back

Обласна дитяча лікарня відтепер енергонезалежна – медичний заклад оснащено сонячною електростанцією

10-05-2023 | 17:32

Благодійна організація «Фонд енергетична дія для України» розпочав  проєкти з енергонезалежності шкіл та лікарень в рамках двох кампаній: «100 сонячних шкіл України» та «50 сонячних лікарень». Саме в межах останньої  в жовтні 2022 року  розпочато співпрацю з Чернігівською обласною дитячою лікарнею. Партнерами фонду в реалізації проєкту стали бренд «Garnier» та Menlo Electric.

«Сонячна станція потужністю 35 кВт, яка збудована сьогодні для корпусу новонароджених, – це факт нашої перемоги над темрявою вже сьогодні», − наголосила засновниця Фонду енергетична дія для України Юліана Оніщук.

Ця станція є гарантованим джерелом резервного електроживлення для лікарні та дозволить не зважати на фактори відсутності електроенергії. Заклад зможе продовжувати діяльність та забезпечити  функціонування високовартісного обладнання та апаратури,  що працює у відділеннях цілодобово і потребує безперервного електропостачання.

«Минулого року ми відчули, що таке робота медичного закладу в умовах активних бойових дій. Коли медичний персонал цілодобово перебуває на робочих місцях без світла, води та опалення. Ми дуже вдячні донорам і фонду за те, що відгукнулися нам допомогти», − акцентував начальник Управління охорони здоров’я ОВА Андрій Лінник.

Сьогодні ж Чернігівська ОВА та БО «Фонд енергетична дія для України» підписали Меморандум про співпрацю та партнерство, яким зокрема передбачені проєкти у Чернігівській обласній лікарні та школі № 3 у Чернігові.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації