back

Словацька Республіка на Чернігівщині планує проєкти з відновлення, підтримки ментального здоров’я та розмінування

07-09-2023 | 17:13

Словацька республіка об’єднує зусилля урядових і неурядових організацій задля допомоги у відновленні Чернігівщини. Про це сьогодні під час брифінгу в ОВА зазначили партнер Президентки Словацької Республіки Юрай Різман та радник Прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань розвитку громадянського суспільства Філіп Вагач. Візит делегації відбувся у рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва. 

«Сьогодні до прикордонних сіл області поїхала партія гуманітарної допомоги, зібрана таким чином. Окрім того, модульні містечка вже забезпечені системами кондиціонування, а в найближчих планах  – реалізація проєктів з відновлення, ментального здоров’я та розмінування», – зауважив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

У рамках візиту делегація Словацької Республіки оглянула модульне містечко в Новоселівці, зруйновану Спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву з лижного спорту, приміщення якої знищили ворожі війська під час бойових дій на території області, а також драмтеатр, який зазнав пошкоджень внаслідок ракетної атаки росії 19 серпня. 

Відвідали словацькі партнери й Киїнську громаду. Вона — одна з найбільш постраждалих від російської військової агресії на Чернігівщині. Наразі у громаді є потреба у відновленні соціальних об’єктів, зокрема, облаштування укриття школи у Трисвятській Слободі та утеплення фасаду Киїнської школи. Крім того, потребують відновлення житлові будинки.

Так, делегати оглянули будинок, який був повністю зруйнований. Наразі завдяки співпраці ОВА та допомозі міжнародних організацій його частково відновлено. Проте залишається питання внутрішніх комунікацій.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації