, національностей та релігій.

У засіданні взяла участь перший заступник голови Громадської ради Наталія Проскуріна.

Під час обговорення зазначалося, що «Проєкт організації і встановлення меж регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» площею 168,7 га у м. Чернігові, в адміністративних межах Чернігівської міської ради» був виготовлений у 2016 році. Проте досі не погоджений Чернігівською міською радою.

Звернемось до історії даного питання.

Після проведення ряду консультацій головний архітектор Чернігова запропонував розробнику відкоригувати проєктну документацію.

Коригування проєкту стосується правобережної частини території РЛП «Ялівщина», де вже здійснювалась господарська діяльність, були проведені земляні та будівельні роботи, в тому числі у межах пам’ятки археології — поселення «Стрижень-1».

Звичайно статус території природно-заповідного фонду мав би сприяти якнайкращому збереженню пам’яток культурної спадщини, особливо у межах правобережної території РЛП, де міститься основна частина пам’яток.

У свою чергу Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації, врахувавши зауваження Чернігівської міської ради, заявив, що корегування зазначеного проєкту можливе за умови, коли площа РЛП буде відповідати площі, визначеній рішенням Чернігівської обласної ради. При корегуванні можливе виключення території, яка не відповідає меті створення парку, та натомість включення території річки Стрижень з прибережною захисною смугою, яка є природоохоронною територією.

Відповідні пропозиції напрацювані членами Громадської ради при облдержадміністрації, фахівцями профільних департаментів облдержадміністрації, представниками Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради, депутатами Чернігівської міської ради другої каденції.

Після усунення зауважень Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради проєкт було скориговано і передано на погодження відповідним структурам згідно вимогам чинного законодавства. Але на сьогодні Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради не погоджує скоригований проєкт.

Тож існує загроза, що спадкоємність та послідовність рішень Чернігівської міської ради щодо установлення меж території РЛП «Ялівщина» буде порушена.

Враховуючи досвід та результативність діяльності Громадської ради щодо реалізації Громадського проєкту по створенню та функціонуванню регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», на засіданні комітетів Громадської ради вирішено продовжити моніторинг дотримання законів України «Про природно-заповідний фонд», «Про охорону культурної спадщини» та виконання статей 53, 84 Земельного Кодексу України.

Фахівці підтримали позицію комітетів у цьому питанні.

На засіданні також обговорені підсумки роботи чотирьох комітетів у 2020 році,  визначені плани  роботи на майбутнє.

 

 
 

Валентина Седячко, голова комітету Громадської ради при облдержадміністрації
з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини»