back

22-05-2014 14:46

ІНФОРМАЦІЯ

 про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли

до обласної державної адміністрації

упродовж січня-березня  2021 року

        

         Упродовж січня-березня 2021 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло  3536 звернень громадян (2922 у відповідному періоді 2020 року, тобто кількість збільшилась на 614).

        Найбільше по кількості у звітному періоді надійшло звернень від жителів міста Чернігова (817), Ніжинського (587), Чернігівського (519), Прилуцького (368) районів, 165 звернень надійшло від жителів інших областей України.

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України  «Про звернення громадян»,  70,7 % складають заяви (клопотання),  28,6% – скарги,  0,7 % – пропозиції (зауваження). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року  кількість скарг збільшилася майже в 5 разів.

11,6 % ( 8% у І кварталі 2020 р.) від кількості усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Зокрема, це особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп, одинокі матері, діти війни, багатодітні сім’ї, «Матері-героїні», учасники війни та бойових дій, ветерани праці, потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, особи з інвалідністю внаслідок війни. Кількість звернень громадян пільгових категорій збільшилась  на 3,6 відсотка у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

         1 % (4 % у І кварталі 2020 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації від органів влади вищого рівня, з них:

         - Офісу Президента України – 23 (72 за аналогічний період 2020 року),

         - Кабінету Міністрів України – 9 (34 - 2020 р.),

         - Верховної Ради України – 1 (9 - 2020 р.).

         Через Державну установу «Урядовий контактний центр» у звітному періоді надійшло 3052 ( або 86,3 %) звернень, електронною поштою – 55.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у І кварталі 2021 року звернулося 250  громадян (239 – за відповідний період 2020 року).

Всього у зверненнях було порушено 3536 різних питань, серед яких найбільш актуальними продовжували залишались питання соціального захисту (1313), що становить 37% від усієї кількості. Сталою залишається тематика звернень, продовжують домінувати проблеми, пов’язані з призначенням та виплатою різних видів державної соціальної допомоги, зокрема на дітей одиноким матерям; малозабезпеченим сім’ям; особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; відшкодування послуги «муніципальна няня»; компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Стосовно скарг на неотримання житлових субсидій, громадяни зверталися щодо невиплати призначеної субсидії та замалого її розміру Більшість звернень щодо пільг стосувалася ненадання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Триває надходження клопотань про надання матеріальної допомоги на лікування та вирішення соціально-побутових проблем.

Частіше про такі питання повідомляли мешканці міста Чернігова та Ніжинського, Чернігівського, Прилуцького районів. 

Суттєву частку звернень становлять питання комунального господарства  (1057),  які склали 30 % від усієї кількості звернень. Так, переважали повідомлення про ненадання або надання неякісних житлово-комунальних послуг  майже половина з яких ‒ це скарги з приводу перебоїв електропостачання та газопостачання. Чимало скарг стосувалося відсутності централізованого опалення та постачання гарячої води, а також незадовільного температурного рівня надання цих послуг, насамперед у місті Чернігові.

Особливої гостроти набули скарги громадян з вираженням невдоволення тарифами та нарахованими сумами за спожиті житлово-комунальні послуги, зокрема у місті Чернігові, Ніжинському та Чернігівському районах області. Споживачі вимагали перевірити розрахунки оплати, правомірність нарахування заборгованості, донарахування за газопостачання із застосуванням коефіцієнтів приведення об’ємів природного газу до стандартних умов та за послугу з доставки газу і провести відповідний перерахунок.

Помітно збільшилася кількість звернень стосовно необхідності проведення ремонту та незадовільного утримання житлового фонду і прибудинкових територій, насамперед за рахунок скарг щодо неприбирання снігу та непроведення обробки протиожеледними матеріалами прибудинкових територій. Заявники скаржилися стосовно протікання дахів будинків, невідремонтованих під’їздів та внутрішньобудинкових мереж, затоплених підвалів, незабезпечення чистоти та належного утримання територій біля будинків.

У лютому місяці збільшилася кількість звернень стосовно благоустрою, що обумовлено, перш за все, сильними снігопадами, які стали причиною незадовільного стану автомобільних доріг (132). Громадяни зверталися з проханнями розчистити від снігу та обробити від ожеледиці дороги, тротуари в населених пунктах та між ними, оскільки деякі населені пункти опинилися без транспортного сполучення. Скарги надходили з усіх районів, але найбільше від мешканців Чернігівського району та міста Чернігова. 

Звернення з комплексу питань охорони здоров’я (7%) стосувалися передусім проблем організації надання екстреної медичної допомоги; насамперед громадяни скаржилися стосовно відмови у виїзді та затримки прибуття медпрацівників за викликами у Ніжинському районі та місті Чернігові.

У зверненнях стосовно реалізації урядової програми «Доступні ліки»

заявники скаржилися на проблеми з оформленням електронних рецептів на ліки та відмови фармацевтів у видачі препаратів за отриманими рецептами.

У спектрі питань щодо транспортного обслуговування (5%усіх звернень) громадяни зверталися з проханням відновлення автобусних сполучень (зокрема м. Ніжин - с. Дуболугівка), скаржились на недотримання графіків руху та якість перевезення пасажирів.

У зверненнях з питань функціонування мереж зв’язку здебільшого порушувалася тема якості послуг стаціонарного телефонного зв’язку, зокрема тривалого відновлення мереж зв’язку та відсутності скасування пільги за користування стаціонарним телефонним зв’язком.

У комплексі питань аграрної політики і земельних відносин (4%)
невдоволення громадян продовжують викликати проблеми з отриманням земельної ділянки, частки (паю) у користування, зросло число скарг щодо відмови в отриманні виплати орендної плати за землю від орендарів. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Ніжинського та Чернігівського районів та мешканці інших областей.

По 2 % звернень стосувалися регіональної політики та будівництва,. праці і заробітної плати. Так, актуальним залишаються питання стану автодоріг: здебільшого звернення стосувалися необхідності проведення ремонту автошляхів,  переважно доріг комунальної власності та місцевого значення, насамперед у Новгород-Сіверському та Чернігівському районах. Крім того, надходили звернення щодо необхідності ремонту доріг, підпорядкованих Службі автомобільних доріг у Чернігівській області, які не увійшли до об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2021 році. Частіше зверталися жителі міста Ніжина та Ніжинського району.

Звернення з питань оплати праці і заробітної плати стосувались невиплати коштів при звільненні, у т. ч. заборгованої зарплати та невчасної виплати заробітної плати працюючим громадянам. Так, затримки з оплатою праці виникають через проблеми щодо нарахування заробітної плати працівникам бюджетних організацій, які розташовані в населених пунктах, що увійшли до складу певних територіальних громад та новостворених районів. Зросло число скарг щодо невиплати надбавок і доплат у т. ч. щодо нарахування та виплати додаткової доплати до зарплати (грошового забезпечення) у період карантину, зокрема працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з протидії захворюванню людей на коронавірус.

Звернення з питань діяльності місцевих органів виконавчої влади (1%) передусім стосувалися невиконання, на думку заявників, обов’язків та перевищення повноважень посадовцями в частині призначення державних допомог, передачі майна до райдержадміністрацій. Найбільше таких звернень надійшло від жителів міст Чернігова та  Прилуцького, Ріпкинського  районів.

По 1 % склали питання екології та природних ресурсів (скарги з приводу ліквідація стихійних сміттєзвалищ), освіти (скарги щодо діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, що стосувалися переважно організації навчально-виховного процесу в школах), стосовно діяльності органів місцевого самоврядування заявники найчастіше повідомляли про незадовільну роботу посадових осіб сільських, селищних, міських  рад.

Решта питань (9 % від усіх питань) сімейної та гендерної політики (переважно повідомлення про насильство в сім’ї), культури та культурної спадщини (щодо демонтажу комуністичної символіки); промислової, економічної та фінансової політики, молоді, фізичної культури та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин, інші.

         Аналіз результатів розгляду звернень свідчить, що питання, порушені у 725 (або 20 %) вирішено позитивно. На питання, порушені у 45 % (1581) звернень, заявникам надано роз’яснення норм законодавства або повідомлено про необхідність вжиття додаткових дій для їх вирішення. Звернення, у т. ч. анонімні, що не потребували надання відповіді, становили  2 %.

На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у звітному періоді частіше звертались мешканці міста Чернігова, Чернігівського та Ніжинського, районів.

Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства (щодо відсутності послуги тепло-, газо-, електропостачання); соціального захисту (щодо отримання фінансової підтримки у вигляді житлових субсидій, державних соціальних допомог, пільг та матеріальної допомоги); транспорту і зв’язку (щодо відсутності транспортного сполучення, відмови у перевезенні), охорони здоров’я (надання роз’яснень щодо дотримання карантинних норм, відмова у виїзді швидкої допомоги, забезпечення ліками за пільговими рецептами), аграрної політики (надання у власність земельних ділянок, виплата орендної плати).

На питання 198 громадян, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, надані відповідні роз’яснення інформаційно-довідкового характеру та психологічна підтримка. 5  питань вирішено позитивно (виплата допомог, забезпечення якісними комунальними послугами).

Чернігівською облдержадміністрацією забезпечується оперативне опрацювання та реагування на звернення громадян, надіслані від всеукраїнського контакт-центру МОЗ з протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Так, здійснюється реєстрація звернень, обробка запитів у CRM-системі, оперативне реагування та надання відповідей заявникам. Також відповідальною особою здійснюється опрацювання пріоритетних звернень у позаробочий час та вихідні дні протягом 3 годин з моменту надходження звернень, що стосуються питань життя і здоров’я людини та потребують термінового реагування.

Так, з 01.01.2021  по 31.03.2021 через контакт-центр МОЗ надійшло 96 звернень громадян, які опрацьовані в повному обсязі, тобто вирішені. Найбільш актуальними були питання щодо роботи лікарень (60), скарги на роботу сімейного лікаря (19), виклику швидкої (6), якості обслуговування у поліклініках (1), роботи лабораторних центрів МОЗ (8),  якість проведення незабезпеченість ліками (4) та інші. Питання виїзду мобільних бригад порушувались 18 громадянами, здійснено виїздів -10, у 8 випадках виїзд скасовано. Також лікарями надано 1 консультацію для жителів області.

 Колективних звернень у звітному періоді отримано 27 (39 у відповідному періоді 2020 року) і найбільше з Чернігівського та Ніжинського районів. В основному, це -  звернення жителів щодо відсутності транспортного сполучення між обласним центром та с, Буди, с.Радуль. Також незадоволення мешканців викликало питання припинення діяльності Добрянського та Холминського лісгоспів.

 Повторних звернень надійшло 84 (29 у 2020 році) і найбільше з міста Чернігова. У переважній більшості цих звернень їхні автори висловлювали незгоду та просили перерахувати призначені нарахування за комунальні послуги, житлові субсидії, державні соціальні допомоги, пільги та матеріальну допомогу.  

         У звітному періоді органи виконавчої влади та місцевого самоврядування в цілому забезпечували належний розгляд звернень у відповідності до вимог чинного законодавства.

ІНФОРМАЦІЯ

про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли

до обласної державної адміністрації

упродовж жовтня- грудня  2020 року

        

         Упродовж жовтня-грудня 2020 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло  3596 звернень громадян (3550 у відповідному періоді 2019 року, тобто кількість збільшилась на 46).

        Найбільше по кількості у звітному періоді надійшло звернень від жителів міст Чернігова (931), Ніжина (307),  Прилук (218) та Чернігівського (181).  Козелецького (177), Ічнянського районів, 199 звернень надійшло від жителів інших областей України.

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України  «Про звернення громадян»,  71,6 % складають заяви (клопотання),  28,1% – скарги,  0,3 % – пропозиції (зауваження). У порівнянні з минулим кварталом кількість скарг збільшилася вдвічі.

9 % ( 21% у ІV кварталі 2019 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки; кількість звернень громадян пільгових категорій зменшилась на 12 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

         2 % (5 % у ІV кварталі 2019 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації від органів влади вищого рівня, з них:

         - Офісу Президента України – 45 (81 за аналогічний період 2019 року),

         - Кабінету Міністрів України – 20 (31 - 2019 р.),

         - Верховної Ради України – 10 (18 - 2019 р.).

         Через Державну установу «Урядовий контактний центр» у звітному періоді надійшло 3138 ( або 87,2 %) звернень, електронною поштою – 51, через портал I-Gov-1.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у ІV кварталі 2020 року звернувся 178  громадян (188 – за відповідний період 2019 року).

Всього у зверненнях було порушено 3596 різних питань, серед яких найбільш актуальними продовжували залишались питання соціального захисту (1232), що становить 34% від усієї кількості. Сталою залишається тематика звернень: отримання різних видів державної соціальної допомоги, зокрема, малозабезпеченим родинам; сім’ям з дітьми; компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі; компенсації послуги «муніципальна няня»; особам з інвалідністю та особам, які не мають права на пенсію. отримання фінансової підтримки у вигляді житлових субсидій, матеріальної допомоги.  У зверненнях щодо пільг йшлося здебільшого про неотримання пільг на оплату  житлово-комунальних послуг, про це частіше повідомляли мешканці міст Чернігова та Ніжина, Прилук та Чернігівського району. 

Питання комунального господарства  (1151) були другими за актуальністю,  склали 32 %.  Найбільше звернень надходило після виникнення аварійної ситуації у семи селах області внаслідок пошкодження газопроводу (Бобровицький, Козелецький район). Внаслідок негоди (ожеледиці) у грудні місяці без електропостачання залишилися мешканці 107 населених пунктів, у трьох населених пунктах Прилуцького району було відсутнє газопостачання, що спричинило збільшення кількості скарг. Оперативного реагування потребували звернення щодо термінового проведення ремонту пошкоджених внаслідок негоди повітряних ліній електропередач, систем водо, газо-, та електропостачання житлових будинків.

Також у жовтні-грудні 2020 року пріоритетне місце посідали скарги на недоліки у системі надання комунальних послуг.  На тлі проблем житлово-комунальної сфери та в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги, якість їх надання залишається досить низькою та викликає гостру критику громадян.

Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців міст Чернігова та Ніжина, Чернігівського району.

         Переважна більшість звернень у сфері  охорони здоров’я (14 %), була пов’язана, зокрема, з наданням необхідної медичної допомоги хворим із симптомами COVID-19. Так, половина всіх звернень стосувалася забезпечення хворих на цукровий діабет та інші тяжкі захворювання медичними препаратами на пільгових умовах, майже третина-надання екстреної медичної допомоги хворим на дому та сприяння у госпіталізації, а також надання необхідної допомоги пацієнтам у лікарнях, проведення тестування на зараження  коронавірусом SARS-CoV-2 тощо. За звітний період надійшло 13 подяк медичним працівникам.

Також заявники скаржилися на проблеми з оформленням електронних рецептів на ліки та відмови фармацевтів у видачі препаратів за отриманими рецептами. Найбільше таких звернень надходило від жителів міст Чернігова та Ніжина, Ніжинського, Прилуцького та Козелецького району.

Питання транспорту і зв’язку становили 4 % і серед них переважали звернення щодо незадовільної організації пасажирських перевезень (відміна рейсів, скасування маршрутів) та скасування пільги за користування стаціонарним телефонним зв’язком.

У комплексі питань аграрної політики і земельних відносин (3%)
невдоволення громадян продовжують викликати проблеми з отриманням земельної ділянки, частки (паю) у користування, зросло число скарг щодо відмови в отриманні виплати орендної плати за землю від орендарів. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Борзнянського, Ніжинського районів та міста Чернігова.

По 1,5 % склали питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку і стосувалася дій чи бездіяльності працівників
поліції, переважно громадяни оскаржували неналежний розгляд поданих ними заяв та некоректну поведінку правоохоронців. 

Збільшилося надходження звернень з питань освіти (51), майже половина з них стосувалася діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, незадоволення батьків викликало дистанційне навчання учнів, жителі області зверталися також з питанням забезпечення безкоштовного харчування дітей пільгових категорій. Частіше з такими питаннями зверталися жителі міста Чернігова.

         По 1 % звернень стосувалися регіональної політики та будівництва, житлової політики (забезпечення  житлом).  Так, актуальним залишаються питання стану автодоріг: здебільшого звернення стосувалися необхідності проведення ремонту доріг, переважно доріг комунальної власності місцевого значення. Частіше зверталися жителі  міста Ніжина, Прилук, Ніжинського та Ріпкинського районів.

Звернення з питань діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (39) передусім стосувалися невиконання, на думку заявників, обов’язків та перевищення повноважень посадовцями в частині призначення державних допомог. Найбільше таких звернень надійшло від жителів міста Чернігова, Ічнянського та Носівського районів.

Решта питань (7 % від усіх питань) становили питання екології та природних ресурсів, в яких переважали питання щодо ліквідація стихійних сміттєзвалищ; питання праці і заробітної плати (виплата заробітної плати, скорочення, звільнення працівників); сімейної та гендерної політики (переважно повідомлення про насильство в сім’ї), культури та культурної спадщини (щодо демонтажу комуністичної символіки); промислової, економічної та фінансової політики, молоді, фізичної культури та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин, інші.

         823 (або 23 %) звернень вирішено позитивно.

На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у звітному періоді частіше звертались мешканці міста Чернігова, Чернігівського, Новгород-Сіверського, Бобровицького, Прилуцького районів.

Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства (щодо відсутності послуги тепло-, газо-, електропостачання); соціального захисту (щодо отримання фінансової підтримки у вигляді житлових субсидій, державних соціальних допомог, пільг та матеріальної допомоги); транспорту і зв’язку (щодо відсутності транспортного сполучення, відмови у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (надання роз’яснень щодо безкоштовного тестування на COVID-19, відмова у виїзді швидкої допомоги, забезпечення ліками за пільговими рецептами), аграрної політики (надання у власність земельних ділянок, виплата орендної плати).

Чернігівською облдержадміністрацією забезпечується оперативне опрацювання та реагування на звернення громадян, надіслані від всеукраїнського контакт-центру МОЗ з протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Так, здійснюється реєстрація звернень, обробка запитів у CRM-системі, оперативне реагування та надання відповідей заявникам, проводиться робота по миттєвому обміну організаційними повідомленнями  у додатку «Telegram» та «WhatsApp».

Так, з 03.11.2020 по 31.12.2020 через контакт-центр МОЗ надійшло 265 звернень громадян, які опрацьовані в повному обсязі, тобто вирішені. Найбільш актуальними були питання щодо роботи лікарень (90), скарги на роботу сімейного лікаря (85), виклику швидкої (21), якості обслуговування у поліклініках (18), роботи лабораторних центрів МОЗ (10),  якість проведення обстеження (7), незабезпеченість ліками (6) та інші. Питання виїзду мобільних бригад порушувались 38 громадянами, здійснено виїздів-22, у 16 випадках виїзд скасовано. Також лікарями надано 9 консультацій для жителів області.

 Колективних звернень у звітному періоді отримано 36 (26 у відповідному періоді 2019 року) і найбільше з м. Чернігова та Ніжинського району. В основному, це -  звернення жителів Ніжинського району щодо фінансування обласного дитячого санаторію «Пролісок»,  вирішення питання забезпечення житлом мешканців гуртожитку по вул. Попудренка в обласному центрі.

Повторних звернень надійшло 95 (75 у 2019 році) і найбільше з міста Чернігова. В переважній більшості цих звернень їхні автори висловлювали незгоду та просили перерахувати призначені нарахування за комунальні послуги, житлові субсидії, державні соціальні допомоги, пільги та матеріальну допомогу.  

 

ІНФОРМАЦІЯ

 про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли

до обласної державної адміністрації 

 упродовж липнявересня 2020 року

        

         Упродовж липня – вересня 2020 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло  2669 письмових звернень громадян (2934 у відповідному періоді 2019 року, тобто -265). На особистий прийом звернулось 14 мешканців області ( 6 у ІІІ кварталі 2019 року).

        Найбільше по кількості у звітному періоді надійшло звернень від жителів міст Чернігова (717), Ніжина (222),  Прилук (158) та Козелецького (154), Чернігівського (150) районів, 225 звернень надійшло від жителів інших областей України.

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України  «Про звернення громадян»,  87,3 % складають заяви (клопотання),  12,5% – скарги,  0,2 % – пропозиції (зауваження).

19 % (22 % у ІІІ кварталі 2019 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.

         2,6 % (5 % у ІІІ кварталі 2019 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

         - Офісу Президента України – 45 (98 за аналогічний період 2019 року),

         - Кабінету Міністрів України – 15 (71 - 2019 р.),

         - Верховної Ради України – 10 (13 - 2019 р.).

         Через Державну установу «Урядовий контактний центр» у звітному періоді надійшло 2172 ( або 80,5 %) звернень, електронною поштою – 72, через портал I-Gov-3.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у ІІІ кварталі 2020 року звернувся 188  громадян (99 – за відповідний період 2019 року).

Всього у зверненнях було порушено 2698 різних питань, серед яких найбільш актуальними продовжували залишались питання комунального господарства  (890 або 33 відсотки від загальної кількості). Так, у липні- вересні пріоритетне місце посідали скарги на недоліки у системі надання комунальних послуг. Споживачі продовжують висловлювати гостре невдоволення розміром тарифів та великими сумами у рахунках до сплати за надані житлово-комунальні послуги, насамперед заявники висловлювали незгоду із сумами нарахувань в комунальних платіжках (у т.ч. з донарахуваннями за послугу з доставки газу, застосування при розрахунку оплати за послуги з газопостачання коефіцієнтів приведення об'ємів природного газу до стандартних умов) та наполягали на проведенні перерахунку. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців міст Чернігова та Ніжина, Чернігівського району.

 Питання соціального захисту (747) були другими за актуальністю, вони склали 28 %.  Сталою залишається тематика звернень: отримання різних видів державної соціальної допомоги, зокрема малозабезпеченим родинам; сім’ям з дітьми; компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі; компенсації послуги «муніципальна няня»; особам з інвалідністю та особам, які не мають права на пенсію, про це повідомляли мешканці міст Чернігова та Ніжина, Козелецького району. 

         10 % порушених у зверненнях питань стосувались охорони здоров’я, серед яких переважали проблеми з питань реалізації урядової програми «Доступні ліки», заявники скаржилися на проблеми з оформленням електронних рецептів на ліки та відмови фармацевтів у видачі препаратів за отриманими рецептами, незадоволені функціонуванням медичних закладів. Найбільше таких звернень надходило від жителів міст Чернігова та Ніжина, Ніжинського та Козелецького району.

Питання транспорту і зв’язку становили 6 % і серед них переважали звернення щодо незадовільної організації пасажирських перевезень (відміна рейсів, скасування маршрутів) та скасування пільги за користування стаціонарним телефонним зв’язком.

У комплексі питань аграрної політики і земельних відносин (4%)
невдоволення громадян продовжують викликати проблеми з отриманням земельної ділянки, частки (паю) у користування, зросло число скарг щодо відмови в отриманні виплати орендної плати за землю від орендарів. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Борзнянського, Ніжинського районів та міста Чернігова.

По 2 % склали питання екології та природних ресурсів, в яких переважали питання щодо ліквідація стихійних сміттєзвалищ. З наближенням нового навчального року збільшилося надходження звернень з питань освіти (56), майже половина з них стосувалася діяльності загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, громадяни зверталися за сприянням у забезпеченні навчальних закладів масками та дезінфікуючими засобами, забезпечення безкоштовного харчування дітей пільгових категорій.

          По 2 % склали питання праці і заробітної плати (виплата заробітної плати, скорочення, звільнення працівників) і регіональної політики та будівництва. Так, актуальним залишаються питання стану автодоріг: здебільшого звернення стосувалися необхідності проведення ремонту доріг, переважно доріг комунальної власності місцевого значення.

Також 2 % склали питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку і стосувалася дій чи бездіяльності працівників
поліції, переважно, під час виїздів за викликами та розслідування
кримінальних справ, громадяни оскаржували неналежний розгляд поданих ними заяв та некоректну поведінку правоохоронців, сварки між сусідами. 

По 1 % звернень стосувалися житлової політики (забезпечення  житлом), сімейної та гендерної політики (переважно повідомлення про насильство в сім’ї), культури та культурної спадщини ( щодо демонтажу комуністичної символіки); звернення з питань діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (1%) передусім стосувалися невиконання, на думку заявників, обов’язків та перевищення повноважень посадовцями в частині призначення державних допомог. Найбільше таких звернень надійшло від жителів міста Чернігова, Ічнянського та Носівського районів.

         Решта питань (5 % від усіх питань) становили питання промислової, економічної та фінансової політики, молоді, фізичної культури та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин, інші.

         424 (або 15 %) звернень вирішено позитивно.

На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у звітному періоді частіше звертались мешканці Чернігівського, Новгород-Сіверського, Ніжинського, Прилуцького районів та міста Чернігова.

Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства (щодо відсутності послуги електропостачання); соціального захисту (щодо отримання фінансової підтримки у вигляді житлових субсидій, державних соціальних допомог, пільг та матеріальної допомоги); транспорту і зв’язку (щодо відсутності транспортного сполучення, відмови у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (надання роз’яснень щодо безкоштовного тестування на COVID-19, відмова у виїзді швидкої допомоги, забезпечення ліками за пільговими рецептами), аграрної політики (надання у власність земельних ділянок, виплата орендної плати).

На питання 175 громадян надано роз’яснення, 10- вирішено позитивно.

Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, вжито визначених законодавством заходів; громадянам надані відповідні роз’яснення та необхідна інформація.

Колективних звернень у звітному періоді отримано 41 (43 у відповідному періоді 2019 року) і найбільше з м. Чернігова та Ніжина. В основному, це -  звернення жителів міста Ніжина щодо вирішення житлових питань, вирішення питання забезпечення житлом мешканців гуртожитку по вул. Попудренка в обласному центрі, скарги на порушення законодавства щодо надання послуг перевезення.

Повторних звернень надійшло 75 (124 у 2019 році) і найбільше з міста Чернігова. В основному, звернення стосувались перерахунку коштів за комунальні послуги, отримання фінансової підтримки у вигляді житлових субсидій, державних соціальних допомог, пільг та матеріальної допомоги.  

         У звітному періоді органи виконавчої влади та місцевого самоврядування в цілому забезпечували належний розгляд звернень у відповідності до вимог чинного законодавства.

 

 

Інформація

про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли

до обласної державної адміністрації упродовж  січня – червня 2020  року

        

        Упродовж січня – червня 2020 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 5395 письмових звернень громадян (6767: -1372 у відповідному періоді 2019 року). На особистий прийом звернулось 25 мешканців області ( 16 у І півріччі 2019 року). Таким чином, з початку цього року зменшилась кількість письмових звернень  громадян, що надходять до обласної державної адміністрації.

         Найбільше по кількості у звітному періоді надійшло звернень від жителів міст Чернігова (1399) та Прилук (428), з інших областей (437), м. Ніжина (387) і Козелецького (301), Чернігівського (250), Прилуцького (237) районів.

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України «Про звернення громадян»,  92,6 % складають заяви чи клопотання, 7,1 % – скарги,  0,3 % – пропозиції і зауваження.

21 % (22 % у І півріччі 2019 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Зокрема, це особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи (48 % від загальної кількості цієї категорії), одинокі матері, багатодітні сім’ї, «Матері-героїні» (22 %), учасники війни та особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій (12 %), потерпілі та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (7 %), ветерани праці (6 %), діти війни (5 %).

         3 % (3 % у І півріччі 2019 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

         - Офісу Президента України – 112 (119 у 2019 р.),

         - Кабінету Міністрів України – 47 (83 у 2019 р.),

         - Верховної Ради України – 12 (28 у 2019 р.).

         Через Державну установу «Урядовий контактний центр» у звітному періоді надійшло 4526 (або 84 %) звернень, електронною поштою – 167.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у І півріччі 2020 року звернувся 770 громадян (328 – за відповідний період 2019 року).

Всього у зверненнях було порушено 5438 різних питань, серед яких найбільш актуальними продовжували залишались питання  соціального захисту (1672 або 31 %). Сталою залишається тематика звернень: отримання фінансової підтримки у вигляді житлових субсидій, державних соціальних допомог, пільг та матеріальної допомоги.  

Одержувачі державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, малозабезпеченим сім'ям та особам, які доглядають за особами з інвалідністю, потребували роз'яснень щодо можливості призначення на наступний шестимісячний період таких виплат без особистого звернення під час карантину.

Найбільше таких звернень надійшло від жителів Козелецького району, міст Чернігова та Ніжина. 

         Питання комунального господарства були другими за актуальністю, вони склали 30 %  від загальної кількості. Так, на відміну від січня - березня ц. р., де на першому плані були питання щодо оплати за житлово-комунальні послуги, у квітні - червні пріоритетне місце посідали скарги на недоліки у системі надання комунальних послуг, насамперед послуг електропостачання та газопостачання.

Також споживачі продовжували оскаржувати суми у платіжках на оплату житлово-комунальних послуг, донарахування за послугу з доставки газу, застосування при розрахунку оплати за послуги з газопостачання коефіцієнтів приведення об’ємів природного газу до стандартних умов. Водночас, у зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину заявники занепокоєні неможливістю вчасно  оплатити за спожиті комунальні послуги, нарахуванням заборгованості та пені за несвоєчасне здійснення житлово-комунальних платежів.

Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців міст Чернігова, Прилуки та Ніжина.

До комплексу питань соціального захисту населення та комунального господарства, що домінують щомісячно у проблематиці звернень отриманих у цьому році, активно додалися питання, пов’язані з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у тому числі звернення, що стосуються наслідків запровадження режиму надзвичайної ситуації та введення протиепідеміологічних заходів в країні (152).

         10 % порушених у зверненнях питань стосувались  охорони здоров’я, серед яких переважали проблеми із забезпеченням ліками за пільговими рецептами. Найбільше таких звернень надходило від жителів міст Чернігова та Прилук.

По 5 % становили питання аграрної політики (заяви та клопотання щодо отримання у власність земельних ділянок, найбільш від жителів Бахмацького району та жителів інших областей) та транспорту і зв’язку і серед них переважали звернення щодо незадовільної організації пасажирських перевезень (відміна рейсів, скасування маршрутів) та неналежної якості послуги стаціонарного телефонного зв’язку. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Чернігівського району та міста Чернігова.

3 % склали питання екології та природних ресурсів, в яких переважали питання щодо ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

         2 % склали питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (сварки між сусідами). 

По 1,5 % склали питання праці і заробітної плати (виплата заробітної плати, скорочення, звільнення працівників) і житлової політики (забезпечення  житлом). Найбільше таких звернень надійшло з міста Чернігова.

         11 % від усіх питань становили питання промислової, економічної та фінансової політики, праці і заробітної плати, житлової політики, культури та туризму, освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин, інші.

         1418 (або 26 %) звернень вирішено позитивно.

На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у звітному періоді частіш звертались мешканці Прилуцького, Корюківського, Чернігівського районів, а також міст Чернігова, Ніжина та Прилуки.

Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства (щодо оплати комунальних рахунків, ремонту доріг); соціального захисту (щодо отримання фінансової підтримки у вигляді житлових субсидій, державних соціальних допомог, пільг та матеріальної допомоги); транспорту і зв’язку (щодо відсутності транспортного сполучення, відмови у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (надання роз’яснень щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, забезпечення індивідуальними засобами захисту та ліками за пільговими рецептами), аграрної політики (надання у власність земельних ділянок).

Найбільша кількість звернень припадала на початок карантину. В основному громадяни просили надати роз’яснення щодо обсервації після повернення з-за кордону, придбання та використання засобів індивідуального захисту, порядку поводження в громадських місцях.

Питання, що порушувались у 157 зверненнях, були вирішені позитивно.

Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, вжито визначених законодавством заходів. Громадянам надані відповідні роз’яснення та необхідна інформація.

Колективних звернень у звітному періоді отримано 65 (95 у відповідному періоді 2019 року) і найбільше з м. Чернігів (17). В основному це звернення жителів гуртожитку по вул. Попудренка, помешкання та майно яких були зруйновані внаслідок вибуху газу. Під значною частиною листів були десятки підписів, тому загальна кількість громадян у колективних зверненнях становить 1893 особи.

Повторних звернень надійшло 75 (124 у 2019 році) і найбільше з м. Чернігів.  В основному це звернення щодо отримання фінансової підтримки у вигляді житлових субсидій, державних соціальних допомог, пільг та матеріальної допомоги.  

         У звітному періоді органи виконавчої влади та місцевого самоврядування в цілому забезпечували належний розгляд звернень у відповідності до вимог чинного законодавства.

   

 

ІНФОРМАЦІЯ

 про стан роботи зі зверненнями громадян

 упродовж січня – березня 2020 року

        

         Упродовж січня – березня 2020 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло  2922 письмових звернення громадян (3854 (-932) у відповідному періоді 2019 року). На особистий прийом звернулось 11 мешканців області ( 12 у І кварталі 2019 року). Таким чином, з початку цього року значно зменшилась кількість письмових звернень  громадян, що надходять до облдержадміністрації.  У порівнянні з минулим роком, значно менше звернень надійшло від жителів міст Чернігова (з 983 до 733), Ніжина (з 423 до 234)  та Прилук (з 422 до 240).

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України «Про звернення громадян», 94,5 % складають заяви та клопотання, 5,2 % – скарги,  0,3 % – пропозиції.

         8 % (22 % у І кварталі 2019 р.) від кількості усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Зокрема, це особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп, одинокі матері, діти війни, багатодітні сім’ї, «Матері-героїні», учасники війни та бойових дій, ветерани праці, потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, особи з інвалідністю внаслідок війни.

         4 % (5 % у І кварталі 2019 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

         - Офісу Президента України – 72 (98 у 2019 р.),

         - Кабінету Міністрів України – 34 (71 у 2019 р.),

         - Верховної Ради України – 8 (13 у 2019 р.).

         Через Державну установу «Урядовий контактний центр» у звітному періоді надійшло 2545 (або 87 %) звернень. Електронних звернень надійшло – 51.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у І кварталі 2020 року звернувся 239 громадян (236 – за відповідний період 2019 року).

  Всього у зверненнях порушено 3023 різних питань. Найбільш актуальними продовжували залишатись питання  соціального захисту (1024 або 35 %).  Сталою залишається тематика звернень: отримання фінансової підтримки у вигляді житлових субсидій, державних соціальних допомог, пільг та матеріальної допомоги. Одержувачі державної соціальної допомоги на дітей одинокі матері, малозабезпечені сім'ї та особи, які доглядають за особами з інвалідністю, потребували роз'яснень щодо можливості призначення на наступний шестимісячний період таких виплат без особистого звернення під час карантину.

