back

Чернігівщина налагоджує партнерські відносини з Північною Македонією

10-12-2021 | 12:19

Україна має 28-річний досвід співпраці з Республікою Північна Македонія (РПМ). Так, за підсумками 2020 року наша країна за обсягами товарообігу посіла 24 місце з-поміж близько 180 торговельних партнерів Північної Македонії.

Своя історія взаємодії з РПМ є і в Чернігівщини: у 1996 році укладено Угоду про взаємне економічне і торговельне співробітництво між нашою областю та Північною Македонією. Крім того, у 2012 році нинішній Чернігівський медичний центр сучасної онкології підписав Меморандуми про співпрацю з двома провідними медичними установами РПМ.

— На жаль, розвиток економічних відносин не такий стрімкий, як хотілося б: експорт незначний, а імпорт взагалі відсутній (ред.: експорт у 2020 році – 52,6 тис. дол. США, за 9 місяців 2021-го – 23,1 тис. дол.). Однак, наявний продаж дуже різноплановий: від сільгосппродукції до текстилю та устаткування, — підкреслив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Північна Македонія в Україні Крумом Ефремовим, який сьогодні перебуває в Чернігові.

В’ячеслав Чаус висловив сподівання, що співпраця регіону з РПМ поглибиться найближчим часом. Адже саме зараз активізувався міжпарламентський діалог обох країн. До речі, народний депутат Валерій Зуб, який також взяв участь у зустрічі з паном Послом, є співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Північна Македонія.

У посиленні співпраці зацікавлена і Північна Македонія. За словами Крума Ефремова, нині у фокусі уваги — економічний аспект. Тому зараз в РПМ працюють над лібералізацією торгівлі (спрощення в оформленні товарів на митниці, взаємодії контролюючих органів та інше).

У ході зустрічі директорка Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик презентувала економічний та інвестиційний потенціал Чернігівщини. Детальніше про експортні можливості області пан Посол дізнається під час зустрічі з місцевими підприємцями.

Учасники заходу одностайні в думці, що подібні заходи сприяють якнайшвидшому визначенню взаємовигідних напрямів співпраці.

 

Під час брифінгу, який відбувся після заходу, В’ячеслав Чаус розповів про актуальну ситуацію з киснем та результати вакцинальної кампанії на сьогодні:

— 40,2% дорослого населення вже щеплено двома дозами. Рівень вакцинованих збільшується, проте до необхідних 80% — ще половина. Тому необхідно прискорити темпи та нарешті досягти колективного імунітету. Щодо кисню хвилюватися немає причин: в резерві 20,5 тонн рідкого та 787 балонів (40-літрових) для газоподібного. Знову звертаюся до всіх жителів Чернігівщини — вакцинуйтеся і цим убережете себе від тяжкого перебігу хвороби.

 
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації