back

Про найближчі плани з відбудови Чернігівщини — від заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка

20-05-2022 | 08:39

З робочим візитом на Чернігівщині 19 травня перебував заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

У супроводі начальника Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса посадовець відвідав декілька локацій, зокрема зруйновані мости через Десну, що були головними елементами транспортних артерій області. Адже завдяки ним було швидке сполучення Чернігова зі столицею та населених пунктів з обласним центром.

 

— На одному з мостів уже починатиметься демонтаж конструкцій. Щодо іншого, так званого «київського» — за декілька тижнів, як тільки упаде рівень води в річці, зможемо зробити понтонну переправу. До того ж уже є проєкт відновлення цього мосту. Йдеться про п’ять місяців активних робіт. Розпочати зможемо, як тільки дозволить рівень води. Необхідні металоконструкції є. У перспективі плануємо тут збудувати новий широкий міст, що з’єднуватиме Чернігів зі столицею, — повідомив Кирило Тимошенко.

Що ж до відновлення зруйнованих та пошкоджених будинків (особливо це стосується приміських населених пунктів Чернігова), посадовець зазначив, що нині ведуться заміри вікон та покрівель тих будівель, які можна одразу відремонтувати, щоб там жити. Крім того, днями приїде «мобільне містечко», щоб розселити людей, які втратили домівки. Загалом же триває проєктування щодо відновлення повністю зруйнованих будинків як приватного сектора, так і багатоповерхівок. Для приватного сектора застосують досвід Київської області, де наразі реалізується пілотний проєкт з будівництва будинків за півтора місяця.

Під час робочого візиту заступник керівника ОПУ ознайомився з ходом робіт у Чернігівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За його словами, повністю відновити центр мають за два місяці.

Відвідав Кирило Тимошенко і низку підприємств області. Одне з них не зупиняло виробництво під час активних бойових дій — його працівники пекли хліб не тільки для Чернігова, а й для інших населених пунктів. Іншому ж — довелося заново «підійматися на ноги».

— Російські військові знищили виробничі приміщення, обладнання та матеріали, але не вбили бажання працювати. Одне з підприємств легкої промисловості області відновило свою роботу попри те, що збитки через бойові дії досягли 40 мільйонів гривень. Наразі завершують замовлення, яке мали відвантажити ще 24 лютого. І вже приймають нові від постійних партнерів з Німеччини та Болгарії, — розповів В’ячеслав Чаус.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації