back

Громадянське суспільство, органи влади і правоохоронці об’єднають зусилля для забезпечення чесних виборів

25-02-2019 | 18:42

Сьогодні голова облдержадміністрації Олександр Мисник зустрівся з представниками громадських організацій та правоохоронних органів, щоб обговорити питання законності та прозорості під час підготовки та проведення  чергових виборів Президента України.

До дня голосування лишилося трохи більше місяця, але у Чернігівській області вже зафіксовано чимало порушень виборчого законодавства. Серед них — підкуп виборців, пошкодження агітаційних білбордів, збір особистих даних виборців тощо. До Національної поліції вже надійшло майже 80 відповідних звернень, за десятьма — внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Будь-який суб’єкт виборчого процесу, що порушує закон, повинен отримати передбачене законом покарання, наголосив Олександр Мисник.

— Наша з вами головна мета під час проведення виборів Глави держави — вжити всіх заходів для того, щоб забезпечити вільне волевиявлення громадян, законність і порядок та запобігти правопорушенням,  — сказав голова ОДА. Він також звернув особливу увагу на запобігання російському втручанню у перебіг виборів, яке стало одним із важливих питань на переговорах Президента України Петра Порошенка під час Мюнхенської безпекової конференції. Для Чернігівщини як прикордонного регіону така загроза є особливо актуальною, зокрема — в інформаційному полі.

Олександр Мисник відзначив суттєву роль інститутів громадянського суспільства у контролі за дотриманням законності виборів, їх прозорості та демократичності.

За словами представників громадських організацій, Громадянська мережа «ОПОРА» та Комітет виборців України здійснюють моніторинг процесу підготовки до виборів Президента України, а також забезпечать роботу спостерігачів у день голосування. ГО «Чернігівський центр прав людини» організує оперативну групу для фіксації порушень та надаватиме юридичну допомогу.

Читайте також: ОДА задіє всі повноваження, щоб запобігти втручанням у виборчий процес, — Олександр Мисник

Голова ОДА закликав органи прокуратури, Національної поліції,  управління Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації вжити вичерпних заходів для дотримання виборчого законодавства і правопорядку на території області, а також не допустити втручання у роботу державних інформаційно-аналітичних ресурсів.

У день голосування у Чернігівській області для охорони виборчих дільниць, підтримання громадського порядку буде залучено понад 2 тисячі службовців Національної поліції. Працівники Служби безпеки України сфокусують зусилля на відверненні будь-якої терористичної загрози.

Олександр Мисник також пообіцяв взяти під особистий контроль питання забезпечення всім необхідним обладнанням окружних виборчих комісій.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації