Вдруге після звільнення Чернігівщини від російських загарбників область відвідав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. У фокусі уваги — відновлення постраждалої критичної інфраструктури, на що уряд з резервного фонду спрямував перші 250 мільйонів гривень.
Разом з начальником обласної військової адміністрації В’ячеславом Чаусом та Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком міністр ознайомився з роботою Чернігівводоканалу та Чернігівської ТЕЦ. Обидва підприємства — стратегічно важливі для міста. Вони ж — серед найбільш постраждалих.
— Попереду — опалювальний сезон, що розпочнеться практично за чотири місяці. Часу дуже мало, щоб нормалізувати ситуацію для його стабільного проходження. Тому підготовка має розпочатися вже зараз, щоб містяни своєчасно отримали тепло у свої домівки. Звісно, це передбачає певний ланцюг дій, як фінансових, так і організаційних. Руйнування на Чернігівській ТЕЦ досить суттєві, але відновлення можливе і воно розпочнеться найближчим часом. Безумовно, уряд долучиться до процесу. Так як долучився до відновлення об’єктів Чернігівводоканалу, — наголосив Олексій Чернишов.
Так, Чернігівводоканал додатково отримає від уряду 150 мільйонів гривень. Ремонтні роботи на об’єктах уже тривають.
Щодо Чернігівської ТЕЦ зазначимо, що її майновий комплекс повертається у власність та оперативне управління міста. Процедура розпочалася. Це дозволить громаді залучити додаткові кошти на відновлення, в тому числі й іноземні для реалізації довгострокових проєктів. До слова, одна з таких ініціатив — будівництво поруч сміттєпереробного заводу. Крім того, перехід у комунальну власність слугуватиме важелем впливу при формуванні тарифів.
За словами міського голови Чернігова, щоб своєчасно забезпечити людей теплом, потрібно провести першочергові ремонтні роботи на 50–100 мільйонів гривень. Сама ж підготовка до опалювального сезону вже розпочата. Наразі найбільша проблематика — стан внутрішньобудинкових мереж.



Олексій Чернишов також відвідав одні з найбільш зруйнованих сіл Чернігівської області — Киїнку та Ягідне. На сьогодні уряд спільно з обласною військовою адміністрацію шукають оптимальні рішення щодо забезпечення житлом людей, які втратили домівки, а також відновлення пошкоджених будівель.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- У суботу вперше після повномасштабного вторгнення у Чернігові провели велосипедний пробіг «Велодень». Акцію організував Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА спільно з ГО «Вело ЧЕ».
- Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.
- Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» присвоюється представникам медицини за сприяння розвитку галузі охорони здоров'я та медичної науки, видатні особисті заслуги в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності та інші здобутки в галузі охорони фізичного та духовного здоров'я населення.
- Станом на 25 травня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами вже посіяно 977,8 тис. га ярих культур.
- На річці Остер 12 травня виникла аварійна ситуація поблизу селища Козелець – відбувся обрив стального канату, який підтримує в експлуатаційному режимі металевий затвор для дотримання рівнів води в річці.
- Про це говорили сьогодні на черговому засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.
- З початку року на Чернігівщині виникло 310 пожеж в природних екосистемах, це на 56% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Вогонь пройшовся майже 250 га, знищив або пошкодив 8 будівель різного призначення.
- На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації під час наради із керівниками обласних медичних закладів та структурних підрозділів ОВА.
- Зростання тарифу на електроенергію — невідворотний та безальтернативний шлях для того, щоб забезпечити виживання енергосистеми України. Такої думки дійшли учасники тематичного круглого столу, що відбувся учора в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.
- Латвійська Республіка однією з перших надала практичну підтримку Чернігівщині після повномасштабного вторгнення. Зокрема область вже отримала медичне обладнання, оргтехніку, гуманітарні вантажі соціальним закладам.
- Більше 608 тисяч ламп розжарювання жителі області вже обміняли через поштові відділення на нові світлодіодні, аби зменшити споживання електроенергії у своїх оселях. Загалом Чернігівщина отримала 711 тисяч LED-ламп. На сьогодні понад 545 тисяч обміняних ламп вже утилізовано, решта – у процесі.
- 23 травня в Україні відзначається День Героїв. Ідея цього свята виникла у міжвоєнні роки в середовищі українських націоналістів з метою вшанування пам’яті борців, які відстоювали незалежність та вільний вибір України.
- Про це детально розповіли під час брифінгу у пресцентрі Чернігівської ОВА перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем, в.о. начальника Управління містобудування та архітектури ОВА Сергій Куреня та голова Іванівської ТГ Олена Швидка.
- Пам’ять жертв політичних репресій в Україні вшановують щорічно у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року. Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 21 травня.
- У третю неділю травня українці вшановують жертв радянського політичного терору. День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, запроваджений Указом Президента від 21 травня 2007 року.







































