back

В області успішно реалізується пілотний проект держаного регулювання цін на ліки для гіпертоніків

28-08-2012 | 11:16

Уже майже місяць на Чернігівщині, як і по всій Україні, реалізується І етап пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Головна мета пілотного проекту — забезпечити повноцінне лікування хворих на гіпертонічну хворобу, особливо соціально незахищених категорій населення України. Проект складається з двох етапів. На першому етапі — це встановлення доступних цін на лікарські засоби, що зареєстровані в Україні. Їхня вартість у аптечних мережах не перевищує встановлену межу оптово-відпускної ціни.

Проаналізувати виконання плану заходів з реалізації пілотного проекту та обговорити проблемні питання, які виникають під час його впровадження, зібралися учасники наради, яку 28 серпня провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова поінформувала присутніх про результати перевірки лікувально-профілактичних закладів та аптечних установ області комісією Міністерства охорони здоров’я України. Вона, зокрема, зазначила, що область визнана однією з кращих у державі з питання впровадження І етапу пілотного проекту.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» затверджений план заходів з реалізації проекту. У лікувальних закладах визначено перелік хворих з артеріальною гіпертензією, який постійно оновлюється та уточнюється, сформовані списки диспансерних хворих.

З 1 серпня проводиться постійний моніторинг та контроль за виписуванням рецептів, порядком їх зберігання та обліку. Лікувальні заклади регіону в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками.

Фахівцями медичної галузі активно проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота серед населення з питань впровадження пілотного проекту. Діють «гарячі» телефонні лінії: у Чернігівській міській лікарні №1 та КП «Ліки України», які працюють з 8.00 до 18.00. У аптечних та лікувальних установах області розміщені інформаційні матеріали з питань впровадження референтних цін на лікарські засоби для лікування гіпертонії.

Учасники наради дійшли висновку, що на сьогодні важливим залишається проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення, адже з 1 вересня розпочнеться другий етап пілотного проекту.

Планується запровадити механізм часткової компенсації з бюджету аптечним закладам за зниження ними цін на ліки зазначеної групи.Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації