back

Рівень забруднення повітря у Чернігові не перевищує допустимих норм

29-10-2019 | 09:56

На цьому акцентувала увагу учасників засідання Комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерина Сахневич учора, 28 жовтня.

Очільниця Департаменту, визначеного як орган управління якістю атмосферного повітря в області, повідомила, що у зв’язку з інформацією у ЗМІ стосовно високого рівня забруднення атмосферного повітря у Чернігові 25 жовтня проведені додаткові дослідження. Аналіз показав, що перевищень концентрації оксиду вуглецю (чадного газу), пилу, діоксидів сірки та азоту не зафіксовано.

У ході засідання представники органів влади, обласних служб і установ, підприємств і організацій, дотичних до регіональної системи моніторингу довкілля, обговорили нові підходи щодо здійснення моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

Нагадаємо, нині в Україні тривають процеси реформування системи моніторингу та управління якістю повітря. У серпні цього року постановою Кабміну № 827 затверджений Порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря. Він передбачає забезпечення управління якістю повітря за принципом розподілу території України на зони та агломерації. Зокрема, Чернігівська область визначена як зона, а місто Чернігів — агломерація.

Як зазначила Катерина Сахневич, до березня 2020 року має бути створена комісія з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління його якістю. До складу цієї комісії включатимуться представники територіальних підрозділів Міністерства енергетики та охорони довкілля, Міністерства охорони здоров’я, Державної служби з надзвичайних ситуацій, облдержадміністрації та виконавчих органів міських рад.

Уже до вересня наступного року потрібно розробити та подати на погодження Мінекоенерго програму державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря. У документі визначатимуться розміщення та кількість пунктів спостережень, мережа відповідних лабораторій, перелік забруднюючих речовин, режими оцінювання, шляхи фінансування тощо.

Втім, для повної реалізації визначених завдань необхідно прийняти низку нормативно-правових актів, зокрема затвердити порядок проведення оцінювання, порядок розміщення та кількості пунктів спостережень тощо. Також українські показники вмісту забруднюючих речовин мають бути приведені до європейського формату.

На сьогодні моніторинг навколишнього природного середовища області здійснюється згідно з відомчими планами в рамках бюджетного фінансування, а також за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Зокрема, дослідження стану атмосферного повітря здійснюють Обласний центр з гідрометеорології, Головне управління Держпродспоживслужби в області, Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», КЕП «Чернігівська теплоелектроцентраль» ТОВ фірми «ТехНова».

Цьогоріч за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проведені дослідження вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста Чернігів. Заміри здійснювались у два етапи: у червні-липні та вересні-жовтні. Вміст забруднюючих речовин в повітрі не перевищував гранично допустимих концентрацій.

З інформаційно-аналітичними даними екологічного моніторингу можна ознайомитися на сайті Департаменту екології та природних ресурсів ОДА за посиланням.

За результатами засідання буде затверджений новий Порядок інформаційної взаємодії суб'єктів моніторингу довкілля Чернігівської області.

 
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації