back

Цифровізація громад: на Чернігівщині дві громади показали вагомий результат

07-05-2024 | 15:47

Нещодавно в Україні відбувся форум Digital Power Summit 2024, під час якого відзначили громади, які показали вагомі цифрові успіхи. А також – презентували перший пілотний Індекс цифрової трансформації територіальних громад України.

Під час заходу CDTO (Chief Digital Transformation Officer) ОВА та цифрові лідери громад поспілкувалися з представниками уряду, обговорили пріоритетні проєкти 2024 року та цифрові рішення, які можна ініціювати у своїх громадах та регіонах. 

Серед ключових тем:

  • цифрові інструменти в освітній, медичній, соціальній та фінансовій сферах;
  • цифрова економіка і цифрові послуги;
  • кібербезпека та кіберстійкість;
  • розвиток людського капіталу та державні програми для цього;
  • естонський досвід із розвитку цифрової трансформації у малому місті.

Учасники саміту взаємодіяли інтерактивно – у групах обговорили успішні локальні цифрові проєкти: проаналізували результати, обмінялися думками та ідеями. Менторами груп стали регіональні координатори Програми EGAP та CDTO ОВА. Після обговорень кожна група представила учасникам форуму цифрові кейси, які можна ініціювати на місцевому рівні. 

Також онлайн до форуму долучився Індрек Еенсаар, керівник Департаменту Інновацій муніципалітета Сауе (Естонія). Він поділився досвідом цифровізації в своєму муніципалітеті та наголосив на важливості підтримувати жителів громад під час впровадження цифрових проєктів. 

«В Україні децентралізація є важливою складовою публічного урядування. Реалізація цього неможлива без громад, які активно залучені в процеси трансформації та впроваджують ініціативи Мінцифри на місцях. Щоб оцінити рівень цифровізації громад, спільно з партнерами розробили перший пілотний Індекс цифрової трансформації територіальних громад України. Як і Digital Economy and Society Index, що відстежують еволюцію держав-членів ЄС, наш Індекс враховує цифрову економіку. Це дозволяє оцінити рівень розвитку інформаційних технологій та доступу до них у громадах. А також забезпечити зростання конкурентоспроможності громад і їхній інноваційний розвиток. Дякую громадам, які долучилися та надали інформацію у форматі самооцінки», — зазначає заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Мета Індексу — відстежити рівень цифровізації громад. Результати допоможуть керівникам громад визначити сильні та слабкі сторони та впроваджувати необхідні цифрові ініціативи.

«Амбітних цілей, які ставить перед собою Україна, можна досягнути лише у синергії зусиль на всіх рівнях: від центральних органів влади — до місцевих громад, а також міжнародних партнерів. Ми як партнер Мінцифри можемо надати всю необхідну експертну, організаційну та технологічну підтримку, проте проактивність CDTO на місцях та лідерство громад у цьому процесі значно прискорює його. Надзвичайно вражає те, що існує величезний запит у лідерів громад і громадян на цифровізацію, а також є локальні лідери, сповнені ініціативи та рішучості. Це дає підстави для оптимістичного прогнозу щодо майбутнього цифровізації України», — зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

Пілотний Індекс цифрової трансформації територіальних громад України втілено за сприяння Мінцифри, Фонду Східна Європа у межах швейцарсько-української Програми EGAP та за методологічної підтримки Deloitte.

«Минулого року ми спільно з Міністерством цифрової трансформації напрацювали методологію Індексу цифрової трансформації територіальних громад України. Сьогодні ми презентуємо результати пілотного вимірювання у межах України та відзначаємо громади, що мають цифрові успіхи. Ви є першопрохідцями, і ваші зусилля в цифровій трансформації визнані не лише на рівні громад, але й національно», — зауважила заступниця керівника програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Сімон Троллер.

Для вимірювання Індексу використали такі показники, як цифрова економіка в ТГ, розвиток цифрових навичок населення, цифрова інфраструктура, цифровізація публічних послуг та цифрова трансформація ОМС. В результаті визначені громади, що у 2023 році показали вагомий цифровий результат.

«Приємно бачити у переліку своїх – Чернігівську та Корюківську ТГ, – прокоментував заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко, який разом з головою Корюківської громади Ратаном Ахмедовим взяв участь у форумі. – Загалом захід об’єднав понад 140 цифрових лідерів громад, CDTO та представників уряду. Різні регіони, різний рівень цифрових рішень, одна мета – ставати кращими. Будуємо цифрову державу разом!»

Ознайомитися з першим пілотним Індексом цифрової трансформації територіальних громад України можна за посиланням на бета-версії вебплатформи Цифрова громада.

Форум Digital Power Summit 2024 ініціювали Міністерство цифрової трансформації України та швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

За повідомленням Мінцифри