Категорія громадян, які отримують пільги,  нарікали стосовно неодержання знижки на оплату житлово-комунальних послуг, незабезпечення життєво необхідними медичними препаратами та відсутність можливості реалізувати право на пільговий проїзд у транспорті загального користування. Найбільше таких звернень надійшло від жителів Козелецького району, міст Чернігова та Ніжина. 

         До найбільш хвилюючих тем у зверненнях громадян відносяться проблеми сфери комунального господарства (31 %   від  загальної  кількості).  Так, на відміну від січня та лютого цього року, де на першому плані були питання щодо оплати за житлово-комунальні послуги, у березні пріоритетне місце посідали скарги на недоліки у системі надання комунальних послуг, насамперед послуг електропостачання та газопостачання.

Також споживачі продовжували оскаржувати суми у платіжках на оплату житлово-комунальних послуг, донарахування за послугу з транспортування  газу, застосування при розрахунку оплати за послуги з газопостачання коефіцієнтів приведення об’ємів природного газу до стандартних умов. Водночас, у зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину заявники занепокоєні неможливістю вчасно оплатити за спожиті комунальні послуги, нарахуванням заборгованості та пені за несвоєчасне здійснення житлово-комунальних платежів. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців міст Ніжина, Прилуки та Чернігова.

До комплексу  вищезазначених питань у березні місяці додалися питання, пов’язані з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у тому числі звернення, що стосуються наслідків запровадження режиму надзвичайної ситуації та введення протиепідеміологічних заходів  (59 звернень). Зокрема, громадяни скаржились на незадовільне забезпечення аптек засобами індивідуального захисту, заборону торгівлі певними товарами, порушення окремими особами режиму самоізоляції, недотримання санітарних норм у магазинах, закриття закладів громадського харчування, магазинів.

         10 % порушених у зверненнях питань стосувались  охорони здоров’я, серед яких переважали проблеми із забезпеченням ліками за пільговими рецептами. Найбільше таких звернень надходило від жителів міст Чернігова та Прилук.

         6 % склали питання аграрної політики, це – заяви та клопотання щодо отримання у власність земельних ділянок, невиплата суб’єктами господарювання орендної плати за землю, найчастіше звертались жителі Бахмацького району та інших областей України.

4 % становили питання транспорту і зв’язку і серед них переважали звернення щодо незадовільної організації пасажирських перевезень (відміна рейсів, скасування маршрутів) та неналежної якості послуги стаціонарного телефонного зв’язку. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Чернігівського району та міста Чернігова.

По 2 % склали питання екології та природних ресурсів (ліквідація стихійних сміттєзвалищ) та забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (зловживання службовим становищем керівників окремих установ та організацій, найбільше від жителів Корюківського району). 

         По 2 % склали питання праці і заробітної плати (виплата заробітної плати) та житлової політики (забезпечення  житлом), з такими питаннями звертались жителі міста Чернігова.

          1 % становили питання освіти, найбільше їх надійшло з Бахмацького, Ріпкинського, Чернігівського районів та м. Чернігова і стосувались, переважно, закриття шкіл та діяльності навчальних закладів.

         5 % від усіх питань становили питання промислової, економічної та фінансової політики, культури та туризму, освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин та інші.

         821 (або 28 %) звернення вирішено позитивно.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у звітному періоді частіше звертались мешканці Ніжинського (25), Корюківського (29) районів, а також міст Чернігова (53) і Ніжина (26). Громадяни просили надати роз’яснення щодо застосування  вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

  Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства (щодо оплати комунальних рахунків, ремонту доріг); соціального захисту (щодо призначення державних соціальних допомог, пільг та матеріальної допомоги); транспорту і зв’язку (щодо відсутності транспортного сполучення, відмови у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (питання, пов’язані із закриттям лікарень області, дотримання санітарних норм у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19), аграрної політики (виділення у власність земельних ділянок). Питання, що порушувались у 40 зверненнях, вирішені позитивно.

         Колективних звернень у звітному періоді отримано 39 (43 у відповідному періоді 2019 року) і в основному такі звернення стосувались питань децентралізації.

         Повторних звернень надійшло 29 (62 у 2019 році), громадяни  оскаржували неналежне надання послуг теплопостачання.

У звітному періоді районні державні адміністрації, структурні підрозділи обласної державної адміністрації в цілому забезпечували належний розгляд звернень згідно з вимогами чинного законодавства. Однак,  виконавчим комітетом Чернігівської міської ради систематично порушуються встановлені строки розгляду звернень громадян. Так, станом на 01.04.2019 облдержадміністрацією не отримані інформації за результатами розгляду 26 звернень громадян, які надійшли до облдержадміністрації через Національну систему опрацювання звернень та  відповідно до ч. 3 ст.7 Закону України «Про звернення громадян» надіслані на розгляд виконавчому комітету Чернігівської міської ради.

 

ІНФОРМАЦІЯ

 про стан роботи зі зверненнями громадян

 упродовж січня – грудня 2019 року

 

Упродовж січня – грудня 2019 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 13278 письмових звернень громадян (12208: +1070 у 2018 році). На особистий прийом звернулось 26 мешканців області ( 44 у 2018 році). На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у 2019 році звернулось 619 громадян (756 у 2018 р.).

Таким чином, у 2019 році продовжувалась тенденція щодо збільшення кількості письмових звернень  громадян, що надходять до обласної державної адміністрації. 

         Незважаючи на збільшення загальної кількості звернень, що надійшли у 2019 році, зменшилась (у порівнянні з 2018 роком) кількість письмових надходжень від мешканців Борзнянського (з 215 до 195), Городнянського (з 350 до 185),  Ічнянського (з 526 до 492), Коропського (з 258 до 188), Новгород-Сіверського (з 285 до 212) районів.

         Найбільша кількість звернень у звітному періоді надійшла від жителів інших областей України (909), Чернігівського (678), Прилуцького (612), Козелецького (586) районів і міст Чернігова (3422), Прилук (1165), Ніжина (1121).

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України «Про звернення громадян»,  98,3 % складають заяви (клопотання), 1,5 % – скарги,  0,2 % – пропозиції (зауваження).

         17 % (24 % у 2018 року) від усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Зокрема, це особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи (47 % від загальної кількості звернень цієї категорії), багатодітні сім’ї, «Матері-героїні», одинокі матері (20 %), учасники війни та бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни (11 %), діти війни (10 %), ветерани праці (6 %), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (6 %).

         4 % (у 2018 році теж 4 %) письмових звернень надійшло до установи від органів влади вищого рівня, з них:

         - Офісу Президента України – 301 (211 у 2018 р.),

         - Кабінету Міністрів України – 156 (217 у 2018 р.),

         - Верховної Ради України – 52 (58 у 2018 р.).

Через Державну установу «Урядовий контактний центр» у звітному періоді надійшло 12617 (або 95 %) звернень, через портал iGov – 3, електронною поштою – 44.

         Всього у зверненнях порушено 13520 різних питань, серед яких пріоритетними  продовжували залишались питання  соціального захисту (5602 або 41 %). Серед цієї тематики найбільш актуальними (майже кожне друге звернення) були заяви (клопотання) щодо призначення житлових субсидій.

         Насамперед громадяни скаржились стосовно невиплати коштів призначеної субсидії, непризначення допомоги з початку опалювального періоду, відмови у її наданні. Збільшилась кількість звернень в яких заявники наполягали на перевірці правильності обчислення субсидії та здійснення перерахунку з метою збільшення розміру. Пенсіонери - отримувачі субсидії висловлювали невдоволення тим, що не отримали разом із пенсією житлову субсидію готівкою в банках або через відділення АТ «Укрпошта». Громадяни пільгових категорій скаржились на затримку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, неотримання від АТ «Ощадбанк» смс-повідомлень з розміром перерахованої пільги та відсутність інформації про суми нарахованої пільги в рахунках на оплату житлово-комунальних послуг.

         Найбільше таких звернень надійшло від жителів, Чернігівського, Прилуцького, Козелецького, Чернігівського, Бахмацького районів та міста Чернігова. 

         Питання комунального господарства склали 32 %  від загальної кількості. З початку опалювального сезону значна кількість звернень стосувалась проблем з підключенням до теплопостачання житлового фонду та об’єктів інфраструктури. Гостре невдоволення громадян (особливо найбільш соціально вразливих категорій) викликало підвищення тарифів і високі суми у рахунках до сплати за житлово-комунальні послуги. Здебільшого заявники просили перевірити правильність нарахованої плати та заборгованості, зазначали, що їм не провели перерахунок та не врахували пільги і субсидії. Такі скарги переважно надходили від громадян Прилуцького, Чернігівського, Бахмацького районів та міст Чернігова і Ніжина. 

