22-03-2021 | 13:41
На своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук” голова Чернігівської обласної державної адміністрації Анна Коваленко особисто запросила туристів насолодитися цієї весни видовищем розливу Десни.
Явище виходу Деснянської води на заплави унікальне для України, оскільки Десна – єдина велика рівнинна річка України, що залишилася незарегульованою греблями водосховищ та зберегла своє русло у природному стані. Тож неймовірно красиві щорічні весняні розливи Десни традиційно привертають увагу туристів до місць, де можна спостерігати цю красу з виграшних ракурсів. Серед локацій, які найбільш зручні для цього – кручі Новгорода-Сіверського, околиці Остра, Сосниці та Коропа, холми Мезинського національного природного парку.
На жаль, посуха останніх років значно знизила масштабність розливів Десни. Востаннє річка виходила з берегів і широко розливалася своєю заплавою 2018 року. Того ж року розливу фактично не було. Втім цьогорічний паводок неодмінно приверне увагу туристів, адже за даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, весняне водопілля 2021 року в басейні річки Десни буде значно вищим за торічне і може бути подібним до паводку 2018 року. За прогнозами фахівців Облгідрометцентру рівень води на Десні підніметься на 1,5-2 метри.
Найвидовищнішого розливу можна очікувати цього року протягом квітня та на початку травня. Але стабільний приріст рівню води на постах гідрологічного спостереження метеорологи відмічають вже зараз.
– Туроператори вже готують тури Придесенням, насамперед до Мезинського НПП та Новгород-Сіверського музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім". Найкращі панорами Десни відкриються з північної вежі Спасо-Преображенського монастиря та з оглядових майданчиків поблизу села Придеснянського, – сказала Анна Коваленко.