back

Формула фінансування лікарень Чернігівщини має відповідати реальній ситуації, - Анна Коваленко

15-03-2021 | 18:32

Під час зустрічі з міністром охорони здоров’я України Максимом Степановим голова Чернігівської обласної державної адміністрації Анна Коваленко виступила з ініціативою застосовувати додатковий коефіцієнт на рівні 1,3 при розрахунку фінансування лікарень Чернігівщини.

 — Для вирішення проблемних питань області в цілому під час розподілу фінансових ресурсів на державному рівні мають бути враховані територіальні та демографічні особливості, — зауважила очільниця області. — Найбільше складнощів із забезпеченням сталого функціонування установ та закладів мають регіони з негативною динамікою щільності населення.

В розмові з міністром Анна Коваленко наголосила, що Чернігівська область займає площу 31,9 тис. км кв, що робить її однією з найбільших в Україні за територією. При цьому щільність населення вдвічі менше ніж по країні в цілому і становить 31 особа на 1 км кв. Найгірша ситуація в сільських районах області. Зокрема в Менському, Носівському,  Ріпкинському та Семенівському районах цей показник становить менше ніж 12 осіб на 1 км кв. Схожа ситуація в Бахмацькому та Варвинському районах. Абсолютним антирекордсменом є Новгород-Сіверський район — 6,7 осіб. Також негативно впливає на функціонування сфери охорони здоров’я області диспропорція розселення — 12 районів області розміщені на відстані понад 100 км від обласного центру. Враховуючи негативний приріст населення в цих районах та той факт, що 7 районів області визнані потерпілими від аварії на Чорнобильській АЕС — потреба надання соціальних та медичних послуг населенню в цій місцевості надзвичайно висока.  

— Для вирішення проблеми необхідно розв'язати питання надання на законодавчому рівні особливого статусу територіям, які визначені згідно з постановою Кабінету Міністрів «Про визначення поліських територій України». Це треба зробити, аби при розподілі міжбюджетних трансфертів та коштів Національної служби здоров’я України враховувати додатковий коефіцієнт приведення на рівні 1,3, як це передбачено для гірських населених пунктів, для первинного рівня медичного обслуговування населення, а також для екстреної медичної допомоги та вторинного і третинного рівнів медичної допомоги, — наголосила Анна Коваленко.