back

Уряд має невідкладно проаналізувати стан справ у всіх галузях економіки за результатами зустрічі Президента з представниками УСПП і ФПУ

13-11-2013 | 08:53

Президент України Віктор Янукович дасть доручення Кабінету Міністрів за результатами зустрічі з представниками Українського союзу промисловців та підприємців і Федерації профспілок України.

«Ці доручення зараз вже підуть Кабінету Міністрів, і я попередив Азарова, щоб завтра вже на Уряді все це було розглянуто. Завтра, негайно», - сказав Глава держави під час зустрічі з представниками Українського союзу промисловців та підприємців і Федерації профспілок України.

«Ми проаналізуємо стан справ практично по всім напрямкам і по всім тим галузям, в яких у нас сьогодні є найбільша проблема. Якщо подивитись на спад виробництва, він найбільше відбувся в експортоорієнтованих галузях економіки», - зауважив Президент.

Як зазначив Глава держави, проблеми в економіці викликані не лише світовою економічною кризою, а й незадовільним менеджментом керівників Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

«Програма активізації економіки не запущена. Наслідок - не передбачено ті заходи, які, я сказав би, пом’якшили б негативні наслідки», - сказав Президент.

Крім того, Віктор Янукович розкритикував діяльність Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«Програми, які підготовлені, які треба сьогодні вже запускати, і треба, щоб вони починали працювати в будівництві житла, не запущені. Вони очікують, умовно кажучи, коли прийде ефективний керівник і почне працювати над цим питанням», - зазначив він.

Глава держави також висловив незадоволення роботою Міністерства промислової політики. «Міністерство промислової політики, на жаль, не запрацювало. В чому там причини - кадрові причини чи організаційні, але воно сьогодні не працює», - сказав він.

Під час зустрічі голова профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості Василь Мойсюк, зокрема, розповів, що представники профспілки досі не змогли зустрітися з Міністром.

«З того часу, як Ви підписали Указ про створення Міністерства промислової політики, на сьогодні вони не розвернули роботу», - зазначив В.Мойсюк, звертаючись до Президента.

Голова Наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Володимир Приходько під час зустрічі зазначив, що Кабінет Міністрів має допомогти виробнику залізничного транспорту у вирішенні питання імпорту продукції до Російської Федерації.

«Ми звертаємось до Кабінету Міністрів, щоб отримати підтримку, щоб це була рівна розмова. З нами особливо розмовляти не хочуть у Російській Федерації. Одна справа - підприємство, а інша - Кабінет Міністрів».


ДОВІДКА

Як повідомлялося, Президент провів зустріч з представниками Українського союзу промисловців та підприємців і Федерації профспілок України і обговорив з ними проблеми розвитку економіки держави. Напередодні, 11 листопада 2013 року голова ФПУ Юрій Кулик звернувся до Президента з листом, в якому, зокрема, зазначив, що «до Федерації профспілок України надходять численні звернення від профспілкових організацій, членів профспілок, у яких висловлюється глибока стурбованість погіршенням протягом останніх місяців економічного стану підприємств через ускладнення виробничих зв'язків з партнерами, зокрема в Російській Федерації та інших країнах СНД».

З листом до Глави держави звернувся також президент УСПП, народний депутат Анатолій Кінах: «У зв’язку з призупиненням Російською Федерацією сертифікатів на постачання продукції транспортного машинобудування зупиняються такі підприємства як «Азовмаш», Стахановський вагонобудівний завод, «Дніпровагонмаш», Крюківський вагонобудівний завод. Аналогічні проблеми виникли на підприємствах кондитерської галузі (Вінниця, Маріуполь тощо). Через від’ємну зовнішню кон’юнктуру зупинилися підприємства хімічної галузі (Сєвєродонецьк, Черкаси, Рівне тощо). Дуже серйозна ситуація у зв’язку з відсутністю ринків збуту продукції склалася в галузях авіа-, автомобільного будування. В цілому спад виробництва в машинобудуванні в січні-вересні 2013 р. склав 13,6%, хімічної промисловості - 19,6%. В групі непродовольчих товарів споживання на внутрішньому ринку України доля імпортної продукції складає 57-60%».


Прес-служба Президента України Віктора Януковича