         Серед питань сфери комунального господарства 6% звернень стосувались благоустрою територій, насамперед-відсутність зовнішнього освітлення та ремонт місцевих доріг. Частіше з таким питанням звертались мешканці Бахмацького, Козелецького, Новгород-Сіверського, Прилуцького районів та міст Чернігова і Прилуки.

         5 % від загальної кількості звернень стосувались питання охорони здоров’я. Слід відмітити, що серед питань цієї тематики зменшилась кількість скарг та нарікань щодо реалізації урядової програми «Доступні ліки» в частині проблем із оформленням електронних рецептів на ліки та відмови аптечних закладів у видачі препаратів за отриманими рецептами. Загалом комплекс питань охорони здоров’я все ще залишається актуальним для мешканців області, кожне третє звернення стосувалось проблем функціонування закладів охорони здоров’я. Найбільше такі питання порушувались у зверненнях, які надходили від жителів Корюківського, Ніжинського Прилуцького районів і міст Чернігова, Ніжина і Прилук.

         По 4 % від загальної кількості склали питання аграрної політики і земельних відносин та транспорту і зв’язку. Серед питань аграрної сфери переважали заяви (клопотання) стосовно надання земельних ділянок у користування (власність), скарги про зволікання або відмову органів місцевого самоврядування у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки учасникам АТО. Таких звернень найбільше надходило з Прилуцького,  Борзнянського, Менського районів і міст Чернігова та Прилук.

Найбільше скарг від громадян щодо транспорту і зв’язку викликали питання функціонування мереж зв’язку, зокрема, відсутності стаціонарного телефонного зв’язку. Надходили звернення щодо неналежного надання поштових послуг. Заявники скаржаться на незадовільну роботу пересувних відділень поштового зв’язку, несвоєчасну доставку пенсій та періодичних друкованих видань, низьку спроможність надання поштових послуг мешканцям віддалених сільських населених пунктів під час складних погодних умов.  Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Прилуцького, Ніжинського районів, міст Чернігова і Ніжина.

         2 % від загальної кількості становили  питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку. В основному - це повідомлення про зловживання службовим становищем посадових осіб органів місцевого самоврядування (переважно сільських голів), центральних органів виконавчої влади, скарги щодо бездіяльності працівників поліції. Найбільше таких звернень надходило від жителів Корюківського, Бахмацького районів і міста Чернігова. 

          По 1 % склали питання житлової політики (переважно забезпечення житлом громадян на пільгових умовах) і екології та природних ресурсів (щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ).

         4 % від усієї кількості становили питання промислової, економічної та фінансової політики, праці і заробітної плати, житлової політики, культури та туризму, освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин, інші.

         3139 (або 23 %) звернень вирішено позитивно.

         Зокрема, надана матеріальна допомога  мешканцям смт Козелець та жителю с. Пальчики Бахмацького району на відновлення господарчих та житлового помешкань, які постраждали внаслідок пожежі. Отримав санаторно-курортне лікування та послуги із психологічної реабілітації учасник бойових дій з міста Чернігова. Надана грошова допомога на вирішення матеріально-побутових умов мешканці Семенівського району, двоє синів якої проходили військову службу у зоні бойових дій, та одинокій особі з інвалідністю з Ріпкинського району.

         Вжито заходів щодо продовження функціонування дитячої бібліотеки в селищі Ріпки, про що у зверненні до голови облдержадміністрації просили мешканці.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у звітному періоді частіше звертались мешканці Ніжинського, Корюківського, Менського, Чернігівського районів, а також міст Чернігова і Ніжина.

         Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства (щодо оплати комунальних рахунків, ремонту місцевих доріг та доріг загального користування); соціального захисту (щодо призначення житлових субсидій); транспорту і зв’язку (щодо відсутності транспортного сполучення, відмови у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (забезпечення ліками за пільговими рецептами), аграрної політики (надання у власність земельних ділянок, виплата орендної плати).

         Питання, що порушувались у 80 зверненнях, були вирішені позитивно. Так, першочергово забезпечувались тяжко хворі мешканців області медичними препаратами за програмою «Доступні ліки», забезпечено скрапленим газом мешканців сільських населених пунктів Менського району. Вживались заходи  щодо усунення порушень чинного законодавства при здійсненні перевезень пасажирів пільгових категорій на приміських автобусних маршрутах області.

         Щодо решти звернень, громадянам надані відповідні роз’яснення, консультації та необхідна інформація.

         Колективних звернень у 2019 році було отримано 84 (211 у 2018 р.) і найбільше з Прилуцького району (4 – стосовно створення об’єднаних територіальних громад) і м. Чернігова (10 – щодо відшкодування збитків, завданих приватним домогосподарствам м. Чернігова внаслідок надзвичайної ситуації 30.06.2018 та вирішення питання забезпечення житлом мешканців гуртожитку по вул. Попудренка, 16, будівля якого постраждала внаслідок надзвичайної ситуації, що сталася 12.12.2016).

         Повторних звернень надійшло 303 (480 у 2018 р.) і найбільше з Прилуцького 31 – щодо забезпечення якісного холодного водопостачання, відновлення стаціонарного телефонного зв’язку) та Ічнянського (25 – виплата коштів субсидії, допомога у відбудові пошкоджених будинків) районів.

         У звітному періоді районні державні адміністрації, структурні підрозділи обласної державної адміністрації в цілому забезпечували належний розгляд звернень згідно з вимогами чинного законодавства.

 

Інформація

про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли

до обласної державної адміністрації упродовж жовтня-грудня 2019 року

 

         Упродовж жовтня – грудня 2019 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 3550 письмових звернень громадян (4352 у відповідному періоді 2018 року). На особистий прийом звернулось 4 мешканці області ( 11 у ІV кварталі 2018 року).

         Найбільше надійшло звернень у звітному періоді від жителів Козелецького (190), Прилуцького (185), Чернігівського (182), Бахмацького (135), Ніжинського (122), Бобровицького (122) районів та м. Чернігова (961).

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України  «Про звернення громадян»,  96 % складають заяви (клопотання), 3 % – скарги,  0,1 % – пропозиції (зауваження).

         757 від усієї кількості звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Зокрема, це особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп (363), багатодітні сім’ї, «Матері-героїні» (81), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (65), одинокі матері (60), діти війни (56), учасники війни та бойових дій (55), ветерани праці (43), особи з інвалідністю внаслідок війни (34).

         176 письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

         - від Офісу Президента України – 127 (81  у 2018 р.),

         - від Кабінету Міністрів України – 31 ( 80 у 2018 р.),

         - від Верховної Ради України – 18 (11 у 2018 р.).

         Через Державну установу «Урядовий контактний центр» у звітному періоді надійшло  3170 (або 89 %) звернень.

         Всього у зверненнях порушено 3632 різних питання, серед яких найбільш актуальними були питання соціального захисту  (з них 1467 або 40%- це заяви (клопотання) з питань призначення житлових субсидій, виплата монетизованих коштів субсидії, збільшення розміру призначеної субсидії). Громадяни висловлювали побажання щодо збільшення норм споживання комунальних послуг, які враховуються при призначенні допомоги.  Найбільше таких звернень надійшло від жителів, Ніжинського, Ічнянського районів та міст Чернігова і Ніжина. 

На другому місці за актуальністю-питання комунального господарства (1207 або 34 %).  У зверненнях громадян цього напрямку переважали питання, пов’язані з оплатою рахунків за житлово-комунальні послуги, переважно газо- , електропостачання. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Чернігівського, Ічнянського, Носівського районів і міст Чернігова та Ніжина.

202 (або 6%) порушених у зверненнях питань стосувались аграрної політики і це, переважно, заяви (клопотання) щодо отримання у власність земельних ділянок та сприяння у виплаті орендної плати за землю. Найбільше їх отримано від жителів Прилуцького району.

         175 питань стосувались охорони здоров’я, серед яких переважали питання надання допомоги у проведенні стаціонарного лікування та діяльності (функціонування) медичних закладів. Найбільше таких звернень надходило від жителів Прилуцького, Бахмацького районів і міста Чернігова.

         Питань транспорту і зв’язку порушено 119 і серед них - звернення щодо незадовільної організації пасажирських перевезень (відміна рейсів, скасування маршрутів) та неналежної якості послуги стаціонарного телефонного зв’язку. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Прилуцького, Чернігівського, Ніжинського районів та міста Чернігова.

