back

Весняно-польові роботи на контролі Мінагрополітики

13-04-2016 | 08:14

Вчора директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Хоботня та спеціалісти Департаменту взяли участь у селекторній нараді з питань проведення комплексу весняно-польових робіт 2016 року, яку провів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський.

Через сприятливі умови цього року в Україні посів ранніх ярових зернових культур розпочався раніше та проходить в доброму стані.

Про стан проведення комплексу весняно-польових робіт в регіонах проінформував директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства Володимир Топчій, який зазначив, що станом на 11 квітня вже посіяно 82% прогнозованих площ під ярину. З них 83% до прогнозу пшениці, 79% - ячменю, 84% - вівса, 101% - гороху.

Додатково: загальна посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під урожай 2016 року, за попередніми даними регіонів, очікується на рівні 26,7 млн га, або на рівні 2015 року.

Крім того погодні умови дозволяють виконувати сівбу технічних культур. Так, посіяно 69% до прогнозу цукрових буряків, соняшнику – 12%, та деякі області розпочали сівбу кукурудзи – 3% прогнозованих площ.

Щодо цукрового буряку, то провідним регіонам, які займаються вирощуванням цієї культури необхідно максимально оптимізувати роботу, адже науковці зазначили, що оптимальні терміни його посіву вже майже закінчилися.

Ярослав Краснопольський акцентував увагу на опрацюванні структури посівних площ гречки. Регіонам необхідно збільшити посівні площі гречки як мінімум на 30%, щоб вийти на безпечність цього продукту.

На Чернігівщині тривають польові роботи. Посівну проводять всі райони – посіяно майже 100 тис. га (11%) ярих культур, в т.ч. 66 тис. га (14%) зернових культур, з них ранніх зернових та зернобобових – 59 тис. га (83%).

Завершено виконання прогнозів посіву ярої пшениці та гороху.

Як зазначають аграрії, на днях розпочнеться посів кукурудзи на зерно, прогноз посіву якої складає майже 360 тис. га або 41% ярого клину.

Також продовжується посів цукрового буряку та соняшнику, яких посіяно 3 тис. га (45%) та 13,4 тис. га (9%) відповідно.

Гречки в області планують посіяти на 400 га більше, ніж в минулому році, що складе 10,3 тис. га.

Крім питання проведення комплексу весняно-польових робіт, на всеукраїнській селекторній нараді розглянуто питання застосування пестицидів і агрохімікатів та їх негативний вплив на галузь бджільництва.

Підводячи підсумки селекторної наради перший заступник Міністра ще раз зосередив увагу керівників обласних структур АПК на інтенсифікації посіву цукрового буряку, збільшенні площі посіву гречки та дотриманні вимог чинного законодавства щодо використання пестицидів та агрохімікатів при обробці посівів сільськогосподарських культур з метою уникнення масового отруєння бджіл.

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації