back

Чернігівська ОВА посилює співпрацю з Українською фундацію громадського здоров’я

17-04-2025 | 16:19

Упродовж року у трьох прикордонних з країною-агресоркою регіонах впроваджується ініціатива «Захистити її», спрямована на підтримку жінок та дівчат, які постраждали від війни. Проєкт реалізує Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров'я» у співпраці з ГО «Ліга сучасних жінок» та Міжнародною організацією Corus International завдяки фінансовій підтримці Гуманітарного фонду для України.

У межах проєкту створено чотири безпечні простори, де надаються психосоціальна та кризова підтримка, юридичні та медичні консультації, інші послуги. Два з цих просторів функціонують на Чернігівщині – у Менській та Корюківській громадах. З травня минулого року по квітень поточного у безпечних просторах майже чотири тисячі осіб отримали близько 11 тисяч послуг.

За словами менеджерки проєкту Олени Вихор, Чернігівська область стала особливою, бо саме тут запровадили, так би мовити, історично-мистецьке навчання (арт-терапія), що стало родзинкою самого проєкту. Зокрема, багато роботи проводиться з дітьми та молоддю. До активностей залучені фахівці всіх дотичних сфер, в тому числі освіти, медицини, поліції. Один із напрямів – запобігання гендерно зумовленому насильству – став ключовим під час обговорення на робочій зустрічі, присвяченій консолідації зусиль для відповідної роботи в масштабах всієї області.

«Запобігання та протидія гендерно зумовленому насильству – завжди актуальне і важливе питання, а під час війни – й поготів. Тема чутлива, тому потребує виваженого підходу. Головне – людина має знати, що їй допоможуть, не соромитися і не боятися звернутися за допомогою. Над цим працюємо постійно», – зазначив заступник голови ОДА Іван Ващенко.

Зібрання звернуло увагу, що загалом суспільство активізувалося в озвученому напрямі, довіра населення до спеціалізованих служб зростає, про що свідчить збільшення відповідних звернень. Люди також почали менше соромитися користуватися послугами психолога, в тому числі й онлайн. До речі, одну з подібних платформ допомоги пропонує Українська фундація громадського здоров'я – портал SupportME. Він створений для інформування підлітків та молоді, надання психологічних послуг та запобігання підлітковим суїцидам.

Важливим напрямом роботи в області залишається розбудова мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Наразі в регіоні функціонують 53 такі служби. Працюють громади і над створенням центрів життєстійкості, що допомагає спростити доступ населення до психосоціальних послуг.

Варто зазначити, що Чернігівська область й надалі співпрацюватиме з Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я». На підтвердження намірів ОВА підписала разом з Фондом та Представництвом корпорації HealthRight International в Україні Меморандум про співпрацю та партнерство. Документ передбачає підготовку та реалізацію спільних заходів у сфері надання психосоціальних та інших послуг, спрямованих на запобігання та протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі, запровадження ефективної та сталої системи надання соціальних послуг та в напрямі підтримки психічного здоров’я, доступності до них уразливих верств населення тощо.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації