14-05-2019 | 16:42
Цими днями в області перебувають представники Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща). Метою їхнього візиту, що відбувається в рамках відзначення Дня Європи в Україні, є встановлення контактів між польськими гмінами та українськими територіальними громадами для зміцнення місцевого самоврядування.
Один з ключових заходів у програмі перебування польської делегації — конференція на тему «Реалізація проектів регіонального розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва: польський досвід». Участь у ній взяли перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, голова облдержадміністрації Олександр Мисник, представники органів місцевого самоврядування Чернігівщини та Польщі.
— Попри те, що наша область стабільно посідає одне з перших місць в Україні за темпами децентралізації, досвід Польщі має для нас величезне значення, — зазначив у своєму вітальному слові Олександр Мисник. — Ви успішно пройшли той шлях, на якому ми поки зробили тільки перші кроки. Разом з тим, я переконаний, що побувавши у наших громадах, ви також побачите чимало цікавого і корисного для себе.
Еміне Джапарова від імені українського уряду висловила вдячність Польщі за послідовну підтримку збереження територіальної цілісності та суверенітету України та зазначила, що наша держава переживає зараз найважчі у своїй сучасній історії часи.
— Майже 13 тисяч загиблих, понад 25 тисяч поранених, близько 7% окупованої території… Та незважаючи на це, ми швидко реформуємо Україну, — наголосила перший заступник міністра інформполітики. — І децентралізація — одна з найбільш ефективних реформ.
Нюанси та особливості цих змін на Чернігівщині охарактеризували директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик, радник з питань децентралізації Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою Людмила Чабак та директор Центру Ірина Кудрик.
Представники польського самоврядування зі свого боку поділилися досвідом міжмуніципального співробітництва у питаннях охорони навколишнього середовища та впровадження систем відновлюваної енергетики на громадських будівлях та приватних будинках.
За словами голови правління Асоціації гмін басейну річки Віслока Анджея Чернецького, досягти вагомих результатів у збереженні навколишнього середовища та впровадженні енергозберігальних технологій вдалося саме завдяки співпраці між гмінами.
— Поліпшити екологію, спорудити сонячні електростанції, збудувати сотні кілометрів каналізації та водогону нам вдалося тільки тому, що гміни не вважали себе окремою державою чи царством, а діяли на спільне благо, — підкреслив Анджей Чернецький. Він також висловив готовність свою і своїх колег передавати набутий досвід та підтримувати ініціативи в українських громадах.
Польська делегація перебуватиме на Чернігівщині до кінця тижня, відвідає кілька територіальних громад, ознайомиться з культурними та історичними пам’ятками нашої області.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.