         66 питань стосувались забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (щодо дій посадових осіб органів місцевого самоврядування та керівників окремих організацій і установ),  59 – праці і заробітної плати (виплата заробітної плати), 52 – житлової політики (забезпечення житлом, найбільше з міста Чернігова), 43 – освіти і науки (діяльність закладів освіти), 32 – екології та природних ресурсів (ліквідація стихійних сміттєзвалищ). Решта порушених у зверненнях питань – 210 – стосувались промислової, економічної та фінансової політики, культури та туризму, сім’ї, молоді та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади та інші.

         827 (або 23 %) звернень вирішено позитивно.

Зокрема, надана матеріальна допомога мешканцям селища Козелець та жительці с. Пальчики Бахмацького району на відновлення житлового та господарчих приміщень, які постраждали внаслідок пожежі. Отримала санаторно-курортне лікування та послуги із психологічної реабілітації учасник бойових дій з м. Чернігова. Надана грошова допомога на вирішення матеріально-побутових умов мешканці Семенівського району, двоє синів якої проходили військову службу у зоні бойових дій, та одинокій особі з інвалідністю з Ріпкинського району.

         Вжито заходів щодо продовження функціонування дитячої бібліотеки в селищі Ріпки, про що у зверненні до голови облдержадміністрації просили мешканці.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у ІV кварталі 2019 року звернулось 188 громадян (219 у відповідному періоді 2018 року).

У звітному періоді частіше звертались мешканці Ніжинського, Корюківського, Менського, Чернігівського районів, а також міст Чернігова і Ніжина.

         Переважна кількість усних звернень стосувалась питань комунального господарства (щодо оплати комунальних рахунків, ремонту  місцевих доріг та доріг загального користування); соціального захисту (щодо призначення житлових субсидій); транспорту і зв’язку (щодо відсутності транспортного сполучення, відмови у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (забезпечення ліками за пільговими рецептами), аграрної політики (надання у власність земельних ділянок, виплата орендної плати).

         Питання, що порушувались у 8 зверненнях, вирішені позитивно. Зокрема, тяжко хворі мешканці області першочергово отримали медичні препарати за програмою «Доступні ліки». Забезпечено скрапленим газом мешканців сільських населених пунктів Менського району. Вживались заходи щодо усунення порушень чинного законодавства при здійсненні перевезень пасажирів пільгових категорій на приміських автобусних маршрутах області.

         Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, громадянам надані відповідні роз’яснення та консультації, необхідна інформація.       

         Колективних звернень у звітному періоді отримано 26 (найбільше з Прилуцького району  – стосовно створення об’єднаних територіальних громад) і м. Чернігова – щодо відшкодування збитків, завданих приватним домогосподарствам м. Чернігова внаслідок надзвичайної ситуації 30.06.2018 та вирішення питання забезпечення житлом мешканців гуртожитку по вул. Попудренка, 16, будівля яких постраждала внаслідок надзвичайної ситуації що сталася 12.12.2016).

         Повторних звернень надійшло 62 (найбільше з Ічнянського - 5, Чернігівського – 4 та м. Чернігова - 19).

         У звітному періоді органи виконавчої влади та місцевого самоврядування в цілому забезпечували належний розгляд звернень у відповідності до вимог чинного законодавства.

Інформація

про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли

до обласної державної адміністрації упродовж  липня – вересня 2019  року

                 Упродовж липня – вересня 2019 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 2934 письмових звернень громадян (2793 (+141) у відповідному періоді 2018 року). На особистий прийом звернулось 6 мешканців області ( 7 у ІІІ кварталі 2018 року).

         Найбільше надійшло звернень у звітному періоді від жителів Прилуцького (155), Чернігівського (144), Козелецького (176), Ічнянського (132), Бахмацького (120) районів і м. Чернігова (702).

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України  «Про звернення громадян»,  96 % складають заяви чи клопотання, 3 % – скарги,  01 % – пропозиції і зауваження.

         22 % (26 % у І кварталі 2018 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.

         5 % (4 % у І кварталі 2018 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

         - Офісу Президента України – 98 (52 у 2018 р.),

         - Кабінету Міністрів України – 71 (39 у 2018 р.),

         - Верховної Ради України – 13 (13 у 2018 р.).

         Через Державну установу «Урядовий контактний центр» у звітному періоді надійшло 3467 (або 90 %) звернень.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у ІІІ кварталі 2019 року звернувся 99 громадян.

         Всього у зверненнях було порушено 2977 різних питання, серед яких найбільш актуальними були питання комунального господарства (1259).  У зверненнях громадян переважали питання, пов’язані з оплатою рахунків за житлово-комунальні послуги, переважно газо- і електропостачання. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Чернігівського, Ічнянського,  Носівського районів і міст Чернігова та Ніжина.

Питань  соціального захисту  порушено  810. Серед них переважали заяви та клопотання з питань призначення житлових субсидій (виплата монетизованих коштів субсидії, збільшення розміру призначених допомог). Чимало надходило пропозицій щодо збільшення норм споживання комунальних послуг,  які враховуються при призначенні субсидії.  Найбільше таких звернень надійшло від жителів, Ніжинського, Ічнянського районів та міст Чернігова і Ніжина. 

         195 порушених у зверненнях питань стосувались  охорони здоров’я, серед яких переважали проблеми із забезпеченням ліками за пільговими рецептами. Найбільше таких звернень надходило від жителів Прилуцького, Бахмацького районів і м. Чернігова.

         Питань транспорту і зв’язку   порушено 124 і серед них переважали звернення щодо незадовільної організації пасажирських перевезень (відміна рейсів, скасування маршрутів) та неналежної якості послуги стаціонарного телефонного зв’язку. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Чернігівського, Ніжинського районів та міста Чернігова.

         121 порушене у зверненнях питання стосувалось аграрної політики і це, переважно, заяви та клопотання щодо отримання у власність земельних ділянок. Найбільш їх надходило від жителів Прилуцького району.

         62 питання стосувались забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (дії посадових осіб органів місцевого самоврядування та керівників окремих організацій і установ),  50праці і заробітної плати (виплата заробітної плати), 48екології та природних ресурсів (ліквідація стихійних сміттєзвалищ), 37 освіти (діяльність закладів освіти), 35 – житлової політики (забезпечення  житлом, найбільше з м. Чернігова).

         Решта порушених у зверненнях питань – 1495 – стосувались промислової, економічної та фінансової політики, культури та туризму,  сім’ї, молоді та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин та інші.

         664 (або 22 %) звернень вирішено позитивно.

         Колективних звернень у звітному періоді отримано 43 (найбільше  з Ічнянського району ). В основному це звернення громадян, помешкання та майно яких були зруйновані або зазнали ушкодження внаслідок вибухів на військовому арсеналі.

         Повторних звернень надійшло 101 (найбільше з Прилуцького, Чернігівського, Ічнянського районів).

Відділ роботи із зверненнями громадян

апарату облдержадміністрації

 

 

Інформація

про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли

до обласної державної адміністрації упродовж  січня – червня 2019  року

        Упродовж січня – червня 2019 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 6751 письмове звернення громадян (5075: +1676 у відповідному періоді 2018 року). На особистий прийом звернулось 16 мешканців області ( 26 у І півріччі 2018 року). Таким чином, з початку цього року зберігається тенденція щодо збільшення кількості письмових звернень  громадян, що надходять до обласної державної адміністрації.

         Незважаючи на збільшення загальної кількості звернень, що надійшли до облдержадміністрації, у І півріччі зменшилась (у порівнянні з відповідним періодом минулого року) кількість письмових надходжень від мешканців Городнянського (з 201 до 68), Ічнянського (з 261 до 255), Коропського (з 136 до 105), Новгород-Сіверського (з 132 до 103) районів.

         Найбільше по кількості у звітному періоді надійшло звернень від жителів інших областей (390), Чернігівського (350), Прилуцького (271), Козелецького (277) районів і міст Чернігова (1756), Прилук (666), Ніжина (651).

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України «Про звернення громадян»,  98,3 % складають заяви чи клопотання, 1,5 % – скарги,  0,2 % – пропозиції і зауваження.

         22 % (27% у І півріччі 2018 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які аотреюують соціального захисту та підтримки.

         3 % (4 % у І півріччі 2018 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

         - Адміністрації Президента України – 119 (88 у 2018 р.),

         - Кабінету Міністрів України – 83 (89 у 2018 р.),

         - Верховної Ради України – 28 (27 у 2018 р.).

         Через Державну установу «Урядовий контактний центр» у звітному періоді надійшло 6771 (або 91 %) звернень, електронною поштою – 22.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у І півріччі 2019 року звернувся 328 громадян (318 – за відповідний період 2018 року).

