back

Про шляхи розвитку сільгосподарської дорадчої служби

25-04-2016 | 09:20

Днями за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації відбувся «круглий стіл» з обговорення стану та перспектив розвитку сільськогосподарського дорадництва в Чернігівській області.

В засіданні «круглого столу» взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку, Громадських організацій «Чернігівська обласна сільськогосподарська дорадча служба» та «Центр сприяння розвитку громад».

Як зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Хоботня, дорадча служба в області існує, але вона потребує активації. Сьогодення диктує нам нові умови господарювання, а неналежний доступ до публічної інформації організаційного характеру, не знання тих чи інших правових питань призводить до нерозуміння ситуації громадянами. Ці питання можливо вирішити за допомогою дорадництва.

Департамент організовує та проводить низку семінарів, навчань для підвищення рівня знань і вдосконалення практичних навичок прибуткового ведення господарства суб'єктів господарювання, проте необхідний додатковий ресурс для більш повного охоплення проблематичних питань малого та середнього бізнесу та їх вирішення.

Керівник ГО «Чернігівська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Олександр Локоть зазначив, що організація була створена ще 8 років тому, як інструмент поширення та впровадження у сільськогосподарське виробництво сучасних технологій, новітніх досягнень науки і техніки тощо. Недостатня увага з боку держави, в силу різних причин, до діяльності дорадчих служб дещо пригальмувала її розвиток.

Під час роботи учасники заходу, а вони є частково експертами-дорадниками висловлювали свої думки та вносили пропозиції щодо подальшого розвитку дорадчої служби на Чернігівщині.

Крім того, вони дискутували з приводу застосування в області тої чи іншої моделі дорадництва, які на сьогодні існують як в Україні, так і в світі, аби вона була найбільш дієздатною, забезпечувала збалансованість структури та виконувала поставлені перед нею задачі.

Отже, в процесі обговорення було наголошено на необхідності визначити чітку стратегію організації, структуризувати її по видах діяльності, залучитися підтримкою обласної влади, визначитися з цільовою аудиторію та розпочати роботу з метою досягнення ефективності використання ресурсів виробниками сільськогосподарської продукції, підвищення рівня життя сільського населення, яке не готове сьогодні самостійно вирішувати свої проблеми, воно потребує підтримки та консультування як правильно діяти у тій чи іншій життєвій ситуації.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку ОДА