         Всього у зверненнях було порушено 6924 різних питань, серед яких найбільш актуальними продовжували залишались питання  соціального захисту (3345 або 48 %). Серед цієї тематики домінуючими були заяви та клопотання з питань призначення житлових субсидій. Внесені Урядом у 2018 році зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій передбачають більш адресний підхід до призначення державних допомог. Призначення субсидії відбувається виключно з урахуванням майнового стану отримувачів і чимало домогосподарств позбавились права на пільги. Це і призвело до значного зростання кількості звернень (переважно з проханням перевірити правомірність відмови, збільшити розмір допомоги), які надійшли до облдержадміністрації упродовж І півріччя.  Найбільше таких звернень надійшло від жителів, Козелецького, Чернігівського, Бахмацького районів та міста Чернігова. 

         Питання комунального господарства були другими за актуальністю, вони склали 26 %  від загальної кількості. Як і у минулому році, у зверненнях громадян переважали питання, пов’язані з оплатою рахунків за житлово-комунальні послуги, переважно газо- і електропостачання. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Прилуцького, Чернігівського, Бахмацького районів і м. Чернігова.

         5 % порушених у зверненнях питань стосувались  охорони здоров’я, серед яких переважали проблеми із забезпеченням ліками за пільговими рецептами у рамках державної програми «Доступні ліки». Найбільше таких звернень надходило від жителів Прилуцького району і м. Чернігова.

         4 % становили питання транспорту і зв’язку і серед них переважали звернення щодо незадовільної організації пасажирських перевезень (відміна рейсів, скасування маршрутів) та неналежної якості послуги стаціонарного телефонного зв’язку. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Чернігівського, Сосницького, Козелецького районів та міст Чернігова і Прилук.

         По 2 % склали питання аграрної політики (заяви та клопотання щодо отримання у власність земельних ділянок, найбільш від жителів Прилуцького району) та забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (зловживання службовим становищем керівників окремих установ та організацій, найбільше від жителів Корюківського району Киянця В.В. та Настоящої Т.М., повідомлення в ході розгляду не підтверджувались). 

          1 % склали питання екології та природних ресурсів, в яких переважали питання щодо ліквідація стихійних сміттєзвалищ).

         12 % від усіх питань становили питання промислової, економічної та фінансової політики, праці і заробітної плати, житлової політики, культури та туризму, освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин, інші.

         1648 (або 24 %) звернень вирішено позитивно.

         На «гарячу» телефонну лінію голови облдержадміністрації у звітному періоді частіш звертались мешканці Ніжинського, Корюківського, Чернігівського районів, а також міст Чернігова і Ніжина.

         Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства (щодо оплати комунальних рахунків, ремонту доріг); соціального захисту (щодо призначення житлових субсидій); транспорту і зв’язку (щодо відсутності транспортного сполучення, відмови у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (забезпечення ліками за пільговими рецептами), аграрної політики (надання у власність земельних ділянок).

         Питання, що порушувались у 55 зверненнях, були вирішені позитивно.

         Колективних звернень у звітному періоді отримано 52 (92 у відповідному періоді 2018 року) і найбільше з Ічнянського району (22 ). В основному це звернення громадян, помешкання та майно яких були зруйновані або зазнали ушкодження внаслідок вибухів на військовому арсеналі.

         Повторних звернень надійшло 133 (195 у 2018 році) і найбільше з Чернігівського (7 – щодо розчищення доріг від снігу, безкоштовне встановлення газових лічильників) та Ічнянського (6 – виплата субсидії готівкою, допомога у відбудові пошкоджених будинків) районів.

   

Інформація

про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли

до обласної державної адміністрації упродовж  січня – березня 2019  року

           Упродовж січня – березня 2019 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 3854 письмових звернення громадян (2642 (+1213) у відповідному періоді 2018 року). На особистий прийом звернулось 12 мешканців області ( 11 у І кварталі 2018 року). Таким чином, з початку цього року зберігається тенденція щодо збільшення кількості письмових звернень  громадян, що надходять до облдержадміністрації.

         Незважаючи на збільшення загальної кількості звернень, що надійшли до облдержадміністрації, зменшилась (у порівнянні з минулим роком) кількість письмових заяв та клопотань від мешканців Городнянського (з 103 до 33) та Ічнянського (з 175 до 162).

         Найбільше надійшло звернень у звітному періоді від жителів Чернігівського (197), Козелецького (176), Ічнянського (162), Бахмацького (154) районів і м. Чернігова (984).

         Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 98,3 % складають заяви чи клопотання, 1,5 % – скарги,  0,2 % – пропозиції і зауваження.

         22 % (26 % у І кварталі 2018 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. 

         5 % (4 % у І кварталі 2018 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

         - Адміністрації Президента України – 98 (52 у 2018 р.),

         - Кабінету Міністрів України – 71 (39 у 2018 р.),

         - Верховної Ради України – 13 (13 у 2018 р.).

         Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 3467 (або 90 %) звернень.

         На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у І кварталі 2019 року звернувся 236 громадян (149 – за відповідний період 2018 року).

         Всього у зверненнях було порушено 4023 різних питання, серед яких найбільш актуальними продовжували залишались питання  соціального захисту (2152 або 53 %).  Серед цієї тематики домінуючими були заяви та клопотання щодо призначення житлових субсидій. Внаслідок оновлення урядової програми надання доплат на сплату комунальних платежів, коли призначення субсидії відбувається з урахуванням майнового стану отримувачів, чимало домогосподарств позбавились права на пільги. Це і призвело до значного зростання кількості звернень (переважно з проханням перевірити правомірність відмови, збільшити розмір допомоги), які надійшли до облдержадміністрації упродовж І кварталу.  Найбільше таких звернень надійшло від жителів, Козелецького, Чернігівського, Бахмацького районів та міста Чернігова. 

         Питання комунального господарства були другими за актуальністю, вони склали   23 %   від  загальної    кількості.  Як і у минулому році, так і на початку цього у зверненнях громадян переважали питання, пов’язані з оплатою рахунків за житлово-комунальні послуги, переважно газо- і електропостачання. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Прилуцького, Чернігівського, Бахмацького районів і м. Чернігова.

         5 % порушених у зверненнях питань стосувались  охорони здоров’я, серед яких переважали проблеми із забезпеченням ліками за пільговими рецептами. Найбільше таких звернень надходило від жителів Прилуцького району і м. Чернігова.

         4 % становили питання транспорту і зв’язку і серед них переважали звернення щодо незадовільної організації пасажирських перевезень (відміна рейсів, скасування маршрутів) та неналежної якості послуги стаціонарного телефонного зв’язку. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Чернігівського, Сосницького, Козелецького районів та міст Чернігова і Прилук.

         2 % склали питання аграрної політики, це – заяви та клопотання щодо отримання у власність земельних ділянок і найбільш їх надходило від жителів Прилуцького району.

          По 1 % склали питання екології та природних ресурсів (ліквідація стихійних сміттєзвалищ) та забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (зловживання службовим становищем керівників окремих установ та організацій, найбільше від жителів Корюківського району Киянця В.В. та Настоящої Т.М.). 

По 2 % склали питання праці і заробітної плати (виплата заробітної плати, найбільше з Бахмацького району і м. Чернігова) і житлової політики (забезпечення  житлом, найбільше з м. Чернігова).

          1 % становили питання освіти, найбільше їх надійшло з Коропського, Козелецького районів та м. Чернігова і стосувались вони, переважно, діяльності навчальних закладів.

         11 % від усіх питань становили питання промислової, економічної та фінансової політики, праці і заробітної плати, житлової політики, культури та туризму, освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин та інші.

         1198 (або 31 %) звернень вирішено позитивно.

         На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у звітному періоді частіш звертались мешканці Ніжинського (24), Корюківського (16), Чернігівського (100) районів, а також міст Чернігова (30) і Ніжина (16).

         Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства (щодо оплати комунальних рахунків, ремонту доріг); соціального захисту (щодо призначення житлових субсидій); транспорту і зв’язку (щодо відсутності транспортного сполучення, відмови у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (забезпечення ліками за пільговими рецептами), аграрної політики (виділення у власність земельних ділянок). Питання, що порушувались у 40 зверненнях, були вирішені позитивно.

         Колективних звернень у звітному періоді отримано 43 (50 у відповідному періоді 2018 року) і найбільше  з Ічнянського району (22 ). В основному це звернення громадян, помешкання та майно яких були зруйновані або зазнали ушкодження внаслідок вибухів на військовому арсеналі.

         Повторних звернень надійшло 62 (88 у 2017 році) і найбільше з Чернігівського (7 – розчищення доріг від снігу, встановлення газових лічильників) та Ічнянського (6 – виплата субсидії готівкою, допомога у відбудові пошкоджених будинків) районів.

 Відділ роботи із зверненнями громадян

апарату облдержадміністрації

 

 

Інформація про стан роботи із зверненнями громадян за 2018 рік

Інформація про стан роботи із зверненнями громадян за 2017 рік

          

 

Останні новини

Анонси 

 

Погода